Bojíš se, že tě ten tvůj podvádí? 7 tipů, jak nenápadně zjistit nevěru

Zase se zdržel v práci, ranní hygiena mu trvá nápadně déle a poslední dobou je odtažitý? Napadají tě ty nejhorší myšlenky a trápíš se představou, že má jinou? Podezření je jedna věc, ale jak zjistit, že tě tvůj chlap podvádí, aniž bys ze sebe udělala žárlivou hysterku?

jak-poznat-nevernika-1100x618.png Zdroj: Shutterstock.com

Vztah by měl být postaven na důvěře, ale někdy se do něj vkradou pochybnosti o věrnosti našeho partnera. Obzvlášť, když vidíš všude kolem, jak se vztahy rozpadají, protože jeden z nich byl nevěrný. Sice si říkáš, že tě ten tvůj miluje a nikdy by tě nepodvedl, ale pak přijde jedna malá indicie, že by tomu tak být nemuselo a ty se začneš trápit. Než spustíš poplach, nenápadně si ověř, jaká je pravda. My ti poradíme, jak ze sebe udělat detektiva, aniž by ses znemožnila.

Mluv s ním

Než se pustíš do pátrací akce, zeptej se ho na to, co tě tolik trápí. Třeba přijde s vysvětlením, které tě utvrdí v tom, že jsi věci viděla jinak. Například na situaci, kdy ho tvoje kamarádka viděla před týdnem s kyticí růží a pro tebe opravdu nebyly. Tak se ho prostě zeptej, ale bez žárlivých scén, jen se zmiň, že ho tuhle zahlídla Tereza a nenápadně dodej, že měl u sebe růže. Uvidíš sama, jak bude reagovat, jestli začne koktat a potit se nebo zcela bezelstně řekne, že to tedy musel být čtvrtek, protože se v práci slavily narozeniny jeho kolegyně. A vysvětlení je na světě. Pokud ale podobných příhod je více a on vždy z rukávu vysype bravurní výmluvu, pátrej dál, protože kdo ví, možná máš doma dokonalého proutníka, který by tě přesvědčil i o nemožném.

Přehnaná péče o sebe ještě nevěru neznamená

Mnoho žen zpozorní, když jejich partner najednou začne v koupelně trávit více času, investuje do dražší kolínské, předplatil si posilovnu a dokonce začal nosit moderní boxerky místo vytahaných trenýrek. Ale pozor, to ještě neznamená, že má někde bokovku. Pokud jste spolu už nějakou řádku let, možná má strach ze stereotypu, navíc se na něm může podepisovat krize středního věku. Než na něj udeříš, proč tohle všechno dělá, popřemýšlej, jak se bude cítit, jestli opravdu žádnou jinou nemá. Jen ho utvrdíš v tom, že manželství či dlouhodobé partnerství z něj dělá starého fotra, co už nemůže nosit ani hezké spodní prádlo.

Čtěte také:

Zaplétá se do lží

Každou nevěru provází lži. Ono taky není nic jednoduchého mít bokovku, protože to znamená zamotat se do snůšky lží a výmluv. Pokud toužíš znát pravdu o věrnosti tvého partnera, pozorně vnímej, co říká. I když bude vše do detailu promyšlené, stejně se někde najde chybička. Zatímco ráno tvrdí, že večer musí za nemocnou tetičkou, večer je z toho najednou strýc s chřipkou, plete si jména kamarádů, se kterými jde údajně do hospody a třikrát do měsíce musí jezdit na služební cesty, když opáčíš, že jsi potkala jeho kolegu, který o žádné cestě nevěděl, tak se zaplete do sítě lží o tom, jak pracuje na tajném úkolu a málokdo to ví. Tyhle nesmyslné povídačky, které každou chvíli mění, jsou jedním z příznaků, že ti něco tají.

Snaží se vše objasnit

Ale i velká snaha vysvětlit vše do detailu může znamenat, že něco skrývá. Pokud má alibi prostě na všechno, i to je podezřelé. Vždyť občas každý, i ten, kdo nepodvádí, není schopný úplně vysvětlit, proč mu cesta z práce trvala tak dlouho, nebo se prostě chtěl projít a doma se zavře do ložnice, protože chce být sám. Ale pokud má máslo na hlavě, snaží se za každou cenu chovat jako dokonalý manžel, a dokáže na všechny tvé otázky odpovědět téměř okamžitě, a to do všech podrobností. Vysype z rukávu historku o tom, jak se potkal se známým, kam šli a co mu říkal. Není ti to podezřelé, když ještě tak před půl rokem by vše odbyl větou, že byl s Frantou na pivu?

Telefon nedá z ruky, počítač má na heslo

V dnešní době je těžké udržet nevěru v tajnosti. Prozradit nás může kdykoli technologie, a to zejména naše mobily a počítače. Jestli si tvůj muž dává až moc velký pozor, aby ses nedostala k jeho mobilu, je jasné, že má tajemství. Zatímco dříve se jeho telefon různě povaloval po bytě, dnes ho nedá z ruky? Tak to před tebou něco skrývá. To samé s počítačem, jestli jsi dříve běžně mohla vidět vše, včetně pošty a jeho konverzací na sociální síti a nyní je nervózní, jakmile si sedneš k jeho notebooku, aby ses podívala, co je ve světě nového a on se zapomněl odhlásit z facebooku, asi nebude vše v pořádku.

Jiná technika milování

Neříkáme, že když se tvůj muž pokusí změnit něco ve vašem milostném životě, znamená to, že tě podvádí. Ale možné to je. Pokud tě najednou svléká jinak, jinak hladí a líbá, tak zpozorni.

Chceš fakt znát pravdu?

Otázka ovšem zůstává, když opravdu přijdeš muži na nevěru, co s tím? Je jasné, že podvod zraní každou ženu, ale pokud s tím vyrukuješ, musíš zaujmout postoj. Pustíš ho k vodě nebo mu dáš ultimátum? Nejhorší varianta asi je, když muž ví, že ty víš a přeci to dělá dál a pak už se ani nesnaží svou nevěru nijak skrývat. Než se rozhodneš řešit prokazatelnou nevěru, ujasni si, jestli to opravdu chceš. Chceš za sebou opravdu bouchnout dveřmi?

Jak jsi na tom ty? Máš zkušenosti s nevěrou? Povedlo se ti odhalit nevěrníka? Napiš nám do diskuze své zkušenosti. A jak občas nevěrník dopadne, mrkni ve videu:

Foto: Shutterstock.com

16.5.2022 12:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist