Česko Slovensko má talent: Podívaná jen pro otrlé povahy

Castingy adeptů na titul Talent roku 2012 neberou konce, znovu a znovu před porotu předstupují lidé s talentem i absolutně bez a snaží se užít si svých pár minut slávy. Leckdy soucítím s porotci, protože poslouchat otřesné kvílení, nebo sledovat šílence, co se nechá za kůži pověsit na háky je občas za hranicí normálnosti, ovšem to, co nám naservírovala televize v posledním dílu, předčilo dosud všechna vystoupení…

Tradiční přehlídku ne příliš talentovaných lidí doplnila celá řada, těch, ke kterým nebyla Matka Příroda tak skoupá. Třeba takový Luboš Babic, třiatřicetiletý muzikant pocházející ze stejného města jako Paľo Habera dokázal, že zdejší vzduch je na hlasivky jako dělaný. Jeho zvučný zpěv s kytarou asi zvednul z křesla nejednu nadšenou fanynku.  Skvěle se uvedla také raperská dvojice Patrik a Šárka, kteří oslnili porotu i diváky svým dokonalým umem skládat texty přímo na místě. Jejich freestyle nadchl především Jara Slávika, který se běžně k takovým představením staví velmi skepticky.

Jaro Slávik v tomto díle vůbec překvapil. Kromě toho, že si velmi rád a s noblesou dělá legraci ze své aféry kolem homosexuálního videa, ocenil také kouzelníky. Ano, čtete dobře, opravdu se mu líbili dva docela nesmělí kluci, Tomáš Fic a Martin Čermák, kteří vypadali, že říkají naučený text a hned při prvním kouzle prozradili nechtěně divákům, jak vlastně funguje. U dalších už jim to šlo, alespoň co se kouzelní týče, mnohem lépe a tak je porota poslala do dalších kol.

Úlet týdne
Titul úlet týdne jsme tentokrát udělili hned dvěma adeptům, protože jsme mezi nimi jednoduše nedokázali vybrat horšího. Prvním z nich byl Petr Novák, který chtěl zůstat svůj a zazpíval stejnojmennou píseň od Karla Gotta. Stejně jako Karel Gott byl vyučený elektrikář, i věkově se mistrovi dost podobal, hlas se občas také ozval stejný, ale na kvalitu několikanásobného Zlatého slavíka rozhodně nedosáhl. Ovšem překvapil porotu vlastnoručně vyrobenými vizitkami. A vůbec nevadilo, že byli rozmazané, protože mu spadly do louže. 🙂
Druhým adeptem se stal zcela jednomyslně Petr Ficek, který se zaobírá maratonem v točení se dokola. Zvláštní koníček a rozhodně jen pro silné žaludky. Pokud vám dělají problémy kolotoče, pak tuto disciplínu doma rozhodně nezkoušejte. 🙂 Smysl nám sice uniká, ale proti gustu…

Prohra týdne
Ač jí porotci do dalších kol pustili, u Lucky Bílé nezačala rozhodně nejlépe. Mluvíme o sličné slečně Karolíně Krezlové, která se rozhodla porotu oslnit spíše svým zjevem a vychloubáním se, než původně plánovaným zpěvem. Pokud vám tato slečna přišla povědomá, pak vězte, že jste jí mohli vidět v bulváru vedle nejrychlejšího muže planety Usaina Bolta, s nímž nějakou dobu tvořila pár. Pětadvacet jí připadalo až příliš na to, aby se svěřila se svým věkem a Lucku si tak znepřátelila a nepomohlo ani vysvětlení, že má modelingovou agenturu. Hodnocení Lucie: „Myslíte si o sobě víc, než jste!“ jí asi nepotěšilo, nicméně v tu chvíli mluvilo za všechny soudné v divadle. Mezi ně samozřejmě nepočítáme mužskou část publika. Ta soudila zcela jiné kvality a my přiznáváme, že bylo co.

[[related]]

Nebavilo nás
Pokud existuje nějaká disciplína, která nás v redakci opravdu nebaví, pak jsou to vystoupení se psy. Nevíme, jak to máte vy, ale my si myslíme, že psi mají být kamarádi, hlídači, lovci…ale rozhodně ne cirkusáci. Monika Olšovská a pes Arcy na to mají jiný názor a tak nám předvedli vcelku zábavné flamenco, které je posunulo do dalších kol.

Neotřelé
Také se rádi necháváte překvapovat? Pak jste docela jistě uvítali vystoupení osmadvaceliteé Věry Vybíralové, která se v talentu prezentovala rychlomalbou uhlem. A rozhodně to stálo za to. Stejně překvapující bylo číslo Veroniky Müllerové Air Guitar. Ač byla při vstupu předmětem nechutné sázky porotců, vytřela jim zrak, její air guitar stálo opravdu za to. Pravda, než jsem pochopila, o co jde, říkala jsem si, že už by to neměla hulit, ale potom mě hra na imaginární kytaru dokonale pobavila. Tušili jste, že se i v tomto odvětví koná mistrovství světa, kde byla Veronika třetí?

Vystoupení jen pro otrlé
Jak popsat show Punjabských bojovníků z Indie? Otřesné, šokující, drsné, brutální, napínavé. Tato parta bojovníků, která nově drží rekord v Guinessově knize rekordů za rozbití 64 kokosů během jediné minuty působila zpočátku takovým hezky kultivovaným dojmem. Typická indická hudba, roztančené šaty a pak sada neuvěřitelných kousků, které doma rozhodně nezkoušejte! Jako absolutně brutální jsme vyhodnotili číslo se střepy v kukle posazené na hlavě a nájezdem motorky na hlavu. Po skončení, si myslím, úplně všichni oddechli, že to celá parta ve zdraví přežila.

15.10.2012 12:00| autor: Petra M.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist