BODY-HOME JANY ROLLOVÉ

Galerie oděvního designu Studio LR představí v listopadu kolekci BODY-HOME Jany Rollové. Nejlépe ji charakterizují slova: interiér/exteriér, skořápka, kokon, druhá kůže, vrstvení, průsvitnost a hra světel.

BODY-HOME

 „Ve své práci konstantně hledám slučovaní protikladů, na jedné straně nacházím inspiraci v živém světě přírody, na druhé straně mě fascinuje svět technologie, designu a architektury,“ říká Jana Rollová. Název kolekce vyjadřuje záměr cítit se útulně a pohodlně, jako bychom byli doma. Proto se Jana Rollová inspirovala domem, architekturou, pracovala se vztahem vnitřku a vnějšku, jako by to byl vnitřek a vnějšek domu nebo ulity.

To se odráží v použitých vrstvených materiálech: první vrstva nejblíže tělu ‚druhá kůže‘ je z elastického úpletu, druhá, průhledná vrstva vyjadřuje ženskost a křehkost, charakterizuje ji lehkost a hra světla. Třetí, vnější vrstva, je ochranná slupka reprezentovaná nepromokavými materiály.

Tyto tři vrstvy mezi sebou autorka kolekce propojuje různými způsoby tak, aby vrchní část měla objem, ale spodní se volně přizpůsobovala tělu. Přestože si kolekce půjčuje hodně prvků ze světa funkčních sportovních oděvů, jako např. parašutistické hedvábí pro ochrannou vrstvu (sponzorský dar od firmy Silk&Progress), nejedná se o sportswear. „V čistotě zpracování se snažím zkombinovat módní a designérský přístup. Místo šití často využívám techniku lepení, kterou jsem rozšířila o tzv. contrecollage stretch, kdy vzniká vrásčitý řasený efekt,“ dodává Jana Rollová.

Výstavu modelů a fotografií  Jana Záveského zahájí vernisáž ve čtvrtek 1. listopadu, expozice bude  přístupná veřejnosti do 25. 11., vždy od pátku do neděle, 10–18 hodin.  Vstup do galerie je zdarma.

Studio LR
Malostranské nábřeží 1, 1. patro
Praha 1

Foto: Jan Záveský

www.studio-lr.com
www.janarollo.net

29.10.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist