Chystáš letní svatbu? Tohle musíš vědět ještě předtím, než do toho praštíš!

Jasně, teď jste sice zamilovaní až po uši, ale za několik let už to rozhodně nebude tak růžové, jak by sis přála. Chceš být připravená na všechno? Uvědom si 5 důležitých zásad ještě před tím, než mu řekneš „ano“. Tohle je bible každého vztahu!

Miluješ ho a jsi přesvědčená, že vaše láska zůstane i v budoucnu přesně taková, jaká je dnes? Co tě nemá! Kdyby to tak bylo, nerozvádělo by se každé druhé manželství. Alespoň takhle to hlásí Český statistický úřad. Podle něj spolu dvojice vydrží průměrně 13 let, ale nejčastěji se rozchází po třech až pěti letech. Je snad krize nevyhnutelná?

V dobrém i ve zlém? Bejvávalo!

Ať se páry brání, jak chtějí, časem přijdou chvíle, kdy si oba zúčastnění začnou lézt na nervy. Přirozený vývoj! Následují hádky kvůli hloupostem, frekvence sexu se snižuje nebezpečnou rychlostí a najednou je všechno špatně. Už se bojíš? Klídek, tohle všechno se dá zvládnout. Jen bys měla tušit předem, do čeho jdeš! Tady je manželská bible. Co rozhodně musíš vědět, než se staneš vdanou paní?

1. Nemilé překvapení není výjimkou

Je fuk, jestli si ho bereš po krátkém chození, nebo spolu žijete nějakou dobu na hromádce. Přísahala bys, že ho znáš jako svoje boty a vidíš mu až do žaludku? Věř, že ani omylem. I po desetiletém výročí klidně nastane situace, ve které tě jeho chování pěkně vyvede z míry.

A bacha, stejně to může mít i tvůj miláček. Je třeba smířit se s tím, že dokonale svého partnera nepoznáš ani za celý život. Ale ruku na srdce, alespoň to nebude předvídatelná nuda! Občasný adrenalin taky neuškodí, ne?

2. Nejste siamská dvojčata

Je hezké dělat všechno spolu, ale co si budeme povídat, i tohoto „pokrmu“ se někdy přejíš. A je to tak dobře! Nesmí tě ani napadnout, že je to kardinální chyba a předzvěst katastrofy. Nepanikař, až spolu najednou přestanete trávit veškerý volný čas. Je naprosto přirozené vyrazit na flám s kamarádkou nebo do fitka. Sama. On zase půjde na fotbal či do hospody s kolegy. Bez tebe. Občasný „voraz“ je vážně jen k dobru. Vyhnete se ponorce a ještě udržíte vztah stále svěží.

3. Malá tajemství jsou potřeba

My chápeme, že ke své polovičce chceš být naprosto upřímná, vždyť ve vážných otázkách to samozřejmě ani jinak nejde. Jenže když jde o banality, bulíky na nos mu vážně věšet nemusíš. Dáš si občas decku vína, když není doma? Jsou ty knedlíky z prášku a ne ručně vyrobené? No bóže! Tyhle maličkosti si můžeš s klidem nechat pro sebe. Fakt se nic nestane a hlavu ti za to nikdo neutrhne! Myslíš, že on ti bude práskat všechno? Ale jdi ty…

4. Na podstatné věci zůstaneš sama

Manželství není zárukou toho, že polovinu starostí na svá bedra vezme tvůj manžel. To jsou jen romantické představy, které s realitou nemají co dělat. Nemusí se ti to líbit, nemusíš s tím souhlasit, ale to je tak asi všechno. Tvůj protějšek tě sice podporuje, což je fajn, ale důležité rozhodnutí budeš dělat vždycky jen ty. Bolest ze ztráty někoho blízkého za tebe ten tvůj taky neodžije, ani ti nepomůže získat vysněnou práci. V klíčových životních otázkách jednáš vždy jen sama za sebe. Na to nezapomínej!

5. Nic není definitivní

Stoprocentní jistota? Ta není nikdy. A nezískáš ji bohužel ani se snubním prstýnkem! Nechceme malovat čerta na zeď, ale víš jak… Některé svazky vydrží, další se rozpadají. Může se stát cokoliv, osud prostě nezměníš. Ty se zamiluješ do jiného, nebo on do jiné. Přestane vám to klapat, zjistíte, že jste spolu jen ze zvyku. Nikdy nevíš, jaké karty dostaneš do ruky. Důležité je se z toho nehroutit a nějak to ustát. Všechno špatné je k něčemu dobré, i když to tak nejprve vůbec nevypadá. Souhlas?

Co si myslíš o těchto předmanželských pravdách, měla by je vědět každá snoubenka? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem. A teď z jiného a hodně vtipného soudku. Jako budoucí nevěsta určitě vybíráš i fotografa. Mrkni do fotogalerie, kde jsou podle nás největší foto přešlapy v bílém! Hodně hustý!

Foto: Shutterstock.com, facebook.com

15.7.2016 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist