Božská Merlyn – nové souvislosti její smrti

Krásná, slavná, ale také neskonale nešťastná. Smrt nejzářivější legendy filmového plátna Marilyn Monroe jitří smysly už 50 let. Šestatřicetiletá herečka byla nalezena mrtvá ve svém losangeleském apartmánu 5. srpna 1962. Otevřená lahvička s léky na nočním stolku a první myšlenka, že jde o jasnou sebevraždu. Jenže…

Kolem její smrti se točí stále řada otazníků. Kdyby tak stěny mohly mluvit. Co by asi prozradily o podivných okolnostech jejího úmrtí? Jisté je jen to, že iniciály MM budou stále přitahovat pozornost jako magnet. Nyní, půlstoletí poté, co její život vyhasl, se objevují další zajímavá fakta a nové souvislosti.

Marilyn nespáchala sebevraždu
Tvrdí to forenzní psycholog David Bernstein, který znovu otevřel případ smrti ikony stříbrného plátna. Jako důkaz uvádí šek, jenž hvězda vypsala den před svou smrtí. Za necelých 229 dolarů si herečka pořídila komodu. “Ten nákup vůbec nekoresponduje s úmyslem vzít si život. Člověk, který si koupí nábytek, přece plánuje dopředu, že si zařídí byt, proč by měl v úmyslu páchat sebevraždu?” argumentuje Bernstein. “Daleko pravděpodobnější je, že za tragickou smrt může nešťastná náhoda,” uzavírá.

Marilyn byla i na holky
„Sklonila se ke mně a pak mě políbila na rty. Velmi pomalu a něžně,“ takhle popisuje pikantní zážitek s Marilyn herečka Jane Lawrence, tehdy 16letá dívka, která zakládala fanklub slavné stár. Té bylo v té době 29 let. Marilyn pojilo k Jane silné pouto. Obě vyrostly ve stejném sirotčinci, žádná nikdy nepoznala otce. Jane navíc zápolila se svou sexuální orientací. V 50. letech byl vztah mezi dvěma ženami přísně tabu. „Láska je láska,“ řekla jí tehdy Marilyn. Jane před sebou stále vidí herečku, která zapíjí sedativum skleničkou šampaňského. „Po prášcích jsem šťastnější, po šampaňském jsem šťastnější ještě rychleji,“ řekla tehdy hvězda, než políbila Janeino stehno.  „A pak znova a zase,“ popsala Jane okamžik, během něhož se jí zvýšil tep. Následoval už zmíněný polibek na rty.  „Přesunuly jsme se z obýváku do ložnice. Marilyn věděla, co s jazykem, byla to senzace.“ Obě ženy byly v blízkém kontaktu až do hereččina předčasného skonu.

[[related]]

Marilyn měla pletky s mafií
Šuškanda o aférce hned se třemi bratry Kennedyovými, včetně toho nejdůležitějšího, nejmocnějšího muže světa Johna Fitzgeralda, a časté bujaré večírky s potentáty, jichž se účastnil také legendární zpěvák Frank Sinatra, nahrává podezření, že se MM zapletla s mafií, jejímž cílem bylo politiky včele s JFK co nejvíce zkompromitovat. Trnem v oku jí byl zejména jeho boj s organizovaným zločinem. Na herečku vedla spis FBI, akta se ale záhadně ztratila. Mohla mít americká tajná služba podíl na její smrti?

foto: news.xinhuanet.com, fanpop.com

6.8.2012 12:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist