Čím zlepšit…

Čím zlepšit vztahy s mojí mámou? Už jsem zoufalá a mám dojem, že je to ve fázi – odejít, najít si byt a již nikdy se vzájemně nekontaktovat. I v rodině se cítím jako ta „navíc“. Od té doby co si našla nového přítele jsme sice rodina, ale čas tráví oni tři s mojí ségrou, mě už nikam nezvou, o dovolených zalévám kytky a hlídám psa. Mám dojem že jsme takový nechtěné dítě – cokoliv udělám je špatně. Nevěí mi, nejsem pro ní dostatečně „slušná“, prý ani nevěí že dodělám VŠ, že něco dokážu. Prý jsme ji zklamala. Co mám dělat?

Odpověď

Ahoj. S postojem v rodině nenaděláš nic, neznám celý příběh, ale zkus brát maminku s rezervou, je taková, jaká je a s tím nic neuděláš, až ti to přestane vadit, tak s velkou pravděpodobností celý kolotoč přestane. K tomu je zatím dlouhá cesta, nestavěj se do role oběti a začni pracovat na své vnitřní změně. Asi bych ti také doporučila knížku Miluj svůj život od L. Hay, pro začátek by tě mohla nasměrovat a ty bys mohla pochopit, proč se ti to děje. Ono se totiž neděje nic, co by sis sama nenaplánovala před příchodem na Zem. 

14.2.2017 8:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist