Aféry: Když rodiče škodí lásce

O tom, že jsou vztahy mezi rodiči a dětmi leckdy hodně komplikované není pochyb a co teprve, když si dítě najde partnera, který není úplně podle představ rodičů. To pak dokáže zkomplikovat život pořádné hromadě lidí. Stejně jako v posledním dílu seriálu Aféry, který je inspirován skutečnými příběhy. Do kanceláře Pavla Kříže alias Dana Majera se tentokrát nevypraví ani zhrzená manželka, ani naštvaný manžel, nýbrž naštvaný otec a tchán v jedné osobě.

Ten si totiž usmyslel, že dcery manžel, kterého si vzala brzy a navíc ještě tajně jí nesahá ani po kotníky a rozhodl se, že se s ním dcera rozvede stůj co stůj.

Znám takový případ i ze svého okolí. Otec mé kamarádky se také velmi špatně smiřoval s jakýmkoliv přítelem své dcery. Nikdo mu nepřipadal pro jeho holčičku dost dobrý, a když už vzal jednoho z nich na milost, pak na něm stejně celou dobu hledal jen chyby. A co teprve když se má přítelkyně rozhodla za svého dlouholetého partnera provdat. Otec celé přípravy nejprve z povzdálí sledoval a mlčky skřípal zuby, ale potlačované obavy a stres nakonec vybublaly napovrch v tu nejhorší dobu – ve svatební den.

Kamarádka byla jak v mlýnských kamenech, celé dny poslouchala, co si to vzala za budižkničemu a bylo jí líto, že k nim otec nechce přijít ani na návštěvu. Kdo ví, jestli spory mezi ní a manželem začaly díky hádkám s otcem, jisté je, že její manželství se po několika letech rozpadlo. Což byla voda na otcův mlýn, který nezapomněl poukázat na to, že jí to celou dobu říkal. Těžko říct, jestli si někdy připustil, že by mohl být také strůjcem rozkolu. Co jsem nechápala vůbec, bylo, že se má kamarádka za manžela nepostavila, že se nechala vláčet mezi nimi a nervovala se. Nechtěla ublížit ani svému otci, ani svému manželovi. Naštěstí pro všechny zúčastněné zůstalo manželství bezdětné.

V seriálu však hlavní hrdinka Karolína byla právě těhotná a zjištění, že jí manžel podvádí, muselo být šokem, který rozhodně nemusela zažít. Nevěru totiž způsobili její „milující“ rodiče. Asi nikdy nepochopím, jak si někdo může přivlastňovat své dítě do takové míry, že chce rozhodovat o tom, kdo je a kdo pro něj není vhodný partner. Bohužel je stále spousta případů, kdy rodiče nedokážou přestřihnout pupeční šňůru, ani když je dítě dospělé. Nemám zkušenost, ale opravdu je to tak strašně těžké nechat své dítě jít vstříc svému osudu?

6.6.2011 4:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist