Chceš změnit účes? 7 věcí, které bys měla vědět, než navštívíš kadeřníka

Chceš udělat radikální změnu svého zevnějšku nebo jen změnit barvu vlasů a být zase trošku jiná? To ti schvalujeme, není nad to cítit se krásně. Pokud se však chystáš ke kadeřníkovi, dobře vyber účes i barvu, ať nevypadáš starší nebo jako sousedovic pudl. Na co si musíš dát pozor?

kadernik1-1100x618.jpgCelá galerie 27 Zdroj: Shutterstock.com

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. A pravdou je, že dokonale vybraný účes a barva dovedou opravdu divy, ale bohužel to platí i naopak.  Špatný střih či špatně zvolený odstín ti může ublížit a třeba i přidat pár let navíc. Říkáš si, že není nic jednoduššího, než navštívit kadeřníka? Jenže ani on zpravidla nedokáže čarovat. Co je potřeba vědět ještě před návštěvou kadeřnictví? Poradíme.

Jakou barvu používáš

Přiznej barvu. Je dobré kadeřníka seznámit s tím, jakou barvu používáš a také se všemi barevnými experimenty v minulosti. Společně pak můžete lépe najít barevný odstín, který bude vyhovovat především tobě a který ti bude slušet.

Kolik chceš utratit

Nikdy by ses neměla cítit trapně, když se budeš ptát na cenu za kadeřnické služby. Je důležité zvolit takové produkty, které jsou kvalitní, ale jejichž koupě tě nezruinuje. Je také dobré říci kadeřníkovi o všech vlasových produktech, které používáš. Ne všechny totiž mohou být ideální. Mnoho z nich obsahuje například nekvalitní složky, které mohou delším užíváním vlasy spíše poškodit. A důležité je vědět, že klíčem ke krásnému účesu jsou krásné vlasy.

Střízlivost se vyplácí

Spousta žen chce vypadat perfektně a dokonale jako celebrity. Určitě nebude na škodu, když s sebou vezmeš třeba fotografii účesu, který se ti líbí, nicméně vypadat jako celebrita se ti zřejmě jen tak nepovede. Třeba taková Beyoncé má k dispozici celý tým kadeřníků, kteří o její vlasy pečují téměř nepřetržitě…

Je dobré se ptát

Klíčem k dokonalému střihu je otevřená mysl. Takže pokud ti něco tvůj kadeřník doporučuje, poslouchej velmi pozorně a zeptej se ho na vše, co tě zajímá. Otázkami tak pomůžeš nejen sobě, ale konec konců i kadeřníkovi, který může získat jasnější představu, co přesně bys na hlavě chtěla mít.

Kolik času máš ráno

Máš ráno dostatek času na to, aby sis účes upravila? Anebo vstáváš na poslední chvíli a tak tak se stihneš obléknout a nalíčit? Je podstatné vědět, jestli můžeš každý den věnovat svému účesu třeba dvě minuty, anebo jestli jsi ochotná hrát si se svými vlasy každé ráno třeba patnáct minut.

Vedlejší účinky některých léků

Pokud pravidelně užíváš nějaké léky, je dobré dívat se na příbalový leták přesně tam, kde se píše o vedlejších účincích daného produktu. Existuje spousta léků, které vlasový porost ovlivňují dost zásadně a dost negativně. Mohou způsobovat třeba svědění pokožky hlavy nebo lámavost vlasů. Kadeřník ti může doporučit kvalitní přípravek, s jehož pomocí se bude tvým vlasům dařit lépe.

Říci, že nejsi spokojená

Upřímnost je klíčem k dobrému střihu. Takže v prvé řadě je dobré přesně vědět, co chceš. A potom je na místě dát kadeřníkovi najevo svou nespokojenost, když se v novém účesu necítíš příliš dobře. A to ještě, než se zvedneš z křesla. Není to úplně příjemné, ale na druhou stranu; alespoň to bude moci dříve napravit.

Ti v naší fotogalerii se asi nevyjádřili dost jasně, co myslíš?

Zkušenosti čtenářek:

„Zásadní změny už asi nikdy dělat nebudu, protože při té poslední jsem měla půl roku naraženou na hlavě kšiltovku, aby nikdo neviděl tu šílenost, co mi vytvořila příliš aktivní kadeřnice. Barvy jsem se zbavila ještě snadno, ale vlasy dorůstaly dlouho,“ svěřila se nám Jana (32 let).

„Já experimentuji ráda, mám už osvědčeného kadeřníka, se kterým jsme sehraní, on přesně ví, po čem toužím a já zase vím, že od něj vždycky odejdu s účesem, co mi sluší,“ usmívá se spokojeně Denisa (29 let).

„Já mám už dvacet let stejný účes a neměnila bych. Asi jsem konzerva, ale cítím se v něm dobře, mám pocit, že mi sluší, takže neměním,“ říká rezolutně Karolína (31 let).

A jak to máš ty? Ráda s vlasy experimentuješ, nebo si necháváš už roky stejný účes i barvu? Napiš nám do diskuze tvůj nejhorší zážitek s vlasy, těšíme se na příspěvky.

Foto: Shutterstock.com, facebook.com, pinterest.com

6.3.2019 4:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist