Cesta kolem světa…

Ahoj René, mám takový problém. S přítelem jsem skoro rok, pořád se milujeme, svěřujeme se se svými problémy, pomáháme si na vzájem, rozumíme si, dokonce se mnou plánuje budoucnost, prostě úžasný vztah. Mě je 20 a jemu 22. Navíc už spolu bydlíme a je to bezva. Jenže nedávno jsme se trošku opili a přítel bývá v těchto chvílích velmi upřímný. Přiznal se mi, že se zamyslel a vyděsil se nad tím, o čem je život-narodit se, vystudovat, pracovat, mít děti, zestárnout, umřít. Přesně nalajnovaný život. Řekl mi, že by si chtěl prostě koupit letenku, sbalit si krosnu a odjet někam, kde bude pracovat na další letenku někam dál. A, že by byl strašně rád, kdybych jela s ním, protože beze mě by to nemělo smysl. Jenže se bojí, že mu rupne v bedně a stejně odletí, třeba i beze mě, ale strašně by si to vyčítal. Já měla taky nějaký ten alkohol v sobě. Rozbrečela jsem se a řekla mu, že bych strašně ráda jela, ale bojím se co by se stalo s mou rodinou. On to chápe a teď má výčitky, že mi to řekl a už se o tom nechce bavit. Podle něj už na to nemám myslet. Já mám proto strašné dilema. Chtěla bych jet a to strašně moc, podívat se po světě. Na druhou stranu, ale přemýšlím, co by na to řekla rodina. Nebo jestli na to vůbec mám, jen tak se sbalit a odjet do neznáma. Přesto vím, že mám v něm plnou podporu, protože mi do dokazuje v každé v hodné chvíli. Už jsme si prošli mnoha věcmi. Jen teď nevím, co se mu honí v hlavě. Proto se obracím na tebe.

Odpověď

Ahoj,
nebyli byste první ani poslední, kteří se rozhodnou poznávat nové světy. Je fakt, že pokud na to máte stejný společný názor, tak je to taky jeden ze způsobů, jak spolu strávit čas. Jste oba dva mladí a nikde není napsáno, že se třeba po 10ti letech nevrátíte domů, založíte rodinu a budete vzpomínat na vaše mladistvé dobrodružství. Rodiče určitě pochopí, že máte takovou velkou touhu vycestovat a poznávat nové. I v těch velikých dálkách nakonec zjistíte to staré otřepané: "Všude dobře, doma nejlépe". Rozhodně se toho nebojte, protože v tom světě budete sami se sebou a váš vztah se tím ještě upevní. Nikde není napsáno že, pokud se vám tam nebude líbit, nemůžete sbalit batoh a frčet domů.

22.5.2015 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist