Femina.cz > Vše o cestování > seznam věcí na dovolenou > Cool aplikace, které ti nesmí chybět v cestovním batůžku
Tatam jsou doby, kdy jsme vyráželi na dovolenou vybaveni maximálně mapou, v tom lepším případě průvodcem, který danou lokalitu znal. Naštěstí pro nás, dnes už si můžeš vzít na cestu plno pomocníků, které ti ji nejen usnadní, ale také...
Startujeme docela jasně aplikacemi, které tě vždy dovedou přesně tam, kam potřebuješ. Jednou z nich jsou google mapy, které určitě už v mobilu máš, druhou je pak CityMaps2Go. U té tě potěší už to, že funguje offline, takže nebudeš potřebovat připojení k síti ani roaming. A navíc tě navede nejen na správnou cestu, ale také ti přiblíží místa, která se poblíž nacházejí. Můžeš si přečíst zajímavosti o těchto místech a pak si vyhledat, kde se v blízkosti dobře najíst. Nabízí ale i další služby v okolí jako jsou obchody nebo ubytování. Dobré je si mapy stáhnout ještě před odjezdem, jejich načtení přes mobilní data je pak hodně zdlouhavé. Ale jako pomocníka na cestách rozhodně bereme.
. Zdroj: archiv redakce
Pokud vyrážíš na cesty, aniž bys přesně věděla, kde večer složíš hlavu, docela určitě si stáhni appku booking.com. Provede tě ubytováním napříč celým světem a kromě cen uvedených u každého hotelu, tam najdeš také recenze hostů, které se nám už několikrát velmi dobře osvědčily. Přes aplikaci pak vybraný hotel zarezervuješ a nemusíš se namáhat s placením předem, zaplatíš rovnou na místě, až dorazíš.
. Zdroj: archiv redakce
Pokud patříš k těm, kteří hotely zrovna nemusí a dávají přednost ubytování v malých penzionech nebo v soukromí, pak si před odjezdem stáhni aplikaci Airbnb. Je to aplikace, která nabízí celosvětovou síť lidí, co ti nabídnou k přespání pokoj nebo jen gauč u sebe doma. Najdeš tam i malé penziony a baví nás, že si můžeš nastavit k vyhledávání nejen lokalitu, ale také cenu, kteoru chceš za přespání utratit.
. Zdroj: archiv redakce
Kde jsou ty doby, kdy jsme s sebou na cesty tahali „cancák“ a poctivě si zapisovali všechna navštívená místa. I tohle už nahradily moderní technologie. Stačí ti stáhnout appku Trip Journal, která ti umožní si celé tvé putování dokumentovat, uspořádat, přidávat fotografie, videa nebo vlogy ze svých cest. A co víc, můžeš se rovnou se svým putováním podělit také s kamarády.
. Zdroj: archiv redakce
Občas se stane, že se objevíš ve městě, aniž bys tušila, co kde mají a co zajímavého nabízí. Než shánět pracně informační centrum, stáhni si aplikaci Výletník, kde najdeš všechna zajímavá místa, akce, hrady a zámky a vůbec tipy na výlety v místě, kde se zrovna nacházíš.
. Zdroj: archiv redakce
Pokud jsi ještě nepropadla šílenství zvanému Pokémon, ale dáváš přednost geocachingu, pak si určitě stáhni aplikaci C:geo, která tě navede pomocí GPS na nejbližší „kešky“ ve tvém okolí.
. Zdroj: archiv redakce
Jo, doby, kdy jsme měli ve škole povinnou zdravotní výchovu, jsou taky v nenávratnu a tak se vydáváme do přírody a na neznámá místa s chabými znalostmi, co dělat ve chvíli, kdy dojde k nějakému průšvihu. Pro tyhle případy měj určitě v mobilu appku První pomoc, která tě navede, co dělat v dané situaci, nahodí i telefonní čísla, kam volat, kdyby se ti náhodou vykouřila z hlavy a nabízí i ukázková videa.
. Zdroj: archiv redakce
Houbaření k létu prostě patří, ale ty ses zatím neodvážila vyrazit na houby, protože jistě poznáš jen babku? Pak aplikace Atlas hub je šitá přímo tobě na míru. Podle ní určitě poznáš základní jedlé houby a nebudeš muset běhat za odborníky s každým kouskem. Je jasné, že bys ale v každém případě měla sbírat jen houby, u kterých seš si jistá.
Tak co říkáš? Budou se hodit tyhle šikovné aplikace, nebo máš jiné, na které nedáš dopustit? Poděl se o ně s námi v diskuzi.
Zdroj: archiv redakce