Ben Barnes: Princ pro romantické dívky

Kvůli Hollywoodu se vykašlal na britské divadlo. I když mu od té doby nadšené fanynky posílají spodní prádlo, zatím pořád hledá velký film, který by ho viděl jinak než jako romantického hezouna z dávných časů.

Třináct měsíců se hledal ten pravý pro prince Kaspiana do druhého dílu Letopisů Narnie, než castingový ředitel uviděl na divadle pohledného tmavookého tmavovlasého štíhlého herce jménem Ben Barnes. Tehdy šestadvacetiletý Angličan nabídku přijal, i když to znamenalo, že naštve své milované Národní divadlo. Kvůli natáčení hollywoodské pohádky totiž zdrhnul ze závazku odehrát zbytech představení hry History Boys, v níž hrál manipulativní hvězdu třídy Dakina, roli, kterou předtím prosnil Dominic Cooper. „Kdybych to neudělal, celý život bych přemýšlel, co by bylo, kdyby…“ vysvětluje Barnes.

Herec si taky dokázal spočítat, co druhý díl ságy vydělávající miliony dolarů po světě, udělá s jeho kariérou. V ní do té doby jako nejzajímavější filmová položka figurovala malá role v Hvězdném prachu, díky níž mohl tvrdit, že pracoval s Robertem De Nirem, i když ho nikdy nepotkal. Po Narnii se najednou fotil  s obřím plakátem sebe sama, cestoval po světě a dostávat od fanynek různé dárky, včetně spodního prádla s Hello Kitty.

Ne, že by si život celebrity si úplně užíval. „Cestovat tři měsíce a posedávat v hotelu v Taiwanu, přemýšlet o tom, co tam vlastně dělám, to je divné. Taky mě vyvádí z rovnováhy to nestálé focení na červeném koberci. Máte nasazený permanentní nepřirozený úsměv a od blesků foťáků vás bolí oči.“ Ale zase ví, že účast v blockbusteru mu otevřela dveře. „Lidi se se mnou chtějí víc potkávat,“ říká.

Zatím ho castingoví režiséři obsazují hlavně do dalších rolí hezounů z jiných časů. Takže má za sebou novou adaptaci Obrazu Doriana Graye a romantickou komedii mravů Lekce neslušného chováníJessicou Biel. Oba filmy po boku Colina Firtha, ale oba nepříliš úspěšné. Jako krásný romantik vystupuje i v novince The Words. Aspoň v komedii Je třeba zabít Bona si jako hudební žurnalista zkusil něco jiného. Před dvěma lety se vrátil i na jeviště, jako hlavní hrdina adaptace knihy Ptačí zpěv, herecky náročné romantické hry z doby první světové války.

Divadlo, kam vždycky rád chodil, ho poprvé přivedlo na myšlenku, že by chtěl hrát. „Do patnácti jsem se hodně zajímal o sport, byl jsem ve všem týmech. Ale byl jsem ve svém ročníku dost mladý, a když na mé spolužáky dolehla puberta, zůstal jsem pozadu. Tehdy jsem začal víc hrát a zpívat,“ vypráví Benjamin Thomas Barnes, který se narodil v srpnu 1981Londýně. Vyrostl v jeho pěkné jižní čtvrti Wimbledon, jako starší ze dvou synů psychoterapeutky, původem z Jižní Afriky, a psychiatra.

Vzdělával se ve dvou londýnských chlapeckých školách, po maturitě se dva roky snažil prorazit v show byznysu, především hudebním. Když nic nevyšlo, nastoupil na univerzitu v rodném městě a studoval tam drama a angličtinu. Mnohem víc než studování ho ovšem bavilo hrát v školních hrách.

V roce 2004 zkusil naposledy hudební kariéru, jako člen boybandu Hyrise, který se ucházel o britskou nominaci na Eurovision. Tato epizoda trvala krátce, ale novináři ji pořád Benovi předhazují a on se za ni pořád stydí. „Byl to stupidní vedlejšák. Nejhorší věc, co jsem kdy udělal. Nečekal jsem ale, že to někdo uvidí.“ To ovšem nepočítal s youtube, kde je klip pořád k dispozici. Přesvědčte se sami, jestli je to takový propadák:klip.  Na zpěv naštěstí nezanevřel a na youtube najdete i jeho písničky ze soundtracku filmu Je třeba zabít Bona.

foto: fanpop.com, guardian.co.uk

17.9.2012 12:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist