Bydlení podle znamení zvěrokruhu (1/2)

Beran, Býk, Blíženec – každé hvězdné znamení má vyhraněný svůj specifický životní styl. Hvězdy nám předurčují i to, jakým nábytkem se obklopujme, jaké druhy dekorací a barev upřednostňujeme, zkrátka shůry jsou nám vnuknuty zvyklosti, které se na našem domově odrážejí ať už se stěhujeme nebo jen přestavujeme. Pojďte si přečíst, jestli hvězdné bydlení sedí i na vás!

Jak bydlí Berani (21. 3. – 20. 4.)
Interiéry podle „Beraního vkusu“ bývají mnohdy velmi netradiční a někdy až avantgardně zařízené. Toto hvězdné znamení ctí pohodlí a ve jménu dokonalého relaxu se nebojí utratit větší částky za pohovky, lenošky, či designová sofa. Často přestavuje nábytek, mění doplňky a barvy. V barevnosti se neomezuje na vládnoucí trendy, volí a kombinuje je podle nálady. Má rád rudou barvu a všechny barvy pastelové, někdy i výrazně kombinované v jasných čistých konturách. Hodí se k němu spíš hranaté prvky. Berana osvěží vůně máty a citrusů, buď ve formě vonných tyčinek nebo jako aroma svíček, či olejů v lázni.

Jaký styl by se mohl líbit: Hi-tech styl, dekadentní styl, modernistický minimalismus, ale i designová avantgarda.

 

Jak bydlí Býci (21. 4. – 21. 5.)
Býci pro svůj spokojený život potřebují měkkost a pohodlíčko. S výběrem zařízení a nábytku Býci obvykle nespěchají – mají velmi vybraný vkus! Záležet si většinou dají i na koupelně a jejím luxusním vzhledu. Kromě toho, že v interiéru tohoto hvězdného znamení převažují přírodní materiály jako kožešiny, kůže, velur, jantar, kámen i dřevo, jeho královstvím a chloubou je ovšem kuchyně. Obyčejně skvěle vaří a je dokonalý gurmán. Kuchyň by měla být výrazným středem bytu, kam může vždy dojít odkudkoliv a mít pocit tzv. pupeční šňůry s tím, co nadevše miluje – a to je dobrý pokrm. Protože je požitkář, rovněž koupelna by měla být prostorná a luxusní s velkým zrcadlem. Býci dovedou ocenit i krásu starožitného nábytku. Z barevné škály si lidé, narození ve znamení Býka libují především v teplejších tónech, zemitých barvách a ne příliš křiklavých odstínech. Upřednostňují okrovou, hnědou v kombinaci s bílou, nebo například tyrkysovou.

Jaký styl by se mohl líbit: rustikální styl, City Lounge, ateliérový styl, romantický styl.

 

Jak bydlí Blíženci (22. 5. – 21. 6.)
Středobodem interiérů činorodých Blíženců bývá relaxační kout, který je mnohdy zasazen do místnosti knihovny. Blížencům se nedá upřít pracovitost, proto si doma budují oázu odpočinku plnou křesel, pohovek i taburetků. K odpočinku patří i zábava, proto Blíženci rádi investují i do nejmodernější techniky – plazmové televize, hi-fi soupravy, počítače. „Blíženecké útočiště“ bude rovněž laděno do barev, které evokují veselou náladu a příjemné pocity.  Místnosti by měly být zařízeny jednoduše, ve stylu pracoven. Hodí se tedy pastelové, teplé, veselé odstíny oranžové, žluté nebo zelené. Byt nemusí mít záclony, ale měl by být vzdušný. Nábytek pouze účelový, obyčejně dle nutnosti postupně doplňován. Vůně jedině veselé, elektrizující, jako jsou sportovní značky známých firem.

Jaký styl by se mohl líbit: Hi-tech, City Lounge, FREE styl.

 

Jak bydlí Raci(22. 6. – 22. 7.)
Raci ctí historii své rodiny, a proto je pro ně jejich domov velmi citovou záležitostí. Potrpí si na tatínkův oblíbený gauč, babiččinu toaletku nebo lampu ze svého dětského pokoje. Z „Račích interiérů“ sálá teplo domova a rodinná atmosféra i díky dekoracím. Toto znamení se vyžívá v květinách a květinových vzorech, gobelínových výšivkách a měkkých, oblých tvarech. Mezi materiály, bohatě zastoupené tam, kde bydlí Raci, patří například keramika, pálená hlína, len, dřevo, či přírodní kámen. Pro Raka je rovněž důležitá kuchyň, tady stmeluje rodinu a tady se vesměs rád s rodinou schází. Kuchyň by měla být velká a příjemně podomácku zařízená, včetně dekorací jako je ruční kávomlýnek.

Jaký styl by se mohl líbit: vintage styl, romantický styl, rustikální neboli venkovský styl a v neposlední řadě styl provensálský s vůní Staré Francie.

 

Jak bydlí Lvi (23. 7. – 22. 8.)
Dalo by se říci, že pokaždé jinak a vždy svým osobitým a originálním způsobem. Lvi totiž rádi   styly střídají, a to jak v oblasti módy či bydlení, tak i v životě. „Lví království“ charakterizují slova – luxus, pohodlí, výjimečnost. Lvi obzvláště  tíhnou k interiérům ložnice a koupelny. Obě místnosti jsou velmi intimní, a proto se v nich Lvi většinou zcela realizují prostřednictvím drahých materiálů, jako je satén, samet či damašek a nešetří ani na nábytku. Nebojí se kombinací kovu a skla, dřeva a kamene. Designové kousky najdete u Lvů doma na každém rohu. Zlaté doplňky k okrové, medové, světle fialové a modré barvy pak kreativně doplňují celý interiér. Každá místnost by měla být zařízena velmi pečlivě, s možností výhledu na zahradu nebo aspoň s možností okna, které bude dekorováno živou zelení. Lev miluje vůně spíše těžší, éterické jako růže nebo jasmín.

Jaký styl by se mohl líbit: luxury styl, glamour, moderna s prvky City Lounge, Haute Culture, ale i francouzský městský styl.

 

Jak bydlí Panny (23. 8. – 22. 9.)
Jedinci, narození ve znamení Panny aplikují svou přirozenou a specifickou osobitost i do svého stylu bydlení. Životní styl Panny, způsob, jakým se seberealizuje – to je naprosto nedotknutelné a svaté. Možná proto tito jedinci s takovou oblibou propagují svůj „návod na to, jak se má správně žít“ a je to vidět i na vybavení jejich domova. Jsou většinou zruční, takže v bytě mají vlastnoručně vyrobené police, dekorace… Nábytek má Panna rovnoměrně postaven, aby se dobře ošetřoval, koberce kusové, spíš jako doplněk. Rozhodně odmítají umělé materiály, jejich doménou jsou ty přírodní – kámen, dřevo, rákos. Velkou zálibou bývá keramika. Panny jsou většinou velmi sebekritické a občas se tak zbytečně stresují – proto je jejich domov mnohdy plný antistresových „vychytávek“, jako jsou například sedací Fetboy vaky, romantický krb, jemné vůně, spíš levandule nebo lesa (jako borovice, smrk či pryskyřice), ale i vonné svíce. Touha po klidu a uvolnění je v interiérech Panny patrná i v případě materiálů a barev. Mezi favorizované barvy v interiéru Panny rozhodně patří barvy podzimu a přírodních odstínů heny, odstíny hnědé, režná, světlé a jakoby sluncem prozářené odstíny žluté.

Jaký styl by se mohl líbit: francouzské styly – jak Provence, tak ten městský, romantický styl, vintage styl, retro styl, ale i hi-tech.

Další znamení naleznete v článku Bydlení podle horoskopu (2/2) na living.cz

28.2.2011 12:00| autor: Lucie Sýkorová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist