Čeští muži touží po voňavých ženách

Čeští muži oceňují na ženě spíš vůni než oblečení. Zatímco módní výstřelky jsou většinou ochotni tolerovat, nevábná vůně a zanedbaný zevnějšek je odpuzuje. Svědčí o tom průzkum společnosti Fashion Days, jehož se zúčastnilo 300 lidí ve věku od 20 do 50 let.

Na partnerkách Čechům vadí dlouhé sukně, kožené kalhoty s „cvočky“, punčocháče „jako ze školky“ nebo přehnané zdobení „cingrlátky“. Oděvní prohřešky jsou však muži ochotni odpustit ženám spíš než nelibý zápach a špínu. Což se ostatně není čemu divit.

Krásná žena může být zabalena klidně v cibulové zácloně,“ tvrdí 35letý respondent. Vadilo by mu ale „otrhané či smradlavé oblečení“. Faktem však zůstává, že dotazovaný nedomyslel, že kdyby zmíněná žena byla skutečně oděna do záclony z cibulí, skýtalo by to i neodmyslitelný cibulový zápach.

Zhruba tři čtvrtiny dotázaných mužů tolerují svým milým módní vkus. Méně než čtvrtina dotázaných ovšem považuje cit pro oblékání za podmínku pro partnerský vztah.

Podle názoru 20 procent respondentů musí partner na módu dbát. Zároveň 80 procent řeklo, že špatné oblékání není důvodem k rozchodu. My se připojujeme k tomu, že špatný vkus v oblékání jistě k rozchodu vést nemusí, pokud je ovšem partner ochoten s tím něco dělat. Také je zde možnost, že v případě, že se zakoukáme do spanilých rysů půvabného obličeje někoho, kdo při podrobnějším zkoumání vykazuje prvky sympatizanta ponožek v sandálích, je víc než pravděpodobné, že případnou konverzaci, která by měla za následek vztah, ani neuskutečníme.

Voňavý protejšek
Pro 20 procent dotázaných mužů je však ženská vůně mnohem důležitější než oblečení. I když ženy si na voňavé protějšky také potrpí, kladou prý vyšší nároky na oblékání svých partnerů než muži na ženy. Co naplat, nejlepší je, když „ten druhý“  krásně voní a ještě mu to sekne.

Tento módní průzkum podle všeho potvrdil fakt, že žena může mužův vkus a jeho styl oblékání změnit. O tom, jak obtížné by to v některých případech mohlo být se však půzkum nezmiňuje.
 „Špinavé a smradlavé protějšky“ nemá rádo 95 procent účastníků kuriózního průzkumu. O názorech zbývajících pěti procet se statistika nezmiňuje, ale my si myslíme, že pravděpodobně nerozuměli otázce 🙂

6.5.2011 4:00| autor: El
Více o tématu: průzkumvůně

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist