Anna K: Zdraví ji pořád trápí, ale zachraňuje životy

Sotva se zpěvačka Anna K. zotavila z rakoviny a začala žít život opět naplno, stačil jediný víkend na lyžích, aby opět ulehla na nemocenské lůžko. Koncert na „čarodějnice“ prý ale nezruší.

Uplynulou zimu strávila Anna K. ve znamení oslav. Zvítězila nad zhoubnou nemocí, mohla zase sjíždět stráně v rodném Špindlerově Mlýně a krásné kulaté 45. narozeniny oslavila opět v plné síle. Završení lyžařské sezóny se jí ale nepovedlo – na konci března na černé sjezdovce ošklivě spadla a natrhla si lýtkový sval. Po pár dnech se ke zranění přidala nepříjemná komplikace, žilní trombóza. Ačkoli je zpěvačka v této chvíli z nejhoršího venku, ostrá bolest jí zatím dovolí chodit jen o berlích. Přesto se na den Pálení čarodějnic chystá do Tovačova a na Kunětickou horu. „Zřejmě tam přiletím na koštěti,“ zavtipkovala Anna, která nepočítá s tím, že by do dvou týdnů chodila bez opory.

Anna K., vlastním jménem Lucianna Krecarová, byla vždycky velkou bojovnicí. K sólovému zpěvu se dostala z Divadla Semafor, kam nastoupila už jako osmiletá dívenka. Hned první album Já nezapomínám sklidilo komerční úspěch a nenápadná dívka ze Semaforu se začínala dostávat do povědomí hudebních fanoušků. Nikdy nepatřila ke špici, která pravidelně sbírá zlaté medaile v pěveckých anketách, ale významného trumfu také dosáhla. Za album Nebe získala několik cen Anděl včetně kategorie Zpěvačka roku, a porazila tak supersilnou rivalku Lucii Bílou.Ani ve snu by mě nenapadlo, že bych mohla vyhrát, ale zázrak se stal a já zvítězila,“ vzpomíná na svůj největší kariérní úspěch Anna.

Rakovina prsu ji na celý rok vyřadila z pracovního zápalu a rozhodla o smutném údělu: Anna se nebude moci stát matkou. Ještě před dvěma lety to vypadalo, že jí úřady po několika letech čekání na adopci přidělí osiřelé miminko, když v tom přišla nečekaná a šokující diagnóza. „Nemocí to padlo,“ přiznala zpěvačka, která kvůli rakovině zrušila i svatbu s přítelem Tomášem Varteckým. Snubní prstýnek od Cartiera si ale nechala. „Je vyjádřením lásky, přátelství, zdraví a věrnosti,“ svěřila se. A Tomáš je skutečně přes všechny překážky její věrnou láskou i věrným přítelem. V boji se zhoubnou nemocí jí byl pevnou oporou.

Když život něco bere, tak tím většinou i něco dává, a Anna K. se o tom přesvědčila právě během boje s nemocí, na kterou před časem zemřela její maminka i nevlastní sestra. V rámci kampaně nazvané „Chceš žít jako já?“ vyzývá ženy, aby chodily na pravidelná mamografická vyšetření a případný problém odhalily včas. Sama Anna se k lékaři neodvažovala, ani když si nahmatala v prsu bulku. Nyní už ví, že to byla velká chyba a chce být varováním pro všechny ostatní liknavé pacientky. „Dostávám spousty dopisů od řady žen, kterým jsem pomohla v jejich rozhodování, zda a kdy jít na preventivní prohlídku. Jednou, někdy hned na začátku, mi přišla kratičká zpráva bez podpisu na mé stránky: Díky Vám jsem přišla včas. Děkuji!“ popsala působení kampaně Anna K., pro kterou jsou podobné vzkazy velkým zadostiučiněním. Prošla si chvílemi strachu a ztratila možnost adoptovat miminko, ale nepřímo pomáhá zachraňovat životy jiných. Přejme jí hodně síly!

21.4.2011 12:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist