Chcete snít o Pittovi? Jezte čedar! Nejzajímavější fakta o sýru

Vědci bádají nad ledasčím, a tak není divu, že existuje jedna erudovaná studie i o sýru. Toto bádání patřilo bezesporu k těm příjemnějším, obzvláště bylo-li spojeno s ochutnávkou. Pokud vás zajímá jak je to s myší náklonností k sýru doopravdy, čtěte dál!

Mají myši rády sýr?

Myši by se pro sýr rozkrájely, není-liž pravda? Jenže pokud stražíte pastičku a dáte do ní jakýkoliv sýr bez ohledu na aroma či kvalitu, zůstane návnada často nepovšimnuta. Ve skutečnosti to s tou myší láskou k sýru není tak horké. S největší pravděpobností jsou mezi myšmi větší i menší milovnice sýra, a tak není úspěch stoprocentně zajištěn.

Může konzumace sýra způsobit noční můry?

Na noční můry vliv nemá, na spánek ale ano. Podle vědců požití sýra před ulehnutím do postele zvyšuje šanci na kvalitní spánek. A co sýr, to dokonce prý jiný sen. Chcete-li například snít o celebritách, doporučuje se konzumace čedaru.

článek

Jaký jíst sýr, pokud nechci přibrat?

Na trhu jsou sýry obsahující například jen 20 % tuku v sušině – pokud vaše chuťové buňky uspokojí minimálně třicetiprocentní, doporučuje se to s konzumací příliš nepřehánět. Bohatě stačí jeden plátek. Štíhlé linii neuškodí sýr cottage.

Komu sýr chutná nejvíce?

Ve spotřebě sýra vedou Řekové. V průměru zkonzumují ročně 27,3 kilo sýra na hlavu. Francouzi snědí v průměru o 3 kg ročně sýra méně. Nejvíce sýra se vyrobí v USA.

Proč jsou v ementálu díry?

Díry k pravému švýcarskému sýru neodmyslitelně patří. Někdy se jim také říká oka. Vznikají expanzí plynu po sražení mléka v období zrání.

Jak připravit správný sýrový toast?

I na to našli vědci odpověď! Je třeba opékat jej čtyři minuty. Je třeba použít bílý toastový chléb o tloušťce jeden centimetr.

A co vy a sýr? Pojďme si dnes společně zamlsat a napište nám nějaké super recepty se sýrem přímo sem do diskuze. Nejlepší odměníme 500 body do Femina klubu. 

Foto: profimedia.cz  
9.9.2013 8:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist