Angelina Jolie a její tetování – co znamenají?

Málokterá ženská hvězda první kategorie se pyšní tolika tetováními a přitom je hotovým ztělesněním půvabu a elegance, ženské síly a krásy. Okej, vlastně žádná jiná, jenom Angelina.

Na Angelinu musí být její tatér hrdý, protože všechna její tetování mají zvláštní význam. Nebo měly. A pak toho někdy i litovala. Ale o tom až za chvíli.

Tetování na rameni

Děti hrají v životě Angeliny Jolie, ovšem i na jejím těle, velkou roli. Toto tetování na levém rameni pozůstává z geografických souřadnic místa narození každého z jejích dětí. Párkrát ho už musela nechat doplnit, ovšem není ani vyloučeno, že se ještě rozroste. Konec konců, místa na rameni, v domě, i ve svém srdci má očividně dost.

N 11º 33′ 0″ E 104º 51′ 00″ – reprezentuje město Phomn Penh, hlavní město Kambodže, kde adoptovala syna Maddoxe.

N 9º 2′ 0″ E 38º 45′ 0″ – označuje Addis Abeba, hlavní město Etipie, kde se narodila její adoptivní dcera Zahara.

S 22º 40′ 26″ E 14º 31′ 40″ – souřadnice města Swakopmund v Namibii, kde Angelina porodila dceru Shiloh, první její a Bradovo dítě.

N 10° 46′ 0″ E 106º 41′ 40″ – ukazuje Ho Chi Minh City nebo-li Saigon ve Vietnamu, kde se narodil její adoptivní syn Pax Thien.

N 43º 41′ 21″ E 07º 14′ 28″ – a konečně, toto jsou souřadnice francouzského Nice, kde v roce 2008 Bradu Pittovi porodila Angelina dvojčata, syn dostal jméno Knox Léon a dcera Vivienne Marcheline.

Buddhistické tetování

Asi nejslavnější a nejmarkantnější tetování Angeliny Jolie. Tento buddhistický nápis věnovala malému Maddoxovi. Nechala si jej do kůže vrýt tradičním thajským způsobem – za pomoci dlouhých jehel a kladívka. Tohoto úkolu se zhostil slavný thajský tatérský mistr, Noo Sompong Kanhphaiin. Angelina musela pokleknout v motlitbě, zatímco mistr tvořil. „Chtěla jsem to udělat pro Maddoxe, pro jeho ochranu, takže jsem prošla tím utrpením, které bylo součástí rituálu, motlitby věnované jemu,“ vysvětlila obětavá matka Angie.

Nápis ve volném překladu znamená toto:
Nechť se ti nepřátelé na všech cestách vyhýbají. Máš-li získat bohatství, ať u tebe setrvá navždy. Kéž poznáš krásu ve svých proměnách. Kamkoli půjdeš, nepůjdeš sám, budeš mít ochranu, jenž tě obklopí ze všech stran.
Krásné, že?

Původně, ve svých mladých letech nerozvážného rebelství, měla Angelina na tomto místě japonský znak pro „smrt“, ale později si jej nechala odstranit.

Bengálský tygr

Nepřibližujte se k jejímu sexy pozadí! Číhá tam zuřivá šelma! Kousek z bengálského tygra je k vidění jen zřídka, třeba v takovýchto šatech s nízkým zádovým výstřihem. Toto rozsáhlejší dílo vytvořil v Bangkoku v roce 2004 opět už zmiňovaný thajský mistr.

Runa na zápěstí

Levé zápěstí potetované krásky nese runový zápis písmena „H“ a nechala si ho udělat, když chodila s Timothy Huttonem… ale ona říká, že to je „H“, které se týká jejího bratra, Jamese Havena.

Historie na levé paži

Jednou runou a pár souřadnicemi ale inkoust na levé paži Angeliny nekončí, má tam i citát Tennessee Williamse a několik římských číslic. Od slavného amerického dramatika si vybrala větu: „A prayer for the wild at heart, kept in cages.“ Tedy: „Motlitba za ty, kdož jsou divocí srdcem, zavřeni v klecích.“ Toto tetování si nechala udělat po natáčení filmu Narušení, kde byla její postava skutečně divoká a zavřená…

„Mám v sobě modlitbu za každého, kdo nežije svůj život plně a není šťastný. Takové lidi vidíte kdekoli, třeba v supermarketu, je na nich vidět, že jim jejich život nesedí, že mají sny, za kterými nejdou, a z toho je mi smutno,“ říká Angelina k nápisu o motlitbě.

Římské číslo, které má také na levé paži, začíná číslicí XIII (13), což by mělo znamenat, že Angelina není pověrčivá. Ale asi se to časem změnilo, protože později k třináctce připojila V MCMX, což vytvořilo datum: 13. května 1940. A to je den, kdy Winston Churchill ve svém slavném projevu řekl: „Nemůžu vám slíbit nic jiného, než krev, dřinu, slzy a pot,“ jako výzvu k boji za svobodu v 2. světové válce.

Arabské tetování

Na pravém předloktí má Angelina arabský nápis العزيمة (čte se: al-‘azeema). Znamená to buď něco jako „odhodlání“ nebo „pevná vůle“, nebo taky „magické kouzlo“.
Tak třeba to bude „kouzlo odhodlání“. Ona už moje babička říkávala, že všechno jde, když se chce. Tak to je tak nějak asi ono 🙂

Billy Bob

Jsou i tetování, která Angelina později litovala, a to se nejvíce týká toho, které mělo uctít jejího tehdejšího manžela, Billy Bob Thorntona. Byl to velice bouřlivý vztah, takže manželství uzavřené v roce 2000 přežilo jen tři roky.

„Už nikdy nebudu tak hloupá, abych si nechala vytetovat jméno nějakého chlapa…“, řekla po rozchodu. Později si nechala z tetování draka odstranit jeho jméno, a po nějaké době ho dala pryč celé, a místo něj teď hrdě nosí 5 souřadnic. Děti totiž budou vaše, děj se co děj.

Poznejte svá práva!

Angelina se honosí také nápisem „Know Your Rights“ pod svou ladnou šíjí. Je to jednoznačné vyjádření postoje k záležitosti, která se jí hluboce dotýká: lidská práva. Je totiž Vyslankyní dobré vůle UNHCR a pomáhá uprchlíkům na celém světě.

19.1.2011 12:00| autor: Katarína Landlová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist