Ať žijí kastroly

Nebojte, nezbláznil jsem se, nebudeme probírat nádobí ani vaření.
Ale ofiny!

Často jsem slýchával o lidech, kteří měli ostříhanou ofinu jako podle kastrolu. Asi mnozí z vás vědí, o čem mluvím. I moje mamka mě v zájmu starostlivosti neposílala k holiči, ale vzala nůžky (asi si myslela, že to zvládne), načesala mi vlasy dopředu, a zastřihla je rovně, jako kdyby mi dal někdo na hlavu kastrol 🙂 Jo jo, dětské časy, to byla paráda, ale už jsem vyrostl a vlasy už nejsou 🙂 Jen vzpomínky na kastrol mě pronásleduji…:)

Proč o tom píšu? Když přijde nová klientka a probíráme s ní co a jak jí uděláme s vlasy, nespočetně krát jsem se setkal s tím, že mi řekli: „Ofinu nééééé to mi nesluší“ A při otázce proč? Odpověď je většinou stejná: Nosila jsem ji, když jsem byla malá, a střihala mi ji maminka. Jak to většinou dopadlo, o tom už jsem psal, ale co z toho plyne pro nás?

Konzultujte své budoucí ofiny s tím, kdo to umí, a uvidíte, že ofina je fajn, jen ji musíte mít ustřiženou přesně, tak aby vám slušela a ne hyzdila.

Byla doba cca 3 roky zpět, kdy ofinu měl skoro každý, a pak se od ní zase upustilo, jelikož jí bylo všude plno. Dnes je móda ofinám také nakloněna, ale je důležité vědět, že ofin je mnoho druhů a existuje spousta způsobů jak ji ostříhat.

S technikami stříhání vás zatěžovat nebudu, pokud vás to bude zajímat víc, natočíme o stříhání i video, ve kterém ukážu pár ofin. Teď si projdeme jenom zákaldní typy.
Ofiny se rozdělují: od kastrolových až po skoro nevidím 🙂

Takzvaně Kastrolová ofina – je to ofina, která je velmi krátká, většinou v horní části čela. Tato ofina se hodí pro extravagantnější účesy, nebo klientům co se nebojí experimentovat.

Ofina nad obočí – tato ofina sluší těm, co mají rády, když jim vlasy nelezou do očí. Můžou to byt krátké i dlouhé účesy. Tento druh ofiny muže být zastřižen na několik různých způsobů. Buď je rovná, kopíruje vrchní část obličeje a končí u spánku. Je to jak když střelí, bez žádných záhybů. Nebo je do kulata – podobná jako rovná, jen u spánku se prodlužuje, jako když půlměsícově směřuje dolů.

Skoro nevidím – jak já jí říkám, je ofina také pro všechny typy účesu a hlavně pro klientky, co si rády přední ofinu natáčí na kulatý kartáč, aby konce vlasů končily kousek pod obočím.

A poslední typ je Hustá ofina a zároveň do půlměsíce – pro lepší představu, jako by to bylo do tvaru banánu, jen střed není kulatý ale rovný, a okraje ofiny jsou kulaté směrem dolů. Tento druh se dá aplikovat většinou u vlasů, které nejsou moc sestříhané, nebo pro krátké mikádo, nebo dlouhé ale nesestříhané vlasy. Tu preferuji já nejvíce 😉

Samozřejmě, je i mnoho různých jiných druhů, jako šikmá, do kulata zastřižená, a nebo různě asymetrická atd. Ty, co jsem popsal, jsou ale nejčastější.

Důležité je vám také říci, že ofina není patka. To už se mi taky stalo, že klientka přišla, a řekla, že by chtěla ofinu. Tak jsem si říkal, paráda, konečně změna, super. A jelikož jsme se znali, tak jsem bez váhaní ustřihl ofinu, a na konci, až už ji měla, tak mi začala popisovat …no, já myslela, že to bude takhle do strany…
Ano, byla to moje chyba, že jsem se neujistil, že opravdu chce ofinu.

Proto, pokud si nejste jisti, jestli to, co chcete, je patka nebo ofina, nebojte se zeptat, nebo si přineste obrázek. I když to moc nemáme rádi, protože málokdy se přesně to, co vidíte na obrázku, bude hodit zrovna na vaše vlasy – už kvůli tomu, že každý má jinou kvalitu vlasů. Ale jako ilustrace je dobrá věc, aby se nestala stejná věc jako s mojí kamarádkou 🙂
A pokud váš kadeřník bude remcat, že jste přinesla fotky, tak to sveďte na mě, že jsem vám to poradil 🙂

Ofinám zdar a patkám zvlášť, Tibík

1.9.2010 12:00

Další testy kosmetiky

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist