Bod G – tlačítko na orgasmus?

Zatímco na klitoris bývá často pohlíženo jako na znouzecnost, kterou si mnoho žen při souloži dopomáhá k vyvrcholení, od bodu G se očekává výbuch vášně. Najděte ho, a zažijete neopakovatelný orgasmus! Je tomu skutečně tak? A kde máte to podivné místo ve svém těle vůbec hledat?

Co to vlastně bod G je?

Nazývá se tak zformované množství nervové tkáně na přední stěně vaginy mezi stydkou kostí a dělohou. Místo je prokazatelně mimořádně citlivé a podle řady sexuologů je jeho stimulace klíčovým prvkem při dosahování ženského orgasmu.

Proč zrovna písmeno G?

Jde o iniciálu jeho objevitele, německého gynekologa Ernsta Gräfenberga (1881-1957), který se té pravé slávy svého objevu bohužel nedožil. Jeho závěry potvrdili a uvedli ve známost teprve američtí výzkumníci John Perry a Beverly Whippleová v roce 1978.

Má ho každá žena?

Teoreticky ano. Velikost bodu G se ale u každé ženy liší a pro některé z nás není jednoduché ho nahmatat. Vzít se musí v úvahu také fakt, že každá žena je jinak citlivá. Řadu žen navíc ani nenapadne ho hledat. To jsou také důvody, proč se o jeho existenci tak dlouho nevědělo. „Leží totiž na přední straně vaginy. To je oblast, která se obyčejně dotykem nevyšetřuje,“ vysvětlila Beverly Whippleová.

Kde ho můžu najít?

Prameny uvádějí, že leží zhruba 4 – 6 cm od poševního vchodu na přední straně pochvy za stydkou kostí. Místo by se mělo při dráždění zduřit, sama žena ale nejlépe pozná, kdy bylo zahráno na tu správnou strunu (či spíše na ten správný bod). Podle MUDr. Zdeny Stratilové je většina žen schopna bod G lokalizovat, není ale nikde psáno, že se to musí podařit každé.

Je opravdu tak zázračný?

V odborné veřejnosti najdeme i skeptiky, kteří varují před přílišným očekáváním.  Sexuolog MUDr. Zlatko Pastora v knize Ženská sexualita kritizuje pojetí bodu G coby „tlačítka na orgasmus“. „Podle této představy strčí žena sama nebo muž prst do pochvy, vyhledá bod, stimuluje ho a za chvíli je vyvrcholení na světě. Jak jednoduché,“ píše ironicky. Pokud tedy ten „zázrak“ u sebe nemůžete najít, není důvod k zoufání. Uspokojivý sex můžete prožít na sto procent i tak.

Jak ho nejlépe stimulovat?

Při milování je z tohoto hlediska nejlepší poloha, při které mužův penis naráží na přední stranu dělohy partnerky – tedy poloha zezadu. Bod G se dá ovšem dráždit i rukou, například když žena leží na zádech a muž do ní proniká prstem s dlaní otočenou vzhůru. Na popularitu bodu G zareagovali i výrobci sexuálních pomůcek – na trhu najdete spoustu vibrátorů se speciálním zahnutým zakončením, které má dráždit právě ono pověstné nejcitlivější místo.

Najdeme bod G i u mužů?

Za mužskou obdobu ženského bodu G bývá označována prostata – silně citlivý vnitřní orgán těsně pod močovým měchýřem. Dráždit ji můžete masírováním malé oblasti kůže u kořene varlat. Partnerovi tak poskytnete nečekaně slastný prožitek. A možná ho dost překvapíte – spousta mužů prý o citlivosti tohoto tajemného bodu ani neví.

Dá se bod G zvětšit?

Plastická chirurgie tento zákrok skutečně nabízí. „Zvětšení bodu G usnadňuje a stimuluje mechanické dráždění… Lékař s pomocí pacientky zaměří bod G a do jeho oblasti aplikuje malé množství anestetika s následným vpichem implantátu,“ popisuje zákrok MUDr. Stratilová s tím, že ošetření trvá pouhých 10 minut a pacientka může pokračovat v sexuálním životě už za 4 hodiny.

2.12.2010 10:00| autor: Adéla Seidlová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist