Anna Chapmanová: Jak se špionka stala celebritou

Prozrazené špionky, ať sebepůvabnější, nikdy nečekal dobrý osud. Vzpomeňme si třeba na případ přitažlivé vyzvědačky Mata Hari. Mnohem více štěstí měla Ruska Anna Chapmanová (29), ze které se po vyhoštění z USA stala v rodné zemi hotová celebrita. Nyní proráží i jako modelka.

Návštěvníci letošního Týdne módy v Moskvě mohli sexy špionku obdivovat na mole v černých kožených kalhotech a bundě s kožešinovým lemem. Drsnou image připomínající její bývalou tajnou funci doplnila pistole, kterou Anna mířila na kolegu kráčejícího vedle ní. Bylo to poprvé, co veřejnost spatřila známou plavovlásku v roli modelky. Anna opět překvapila.

Když byla Anna Chapmanová loni ve Spojených státech zatčena, obviněna ze špionáže a vyhoštěna do rodného Ruska, vypadalo to, že se nad ní zavře voda a svět už o ní nikdy neuslyší. Anna ale nelenila a svého ostře sledovaného případu využila, dokud se o ní psalo. Připojila se k mládežnické frakci vládní strany Vladimíra Putina a ihned si v ní vydobyla významnou funkci. Založila charitativní organizaci pomáhající dětem se zrakovými problémy a v médiích poučovala ruský národ, jak je důležitý úsměv a zdravé sebevědomí.

Ačkoli jako vystudovaná ekonomka podniká v realitách a na nedostatek peněz si nemusí stěžovat, pro zviditelnění své osoby přijala nabídku focení lechtivých snímků pro pánské časopisy. Ale dává si pozor, aby nešlo o nic tvrdého. Roli v pornosnímku odmítla.

O rozruch se postaral také Annin bývalý manžel, britský obchodník Alex Chapman, který vystavil na internet její akty pořízené ještě v době manželství. „Sex s Annou byl skvělý, měla tohle nádherné tělo,“ připsal pod snímky. Vcelku se o ní vyjadřoval hezky. „Byla to velice vášnivá, starostlivá a milující žena s IQ 162,“ prohlásil. Před pěti lety se s ní nicméně rozvedl, protože se podle jeho slov začala měnit v arogantní zlatokopku. Její proměnu připisoval špatnému vlivu „podivných ruských kamarádů“, ze kterých se později vyklubali členové špionážní sítě.

Co je na celém osudu Anny Chapmanové nejzvláštnější, že si vydobyla takovou popularitu a přízeň ruských státníků, přestože vlastně jako špionka selhala. Navíc prý Moskvě nesehnala žádné žádoucí informace a nebyla pro ni vlastně přínosem. Rusko ji nicméně zbožňuje a otevřelo jí dveře jak do politiky, tak do médií. Anna už nyní rozjíždí vlastní televizní pořad a zdá se, že bude mít všechno, co si zamane. Třeba i stálé místo na módním mole.

14.4.2011 12:00| autor: Jana Rysková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist