Aktuální trendy v podkalhotkové módě

Módní trendy jsou všudypřítomné. Mnohé z nás však v „onen večer“, kdy se chystáme na zásadní schůzku, nejčastěji s novopečeným partnerem, především zajímá, zda-li se mu líbí přírodní ochlupení intimních partií, a když tak jaký sestřih?!

Ačkoliv se radikální depilace stala módním hitem posledních let, některé mé přítelkyně – samozvané módní guru, jsou toho názoru, že mnohem originálnější je zvolit, či popř. střídat  určité střihy v oblasti intimních partií.

Napadlo mě, že by to mohlo třeba oživit sexuální život nám, které disponujeme menší fantazií v této oblasti, a svého „bobříka“ shazujeme úplně, tak jsem neváhala a pustila se do vyzvídání.

Mokrý způsob

Je nejrozšířenějším a nejpopulárnějším způsobem depilace – žiletka, pěna na holení a voda. Je to sice nejlevnější způsob, ale pro citlivou kůži nejméně vhodný. Dnešní doba nám nabízí různé vylepšené holicí strojky výlučně zaměřené na intimní partie. Depilace voskem se pak spíše hodí na třísla, maximálně tak na horní, méně citlivé partie klínu.

Hezky po směru

Nejlepší doba na holení je hned po vykoupání nebo přímo ve vaně, kde máte klid i pohodlí. Kůže je navíc po koupeli pěkně uvolněná a měkká a holení jde snáz. Čtěte dál a vyberte si, který ze střihů se vám bude nejvíce líbit.

Módní doplňky – inspirativní fotogalerie

módní doplňky inspirace fotogalerie

Nejspíš už také víte, že holení proti směru růstu chloupků je nejúčinnější. Ale pozor! Riskujete, že dorůstající „porost“ vám bude zarůstat do kůže. Aby se to nestalo, použijte občas jemný peeling (samozřejmě jen na „vrchní“ část). Nebo se holte raději po směru růstu chloupků. Po holení pak kůži opláchněte vlažnou vodou. Bezprostředně po depilaci nepoužívejte mýdlo, deodoranty ani parfémy.

Vhodné je ošetřit kůži neutrálním tělovým mlékem bez alkoholu, případně dětským zásypem. Na třísla existují i speciální krémy proti zarůstání chloupků, opět však nejsou vhodné přímo na genitálie.

Nejpopulárnější sestřihy:

Bikinová linie
Nejmírnější forma holení. Odstraní se pouze rozptýlené chloupky po stranách vadící ve vysoce vykrojených bikinkách.

Evropský sestřih
Ponechává se jen malé množství ochlupení na Venušině pahorku.

Bermudský trojúhelník
Všechno ochlupení je pryč, ponechává se ostře upravený trojúhelník. Popisuje se jako hrot šípu ukazující cestu k potěšení…

Valentýnské srdce
Hlavní porost je vytvarován do tvaru srdce a může být i nabarven na růžovo. Je populárním stylem pro den svatého Valentýna – překvapivě.

Přistávací dráha
Středové ochlupení je upraveno do úzkého svislého proužku a ostatní ochlupení je odstraněno.

PP-neboli Pruh Playboy
Odstraňuje se vše kromě dlouhého obdélníku širokého 4 centimetry. Udání přesných rozměrů má zákonem podloženou historii. V americkém státě Georgia se vyžadovalo, aby exotické tanečnice, když tančily nahé, měly přesně tento proužek ochlupení. Menší pruh se považoval za obscénní a byl zákonem zakázán.

Brazilský sestřih
Brazilská depilace je kompletní odstranění ochlupení pomocí vosku nebo cukrové pasty. Na rozdíl od holení vydrží déle, ale je také bolestivější.

Kromě nejznámějších typů střihů, z nichž většinu si můžete vytvořit doma žiletkou, existují i stylisté pubického ochlupení a nabízejí exotické varianty. Vytvoří vám například býčí oči, terč, květinu, vykřičník nebo partnerovy iniciály…

Naprostým kontrastem k redukci ochlupení je pak oblékání merkinů. Což je cesta pro ty, kdo chloupů naopak nikdy nemají dost. Merkin je paruka vyrobená z vlasů, která se přichycuje buď tenkou šňůrkou, nebo se k pokožce přilepí. No nevím jak vy, ale do toho já tedy rozhodně nejdu.

12.11.2010 12:10| autor: Lucie Elen

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist