ABY KRÁSNÉ BYLY A KRÁSNÉ TAKÉ ZŮSTALY…

O kom, že je řeč Máme tu TIP PRO VAŠE DOKONALÉ NEHTY nejen NA DOVOLENOU! U moře se nosí jasně žlutá, pistáciově zelená, oranžová i ohnivě rudá, a to i na nehtech. In je také růžová, blankytně modrá a … přirozená. Jenže jak zařídit, aby jste alespoň o vaší dovolené nemusely stále pilovat a opakovaně dolakovávat. Pokud jste navíc pro zvláštní příležitost volných dnů zvolily extravaganci v podobě ornamentů, jsou obavy skutečně namístě. Ale pozor, takřka kouzelný gel zaručí vašim krásným nehtům, a potažmo i vaší bezstarostnosti, neuvěřitelně dlouhou životnost!

V první řadě je třeba si hned na úvod připustit, že tento úkon skutečně samy domy nezvládnete, byť byste byly sebešikovnější. Pokud tedy odjíždíte na dovolenou minimálně zítra, ještě stále máte čas stihnout se objednat u manikérky, jejíž předností v tuto chvíli je zejména vstřícnost nebo prázdné okénko v plánovacím diáři.

To nejdůležitější máte tedy za sebou. A co si vzít s sebou? Především svoje nehty, ale není to podmínka. Pokud nějaký nehtík chybí, bude neprodleně nahrazen umělou náhražkou, která je od nerozeznání od vašich „pravých“nehtů. Můžete si samozřejmě nechat nalepit všechny nehty umělé, ale to jiná kapitola. Tentokrát hovoříme o tom, jak zachovat krásu vašich přirozených nehtů po celou dobu dovolených.

Co vás čeká a nemine? Manikérka vaše nehty zarovná do stejného tvaru, délky a velikosti a celou plochu nehtu jemně zbrousí. Skutečně stačí jen velmi jemně, aby se nepoškodila struktura nehtu. (Pokud jste natrefily na osobu, která se vám snaží dostat pod kůži, chci říci pod nehet, zapamatujte si ulici, protože jste tu zcela jistě naposledy.) Poté nanese PRŮZRAČNÝ NEBO MLÉČNÝ GEL, jehož výsadou je speciálnost právě pro tento úkon. A ke speciálnímu gelu patří i speciální pec, kde se vaše nehty zatvrdí proti všem možným i nemožným situacím, které na ně za dveřmi manikérčiny kóje číhají. Následuje ještě jedno jemné broušení, které má za úkol srovnat a zahladit gel a nakonec přijde tenká vrstva gelu pro lesk a celistvost nehtu. Znovu zatvrdit a hotovo!

Celý proces okradne vaši peněženku zhruba o 300 korun a váš čas asi o tři čtvrtě hodiny. O dobrých patnáct minut déle strávíte v salonu, jestliže máte ráda MANIKÚRU FRANCOUZSKOU. K dispozici je rovněž v gelové formě. Tenký proužek bílého gelu zpevní konečky přirozených nehtů, díky čemuž vaše nehty bez úhony přežijí lovení mušlí i stavění pískového hradu. Tato forma zkrášlování nehtů se provádí taktéž na zbroušený nehet a přes proužek se přetahují ony dvě vrstvy průzračného gelu. Zatvrdit si můžete nechat i váš univerzální oblíbený lak, ornamenty, lesklé kamínky a jiné ozdobičky.

O gelu je známé, že jej lak na nehty opouští jen pod tíhou důkazů o svém dlouhodobém působení. Francouzská manikúra je v tomto směru naprosto nepřekonatelná, jelikož můžete lakovat podle libosti a barvy oblečení a jakmile lak odlakujete, zůstane opět přirozená „francie“. Čili v překladu – KRÁSNÉ RUCE V KAŽDÉ SITUACI. Pokud tedy lakujete, opatrně s odlakovačem, jakmile se dostane pod gel, může se jej snažit odloupnout, což je problém, který vyřeší až zase vaše manikérka.

A nakonec…JAK SE GELU ZBAVIT? Jednoduše, buď jej necháte přirozeně odrůst a přechody budete postupně zpilovávat do hladka tak, aby nebyly patrné nebo se vám spolupráce s gelem zalíbí a jednou za tři až čtyři týdny si doběhnete gelovou nádheru doplnit.

Užijte si proslůněnou dovolenou!

(zdroj info Kosmetický salon Martiny Divišové tel. 606 255028)

16.7.2004 12:00| autor: Markéta Dušková
Více o tématu: francie

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist