Anne Hathaway: Princezna, co se odvázala

Sympatická hezká Newyorčanka s nepřehlédnutelným pěveckým a komickým talentem už vyrostla z Deníků princezny a stala se herečkou, která dokáže překvapit. Nejen tím, že se nestydí ve filmu ukázat prsa.

„Myslela jsem, že budu holka ve sboru a budu mít spoustu studentských půjček,“ představovala si dřív svou budoucnost Anne Hathaway. Než si vydělala první milion a pochopila, že se jí povedlo uspět daleko víc.

Nejdřív díky dvěma Deníkům princezny, rozmilým romantickým komediím, které využívají sen každé nemotorné dospívající holky, co si o sobě myslí, že je moc obyčejná. Za to, že se z příběhu Američanky, která se v patnácti dozví, že je evropskou princeznou, stal takový hit, mohla jistě i Anne a její líbeznost, sympatičnost a komický talent.

I když je dnes 28letá Newyorčanka hvězdou už celou dekádu, sláva jí stále nedělá úplně dobře. „Pořád si nemůžu zvyknout, že za mě lidi vybalují můj kufr. Nechci, aby mi někdo sahal na spodní prádlo! Taky je dost těžké zvyknout si na to, že na vás lidi zírají. Vždycky zčervenám,“ vypočítává herečka negativa, které s sebou nesou milionové výdělky.

Že jí na slávě opravdu tolik nesejde, jí můžeme věřit z toho, jaké si vybírá role. Sice se dál objevuje v romantických komediích, úspěšných jako Ďábel nosí Pradu nebo podprůměrných jako Válka nevěst, kde obvykle hraje holku od vedle. Ale od té doby, co se na plátně začala i svlékat a klít, ji už tak často tu princeznu nikdo nepředhazuje.

Sama říká, že vyhledává komplexní postavy a taky role, které pro ni představují novou výzvu. Jako je třeba otevřená sexualita, když ona sama je prý stydlivá. Proto chtěla hrát Maggie, nemocnou umělkyni, co se nechce vázat, v romanci Láska a jiné závislosti. Tam se taky podruhé herecky potkala se svým kamarádem Jakem Gyllenhaalem, jemuž ukázala prsa už v Zkrocené hoře, zatím nejlepším filmu, v němž se objevila.

Jí osobně ale největší uznání a ovace přinesla role, kde image dobromyslné princezničky radikálně vyměnila za predátorskou feťačku v nezávislém rodinném dramatu Rachel se vdává. Její výkon nominovaný v roce 2009 i na Oscara tehdy pomohl zaměřit pozornost zpátky na její herectví potom, co média víc zajímala její osobní dramata kolem rozchodu s Raffaellem Follierim a jeho uvěznění.

Teď už Anne dva roky chodí s hercem Adamem Shulmanem a vypadá to, že se stejně dokáže otřepat i z dalších věcí, třeba z kritiky oscarového večera, který spoluomoderovala jako nejmladší osoba v dějinách. V Anne je víc, než se může na první pohled zdát. I když o tom mnozí pochybovali, už přesvědčila, že je schopná zahrát i svůj literární idol Jane Austen nebo Bílou královnu z Říše divů, kterou pojala jako „punk-rockovou veganskou pacifistku“. Už se těším, jak nám ukáže, že je opravdu ta pravá pravá na novu Catwoman v novém Batmanovi.

Další fakta o Anne Hathaway:

Narodila se v listopadu 1982 v Brooklynu, muzikálové herečce (aspoň víme, po kom podědila herecký i pěvecký talent) a právníkovi. „Podporovali nás, abychom byli kreativní, ale taky jsme museli umět argumentovat.“ Do rodiny patří ještě mladší bratr.

Rodiče jí vybrali jméno Anne, aby se jmenovala stejně jako manželka Williama Shakespeara. Jejich naděje nezklamala, ráda čte a na univerzitě studovala anglickou literaturu.

Je vegetariánka a podporuje práva homosexuálů, vzhledem k tomu, že její bratr je gay.

O pět let starší italský realitní makléř Raffaello Follieri jí nejdřív imponoval svou charitativní činností. Než po čtyřech letech zjistila, že jeho charita sloužila i k praní špinavých peněz. Krátce poté, co se s ním rozešla, byl Follieri zatčen za finanční podvody a odsouzen k čtyřem a půl letům ve vězení.

Její nejlepší filmy:

Zkrocená hora
Zakletá Ella
Vášeň a cit
Ďábel nosí Pradu
Alenka v říši divů

30.3.2011 12:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist