Aféry: Když nevěra, tak s plnou parádou

Pevné manželské pouto nebo partnerský svazek plný lásky, tolerance a porozumění je v dnešní době představou spíše z říše sci-fi, než ze skutečného života. Když se kolem sebe rozhlédnu, mám pocit, že je snazší narazit na dinosaury. Tak nějak jsme se naučili problémy neřešit, ale rovnou házet za hlavu celý vztah. Vycházíme z nich pak nejen, že pořádně urvaní, ale hlavně s podlomenou sebedůvěrou a nedůvěrou v toho druhého. Já sama bych ve svém okolí mohla spočítat partnery, kteří si věří a dali by za toho druhého ruku do ohně, na prstech jedné ruky. A co teprve, když jde o vztah s mladším mužem…

Své o tom ví i hlavní aktéra dalšího premiérového dílu oblíbeného seriálu Aféry. Nastávající maminka Dana si našla po nevydařeném vztahu nového partnera, rychle se vzali a brzy také otěhotněla. Co zní jako idylka, však ve skutečnosti podlamoval jeden zásadní fakt a to, že manžel byl o několik let mladší. Navzdory pozornosti i milým dárkům, které jí pravidelně věnoval, vzala těhotenstvím podlomená sebedůvěra novomanželky rychle za své a roztočil se kolotoč žárlivých scén, z nichž vyšlo najevo, že s novomanželem Milošem prožila románek také její sestra. Nedůvěra a silný pocit, že jí manžel podvádí, Danu dohnal až do advokátní kanceláře právníka Dana Majera… Pro ty, které tento díl neviděli, doplním, že nakonec to nebyla sestra, se kterou si nevěrník Miloš užíval, ale Danina šestnáctiletá dcera. A co víc, také s ním otěhotněla.

Musím říct, že rozuzlení jsem tak trochu očekávala, i když to miminko byla trochu silná káva i na mě, hlavně, když uvážím, že nejde o nějaký bludný výmysl scénáristy, ale o příběh, který napsal sám život. Těžko říct, co je větší riziko pro vztah, jestli nezralá, ale dospívající a krásná dcera, nebo mladší partner. Mít mladšího partnera může být prima. Kolikrát se s chutí ohlédnu za mladším mužem, protože je plný elánu, energie z něj srší na kilometry a sexappeal vyzařuje snad až do vesmíru. Dokážu si představit s ním vyrazit na rande, dokážu si představit s ním trávit večery romantickými procházkami pod hvězdami a dokážu si představit i něžné polibky na dobrou noc. Má bezbřehá fantazie končí ve chvíli, kdy bych se před ním měla vysvléct. Nevím proč, ale největší problém bych měla právě s nahotou. Nejsem sice žádná baculka, ale pro mladšího muže bych si jednoduše připadala stará. Asi nějaký blok, co já vím.

Když je dcera potvora

A dospívající dcera? Tak jednu takovou jsem sama zažila. Chodila do vedlejší třídy ve škole a patřila mezi školní krásky. Nosila dlouhé vlasy, které si naučeným pohybem odhazovala na záda a výstavní nohy dávala světu na odiv v krátkých sukních. Vyzývavé líčení a hluboké výstřihy jen podtrhovaly její krásu. S kluky ve svém věku si hrála jako kočka s myší. Zatímco oni si za ní mohli nohy uběhat, ona je považovala za obtížný hmyz a do školy jí vozil každý týden nový postarší muž. A ač by se to mohlo jevit, nebyla vůbec hloupá. Patřila mezi nejlepší studenty a byla i fajn kamarádka. Užily jsme si spolu spoustu legrace, a i když jsem některé její názory nechápala, brala jsem jí takovou jaká je. Až jednou přišla s něčím, co mi vyrazilo dech.

„Rozhodla jsem se, že Petra dostanu!“ prohlásila jednou odpoledne, když jsme po škole vystavovaly svá po zimě vybledlá těla jarnímu sluníčku. „Ty jsi zešílela!“ zhrozila jsem se. Moc dobře jsem věděla, že nejde o Petra – školní idol, ani o žádného dalšího kluka v našem věku, ale rovnou o jejího otčíma. Její mamka byla po rozvodu s jejím tátou, který utekl k mladší dlouho sama. Když si pak přivedla Petra, byla Lenka radostí bez sebe, že jí dá mamka konečně pokoj a bude mít trochu volnost. Jenže záhy zjistila, jaký je Petr fešák, od mamky mladší o osm let a namísto, aby z domova utíkala, se tam začala zdržovat nápadně často. Petr jejím svůdným úsměvům k jejímu vzteku odolával. Čím víc, tím větší úsilí Lenka vynalézala, aby tomu bylo naopak. „K mámě se stejně nehodí, nevidíš, jakej je to kořen a ona suchar?“ říkávala vždycky na moje výčitky. „A co? Vždyť se to nakonec máma vůbec ani nemusí dozvědět a můžeme žít spokojeně všichni tři, než mě Petr omrzí.“ Nerozuměla jsem jí a její mamky mi bylo fakt líto. Mít doma takovou potvoru. Jestli se jí povedlo Petra uhnat, netuším. Naše přátelství skončilo dřív, než mi to stihla svěřit. Ale možná i sama za sebe doufám, že Petr odolal a zůstal věrný své nové ženě.

Možná i tohle by mě od vztahu s mladším mužem odrazovalo. Všude je totiž hromada takových holek, jako je Lenka, které se chtějí jen pobavit, nebo si dokázat svou neodolatelnost a zničí něco hezkého. Vím, vždycky jsou na to dva, ale přesto…Co vy? Šly byste do vztahu s mladším mužem?

26.8.2011 4:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist