Amy Adams – Dobrosrdečná princezna od rány

Ve filmech jsme si ji zamilovali jako roztomilou naivku, ale v tom posledním jménem Fighter se odvázala jako sexy barmanka s nevymáchanou pusou. A i za ni dostala oscarovou nominaci.

Konečně tak mohla sympatická zrzka ukázat, že v ní je víc než bezelstné princezničky a novicky. K těm ji předurčuje její panenkovská tvářička, co vůbec neprozrazuje, že je 36letou matkou jedné dcery.

Navíc dobrosrdečné naivky umí Amy neodolatelně. Stačí si vzpomenout na holku s rovnátky, kvůli ní Leonardo DiCaprio na chvíli zapomene na svou existenci podvodníka v komedii Chyť mě, když to dokážeš. Nebo na dívku, kterou zlá čarodějnice pošle z bezpečné kreslené disneyovky do současného New Yorku ve filmu, o němž vše důležité prozrazuje název Kouzelná romance. Za dvě podobné role navíc byla nominovaná na Oscara (filmy JunebugPochyby).

Charlene, nová přítelkyně boxerského hrdiny Fighter, je ale něco jiného. Holka, co moc pije, má vlastní názory, pro sprosté slovo nejde daleko, nosí krátké šortky a ještě kratší trička a nebojí se postavit celé rodině svého milého. Po takové roli už můžeme věřit, že Amy ve škole mlátila kluky.

Adams má vůbec pestřejší životní zkušenosti, než by se zdálo. Narodila se v Itálii, kde byl její otec voják zrovna umístěn. Do jedenácti vyrůstala jako mormonka, spolu s dalšími šesti sourozenci. Pak se rodiče rozvedli, matka se začala živit jako trenérka a kulturistka a otec jako zpěváka v restauracích. Amy se na střední ze sportu přeorientovala na tanec a pak na herectví. (Umí taky zpívat, jak dokazuje ukázka z Kouzelné romance.)

Po prvním filmu se přestěhovala z Minnesoty do Kalifornie, kde se musela nejdřív srovnat se svým komplexem holky z venkova. „Chvíli jsem se snažila udržet krok se všemi těmi krásnými holkami v L. A. Jenže v L. A. jsou krásné holky i ty, co obsluhují ve Starbucks. Nakonec jsem poslechla lidi, co mi říkali, že buď můžu být ta, co se v každém filmu snaží být za hezkou, nebo herečka.“

Zajímavosti o Amy Adams:

Pracovala v baru Hooters, proslulém spoře oděnými servírkami. Sice jenom tři týdny, ale pro novináře to je dodneška jeden z nejoblíbenějších námětů rozhovorů.

Jako fanynka Titaniku, který viděla několikrát, platonicky milovala Leonarda DiCapria. Právě jeho přítelkyni pak hrála ve svém prvním velkém filmy Chyť mě, když to dokážeš.

Kamarádí s Emily Blunt, kolegyní z filmu Jarní úklid s. r. o. a konkurentkou na řadu jiných rolí.

Dceru loni na jaře porodila Darrenovi Le Gallo, kterého potkala v roce 2001 na hereckých kurzech. Svatbu plánují někdy letos. Amy by byla nejradši, kdyby se odehrála „na piknikových dekách na velké louce a všichni by byli bosí“.

Její nejlepší filmy:

Soukromá válka pana Wilsona
Fighter
Chyť mě, když to dokážeš
Kouzelná romance
Junebug

23.2.2011 12:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist