Augmentace prsou není jen o fyzické změně, ve hře je mnohem víc

Proč se mladá maminka, paní Lucie, rozhodla pro augmentaci prsou?

img2-1100x618.jpg Zdroj: archiv Lucie

Už od konce základní školy jsem měla komplexy ze svých prsou, která se stala terčem posměšků spolužáků. Později jsem se se svým tělem sžila a dekolt neřešila. Má pozornost se časem upnula jinam. Před třemi lety se mi narodila dcera – od prvních okamžiků je nejdůležitějším pokladem mého života a vychutnávám si s ní každou společnou chvilku. Přesto mě znovu začal nahlodávat červíček nespokojenosti se svým tělem. Před těhotenstvím jsem měla prsa sice malá, ale pevná. Po kojení jsem měla pocit, že mi z prsou nezůstalo vůbec nic. Necítila jsem se dobře a už jsem se nechtěla trápit, a proto jsem se rozhodla pro plastickou operaci.

Když jste se odhodlala, šlo vše tak, jak jste si vysnila?

Změnit vzhled svých prsou jsem si přála už opravdu dlouho. Téměř chlapecký hrudník mě frustroval. Často jsem si představovala, jak bych se asi cítila s plným dekoltem. Postupně jsem si v hlavě tvořila svůj sen. Když jsem ukončila kojení, byla jsem připravená podstoupit augmentaci. Na konzultaci jsem se ale dozvěděla, že na samotný zákrok si budu muset ještě pár měsíců počkat. Pan doktor mi vysvětlil, že se augmentace bezprostředně po ukončení kojení neprovádí, protože prsa procházejí fyziologickou změnou. Čekání se vyplatilo.

Zkušený plastický chirurg je základ

Pan doktor Paciorek byl velkou oporou od konzultace až po rekonvalescenci. Vyslechl si mou představu a výběru implantátů věnoval velkou pozornost. Vždy mi zodpověděl veškeré dotazy. Na konzultaci jsem zkoušela různé velikosti implantátů, abych věděla, jak budou prsa přibližně vypadat. Pořád jsem si říkala, že chci maximálně 300 ml, ale pochopila jsem, že výsledný tvar prsou není jen o mililitrech. Je to o tom, jakou má žena postavu, hrudník, tvar svých prsou, proto se ženy nemusí bát, když jim lékař doporučí větší implantát, než by čekaly. Pan doktor mi doporučil Mentor 490 ml, což v mém případě jsou krásné trojky, k mé postavě sedí perfektně. Jsem ráda, že jsem dala na pana doktora.

Průběh rekonvalescence je individuální

Samotná augmentace proběhla bez komplikací. Po zákroku jsem se hojila celkem dlouho. Když jsem ze svého okolí slyšela, že už za 14 dní budu „v pohodě“, tak jsem si říkala, že to zvládnu. Ale já nebyla schopna dělat cokoliv náročnějšího přes měsíc. S péčí o dcerku mi naštěstí pomohl přítel a také moje maminka. Nemohla jsem zvedat ruce nebo nosit něco těžkého, natož vzít dítědo náruče. Opravdu se to nesmí, takže jsem to dodržovala minimálně 6 týdnů.

Třeba kamarádka byla za 10 dní schopna jít do práce, ale já jsem se hojila déle. Je jasné, že každá to máme jinak, ale pokud o augmentaci přemýšlí nějaká maminka, tak doporučuji domluvit se s někým, kdo s děťátkem pomůže tak dlouho, jak to bude nutné. Rekonvalescence je opravdu důležitá.

Probuzená ženskost

Řekla bych, že dnes si už nový dekolt užívám, jak můžu. Těšila jsem se na to, že mi konečně bude sedět spodní prádlo i plavky, a že se budu cítit skutečně žensky. Užívám si i obyčejné nákupy triček, protože konečně nemám chlapeckou postavu. Mám ráda rafinovanou módu, takže moc nenosím výstřihy, ale začala jsem nosit upnutější trička, kde krásně vynikne ženská silueta. Širší okolí však o mém tajemství nic netuší, prsa působí velmi přirozeně, jak jsem si to přála.

Hlavní je mít ze sebe radost

Pokud se některá z žen trápí svým vzhledem a myslí si, že by jí augmentace pomohla, tak ať do toho určitě jde. Výsledek stojí za to. A mohu potvrdit, že každá žena v mém okolí, která augmentaci podstoupila, získala větší sebevědomí. Ani já bych neměnila, cítím se skvěle.

MUDr. Martin Paciorek, PRIMED Clinic

„Paní Lucie má štíhlou vysokou postavu, útlý pas a oblé boky. Abychom docílili vyvážených proporcí, doporučil jsem kulatý implantát Mentor Xtra o objemu 490 ml. Tento typ implantátu má extra vysokou projekci, takže vytváří krásně klenutý dekolt s push-up efektem. Velikost implantátů jsme důsledně diskutovali během konzultace s pomocí externích sizerů, které umožňují simulovat výsledný objem. Paní Lucie tak přehodnotila svou původní představu výrazně menšího implantátu. Spokojenost klientů s výsledkem zákroku je pro mě zásadní. Velmi mě těší, pokud na kontrolu po zákroku přicházejí klienti rozzáření a spokojení. Proměna se totiž neodehrává pouze na úrovni fyzické, ale i psychické. Také paní Lucie rozkvetla do krásy, působí spokojeně a sebejistěji.

MUDr. Martin Paciorek se plastické chirurgii věnuje více než 15 let. Od roku 2012 je primářem Centra plastické chirurgie a chirurgie ruky ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Je členem mezinárodních společností plastické, rekonstrukční a estetické chirurgie. V současné době působí také na klinice PRIMED Clinic v Havířově jako vedoucí lékař.

14.9.2021 4:55| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist