Cítit se ve svém těle spokojeně, je pocit k nezaplacení

„Dokázala jsem pravidelným cvičením změnit každý sval na těle, až na prsa. A to byl ten moment, který mě vedl k rozhodnutí podstoupit augmentaci.“ „Nikdy jsem neměla velká prsa, jen když jsem byla těhotná, tehdypoprvé jsem se cítila jako žena.“ To jsou výroky žen, které se rozhodly pro životní změnu, podstoupily augmentaci prsou a dnes jsou spokojené. Se svým tělem, s přístupem lékařů, s implantáty Mentor, ale především samy se sebou.

jitka_cvici-jogu--1100x618.jpg Zdroj: https://www.instagram.com/jitka_coffee/

Příběhy žen a dívek

Co tyto ženy vedlo k tak významné proměně? Jaké otázky řešily, měly obavy? Co bylo na jejich cestě k vysněnému tělu klíčové? Začtěte se do skutečných příběhů žen a dívek, které se rozhodly pro úpravu prsou. Postupně vám přineseme příběhy různých žen, které však něco spojuje. Všechny jsou nadšené, všechny za sebou mají podporu rodiny a okolí, a svůj důvod, proč se tak rozhodly. Dnes začneme proměnou sympatické mladé ženy, fitness trenérky a milovnice jógy.

Stále usměvavá Jitka, trenérka s krásnou vysportovanou postavou, se s námi podělila o svůj příběh.

Cvičíte jógu a fitness, vytváříte se svým tělem neuvěřitelné pozice, potřebujete k tomu pružnost, svaly, co vás vedlo ke zvětšení prsou?

Zvětšení prsou byl můj dlouholetý sen. Chtěla jsem je už dávno předtím, než jsem se začala aktivně věnovat sportu. Díky tréninkům a silné vůli, jsem dokázala změnit skoro každý sval na těle, až na prsa. A to byl ten moment, který mě vedl k rozhodnutí podstoupit augmentaci. Chtěla jsem se cítit více žensky, mít pěkný dekolt a neřešit do nekonečna co si vzít na sebe, aniž bych byla frustrovaná. Je to o tom, jak se jako žena cítím.

Sehrála jóga ve vašem rozhodnutí podstoupit augmentaci nějakou roli?

Svým způsobem ano. Jógové vnímání světa mě dovedlo k tomu, abych si uvědomila, co od života vlastně chci. Uvědomění si vlastních snů. Ne toho, co chce okolí, ale toho, co chce člověk sám, když se zeptá vlastního „JÁ“.

Jak výraznou změnu jste si přála?

Vždycky jsem toužila po přirozeném vzhledu, aby to bylo jen moje tajemství. Příliš plný dekolt pro mě není, navíc by mi překážel při cvičení. Pan doktor Stehlík, který mě operoval, mi doporučil anatomické implantáty Mentor o objemu necelých 300 ml. V tomto jsem se plně spolehla na něj, je to zkušený lékař s úžasným přístupem. V jeho péči jsem se cítila bezpečně, je to skutečný profesionál, měl mou plnou důvěru.

Na jak dlouho vás augmentace vyřadila z aktivního tréninku?

První 4 týdny jsem měla úplný klidový režim. Zapojení prsních svalů bylo bolestivé a já nechtěla riskovat jakýkoliv posun implantátů. Koncem 5. týdne jsem začala s mírným protahováním nohou, 6. týden jsem se vrátila k základním pozicím jógy. Vše dělám velmi opatrně, snažím se naslouchat svému tělu a nic nikam netlačit. Věřím, že tělo má svalovou paměť, takže se brzy vrátí zpět do formy, a z tohoto důvodu jsem zatím tréninky fitness odložila a věnuji se pouze józe.

Je logické, že na začátku nesmíte více méně zapojovat horní polovinu těla. Je potřeba, aby se vše zahojilo a implantát krásně sednul. První týdny po rekonvalescenci se musí začínat velice pomalu. Po konzultaci s panem doktorem Stehlíkem, ale i z vlastní zkušenosti trenéra, jsem vyloučila z tréninku všechny pozice, kde váha těla spočívá na rukou či horní polovině těla. Zároveň jsem se zaměřila více na protažení dolní poloviny těla. Je to vhodný čas pro jemné rotace páteře, a zpevnění břišní stěny. Z pohledu fitness je po 6. týdnu vhodné začít s dřepy, výpady nebo mírným během.

Co byste vzkázala ženám, které augmentaci zvažují?

Všem, které ještě stále váhají, bych vzkázala jediné. Sedněte si a zeptejte se svého srdce, co doopravdy chcete. Jaký k tomu máte důvod a představte si, jak se potom budete cítit. A podle toho se rozhodněte. Neexistuje správné ani špatné rozhodnutí. Mým cílem bylo a je žít šťastný a vědomý život. Proto jsem se rozhodla tak, jak jsem se rozhodla.

Jitka

https://www.instagram.com/jitka_coffee/

Vyjádření plastického chirurga MUDr. Daniela Stehlíka

Paní Jitka je velmi štíhlá a sportovně založená mladá žena, která si přála docílit decentního zvětšení prsou. Abychom dosáhli přirozeného vzhledu a současně respektovali Jitčin aktivní životní styl, zvolili jsme anatomické implantáty Mentoro velikosti 295 ml a uložení pod sval.Tyto anatomické implantáty plněné form-stable gelem dlouhodobě drží svůj tvar, což je důležité pro spokojenost pacientky s výsledným efektem nejen bezprostředně po augmentaci, ale také v řádu let. Samotný zákrok i rekonvalescence paní Jitky proběhly bez komplikací.

O lékaři:

MUDr. Daniel Stehlík je zkušený plastický chirurg, který v rámci svého akademického působení zavítal např. do americké Tampy, kde navštěvoval prestižní vysokou školu University of South Florida. Praktické znalosti sbíral ve Fakultních nemocnicích v Olomouci, Brně u sv. Anny, Královských Vinohradech a Ostravě. Dlouhodobě se specializuje na estetickou a plastickou chirurgii a je uznávaným profesionálem v tomto oboru.

6.9.2021 12:51| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: fitness

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist