Aby image nezrezlo! Co pleti vadí, co ji hladí a jak zůstat dlouho mladí…

Péči o pleť často poměrně kuriózním způsobem zaměňujeme s jarním úklidem. Jednou za rok řádná prověrka stavu a co jsme samy zanedbaly, ať kosmetičky a super novinky dají do kupy. Jenže naše pokožka, kupodivu nefunguje jako starý dřez, ze kterého agresivním aktivním chlórem vybělíte rez. Feminy, staré nádobí přeci patří do šrotu a kosmetičky spojují nedostatky, které trápí naši pleť se starostlivostí a každodenní péčí. Dejte na radu a užijte si pleť pro zdraví i parádu!

JAK SE PLEŤ TVÁŘÍ: PLÁČE, ČI ZÁŘÍ

chyba číslo jedna: čistit není blyštit
Čistit a čistit není totéž. Zatímco hospodyňky poměrně nesmyslně dbají na to, aby byla domácnost jako ze škatulky po celý rok, k obličeji se jejich nenechavé ručky obrací podstatně méně. Víme, že pleť, je třeba večer důkladně odlíčit, víme již také, že je stejně důležité pleť čistit i ráno.
Ale víme také proč
Přes noc nám organismus musí pracovat a každý orgán má své orgánové hodiny. Plíce pracují nejvíce ke třetí až páté hodině ranní. Párový orgán je tlusté střevo a s tím je spojena i činnost kůže, která se tímto zbavuje škodlivin a toxinů.
NE! po ránu se osvěžím ledovou vodou – ta stáhne póry a pleť poté už nevyčistíme
Tip: pořiďte si vhodný přípravek,který neobsahuje mýdlo, čistí póry, pleť vitalizuje a rozjasňuje
ANO: naneste do dlaní vhodný přípravek k čištění pleti, rozmasírujte, nechejte chvilku působit, aby se maz rozpustil a poté spláchněte.

chyba číslo dvě: špatně zvolený krém
V případě, že jste diagnostičky amatérky a samy si určujete typ pleti, lze pochopit nespokojenost se stavem vaší pleti. Aby vaše pokožka dýchala zdravím, musí jí být dodávány přesně ty složky, které jí vyhovují. Přestože drahý krém a chytlavá reklama vám nezaručí, že budete vypadat jako filmová hvězda, šetřit na krému se obvykle nevyplácí.
Zázraky se dějí, ovšem musíte vědět, koho se zeptat a své pleti se naučit rozumět, pak jí pochopitelně vyhovět. Stejně jako se sexem: teprve když znám svoje potřeby, vím jak je uspokojit.
NE! až tento krém vypotřebuji, pořídím si lepší – složky, které vám nesedí se v těle ukládají a postupem času vyvolávají alergie všeho druhu
Tip: na krému netratíte, využijete-li jej správným směrem: pokožka rukou a nohou není toliko citlivá, hýčkejte se
ANO: krém je základ, prevence i lék

chyba číslo tři: obličej končí u brady Kdybychom obličeji věnovaly stejnou péči jako krku a dekoltu, to by to vypadalo…
Ženy zapomínají, že obličej končí teprve tam, kde začínají prsa. I když gravitace působí na všechno, pravidelností lze čas trochu ošidit. Obličej máme pouze jeden, je důležité ho mazat až po prsa!
NE! Pleť nemusím ošetřovat pokud nosíme šálu, rolák, šátek, stojáček – naopak, pleť je třeba dostatečně hydratovat a prokrkvovat
Tip: Ošetřujte si dekolt pleťovým krémem i maskou.
Co je dobré vědět o pleťových maskách Kosmetické tipy pro vás…
ANO: spodní prádlo má vliv na pevnost prsou!

A na závěr, ale rozhodně ne v poslední řadě:
chyba číslo čtyři: kůže schovaná pod vousy
Péči o sebe považují chlapi za zženštilou, jelikož obyčejně otázce pleti nerozumí a čemu chlap nerozumí, nebude ani přikládat hodnotu. Díky tomuto tabu jsou i žáčci zaškatulkování k vousatým předchůdcům.
NE: pro chlapce není péče o pleť důležitá: naučí-li se malý kluk vnímat péči svou pleť jako samozřejmou součást hygieny, nebude se posléze muset toliko potýkat s dermatologickými vjemy dospívání
Tip: akné není nutně nutné – pokud vím jak je zvládnout, nenaruší mi sebedůvěru
ANO: chceme-li, aby muži dbali na módní trendy, aby jim to slušelo, potom péče o pleť je jednou z prvotních zájmů, kterou by měli absorbovat do mužského mozku stejně jako rituál holení

Rady a tipy vizážistky Ivany Kocandové

Ivana vám feminy vřele doporučuje biokosmetiku.
Chte-li být krásné, zdravé a v pohodě, pište své dotazy na adresu redakce info@femina.cz pod heslem: KOSMETIKA,
a nebo kontatkujte přímo paní Ivanu na mailu: ikocandova@seznam.cz,
či tel. 776 815 816

Tipy feminy:
Ať jsou dlouhé nebo krátké, jsou vaše…
Nohy jako v bavlnce – Pět kroků pro váš lehký krok
V péči o své ruce a nehty se dopouštíme sedmi prohřešků!
Z čeho vstávají manikérkám vlasy na hlavě

(Foto: Google.com)

28.3.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist