Co o vás prozradí odstíny: Do jaké barvy se nejraději oblékáte?

Každá z žen má svoji oblíbenou barvu či barvy. Do nich se ráda zahaluje a cítí se v nich pohodlně, dobře a spokojeně. Co o nás ale říkají barvy, které si denně na sebe oblékáme? Už náš výběr oblečení o nás prozradí mnohem více, než bychom samy chtěly.

Spojte test s módou dohromady

O tom, jaké jsme, nám může leccos prozradit Lüscherův test založený na preferencích nebo naopak odmítnutí určitých barev. Vychází z toho, že výběr barev i jejich odmítání závisí nejenom na konkrétní situaci, ale také na naší osobnosti. Klient dostane při testu několik karet s různými barvami a ty jednoduše roztřídí podle toho, které jsou jeho nejoblíbenější, nebo naopak nejméně oblíbené. Používají se přitom základní barvy jako žlutá, červená, zelená, modrá, fialová, hnědá, šedá a černá. Na základě pořadí a preferencí vámi seřazených barev vzniká překvapivě barevné mozaika vaší osobnosti. Zkuste si tedy zahrát na psychology a ujasnit si pestrou paletu své osobnosti. Výčet vlastností náležející jednotlivým barvám jsme ještě doplnili jejich symbolikou v módě. Takže dejte si pozor, do čeho se oblečete a jakou barvou zítra zapůsobíte na kolegy v kanceláři.

Žlutá značí uvolněnou, spontánní osobnost, která se umí odprostit od konfliktů a zaměřuje se na budoucnost. Milovnice žlutého oblečení září jako sluníčka. Jsou veselé, nápadité, kreativní, mají rády dobrodružství, exotiku, šíří kolem sebe vzrušení. Nikdo se s nimi nenudí, mívají smysl pro humor. A navíc prý mívají dobré nápady i v podnikání a také schopnost shromažďovat žluťoučké penízky. Někdy ale na sebe strhávají příliš mnoho pozornosti a překypují sebevědomím.

Červená je charakteristická pro vitální ženu, která je impulzivní. Snaží se vždy prosadit a zvítězit, prorazit se svým názorem, který považuje za správný. Je rázná, miluje plnohodnotný život. Optimistka, která nesnáší rutinu a nudu. Má silnou povahu a osobnost, je vášnivá. Druhou stranou mince ale může být i agresivita. Červené oblečení probouzí životní energii.

Zelená znamená osobnost, která ráda vyjadřuje odpor, je vytrvalá, houževnatá, hned tak nějaká překážka ji neskolí. Umí stát pevnýma nohama na zemi. Odolává změnám a někdy má potřebu udělat na ostatní dojem. Nositelka zeleného oblečení bývá klidná, tichá. Rodinný typ, na který je spolehnutí doma i v práci. Nezvyklých situací se ale bojí, změny nemá příliš ráda, a proto si s ní moc vzrušení zrovna neužijete.

článek

Modrá směřuje ke klidu. Přináší empatii, vyrovnanost v emocionální oblasti a také harmonii sálající z vnitřku člověka. Často ji volí hospodyňky, ženy pečující, které se snaží věnovat partnerovi patřičnou pozornost. Hledají vyvážený poměr mezi svojí rodinou, svými blízkými a samy sebou. A nalézat tento vyvážený poměr se jim většinou také daří.

Fialová je obvyklá pro citlivé ženy, které mohou věřit i v nadpřirozené schopnosti. Na druhou stranu může znamenat i určitou nevyzrálost v oblasti emocí a labilitu. Fialovou barvu nosí ženy, jež mohou žárlit a někdy jsou i hysterické, když situace nevyjde podle jejich představ. Bývají ale výbornými a velmi citlivými milenkami, které pro své milence udělají cokoli a jsou jim oddané.

Hnědá směřuje ke smyslné osobě s velkou potřebou jistot. Tyto ženy potřebují zakořenit, nemají rády konfliktní situace. Chtějí stabilitu a samy ji dovedou kolem sebe úspěšně vytvářet. Po chvíli máte pocit, že se s nimi dlouho znáte. Poskytují druhým oporu, plní často funkci jakési vrby, která pomáhá v problémech.

Šedá přináší odcizení, nechuť se zapojovat do činnosti, nedostatek vnitřního nasazení, touhy něco dokázat. Neutralita průměrnosti. Nic nezkazí, ale také se pro nic nenadchne. Šedá myš je ale spolehlivá, věrná, precizní puntičkářka, takový věčný dříč. Ovšem nové nápady a invenci byste od ní čekali marně.

Černá ukazuje na protest, negaci. Někdy je spojená s ukvapeným jednáním, touhou zmizet, nebýt viděn a nevyčnívat. Na druhou stranu signalizuje tajemství a smyslnost. Vypovídá o určité introvertnosti své nositelky. Představuje komplikovanou duši s hlubokým vnitřním životem. Navíc zeštíhluje. Ženy v černé obvykle nemění své názory, trvají na svém.

A co vy? Trefila se charakteristika nebo naopak střelila úplně vedle?

Foto zdroj: profimedia.cz

15.5.2014 12:00| autor: Helena Stejskalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist