Chtěla bych se zeptat…

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat na mého dědu (78 let). Děda měl vážné zdravotní problémy a po pobytu v nemocnici, i přes to že jej vyléčili vzdal život. Nechodí, nechce jíst.. Prostě to vzdal. Sáro prosím vás jak to dál s dědou bude ? (Mysleli jsme si že dostane impuls v podobě pravnoučete ale zdá se že IUI nevyšlo, tak už nevím co dělat aby se mu chtělo žít)

Odpověď

Ahoj. To, je velmi těžká situace, napřed je potřeba rozhodnutí dědečka respektovat, ale samozřejmě poskytnout mu péči, kterou potřebuje. Pokud to vzdal, neuděláš nic, ale můžete mu sloužit a snažit se ho rozveselit i když může bručet, nevzdávat to. Opakuj mu také, jak moc ho máš ráda a zkus v něm probudit jiskřičku naděje, že ještě pořád může být všechno lepší, když bude trošku spolupracovat. Nespěchej na něj, hodně se usmívej i když ti do smíchu nebude. Pokud opravdu nevíš a nemáš zkušenosti, obrať se na pomoc a radu v Diakonii nebo jiném zařízení, kde mají zkušenosti, rádi ti pomohou a nasměrují. Zapřemýšlej, co měl dědeček rád, co mu dělalo radost. Nevšímej si jeho nálad, nemůže za to, máš příležitost dát potřebnou péči dědečkovi, může se opět radovat ze života, jen vydržet. Nemocnice, nemoc a také stáří není důstojné, zkuste dědečkovi vrátit radost ze života a hlavně před ním nedávejte najeho, že vám to vadí. Velmi s celou rodinou soucítíme, držíme všechny prsty a věříme, že to společně zvládnete.

19.9.2016 10:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist