9 druhů orgasmu – zažijte je všechny!

O existenci několika druhů orgasmu se vedou neustálé debaty. Orgasmy se dělí nejen podle pocitů, ale i podle místa, kde jich bylo dosaženo. Orgasmus je často popisován jako něco, co začíná krátkým pocitem napětí následovaným intenzivní rozkoší, která začíná od genitálií, a potom se rozlije do celé pánevní oblasti…

Pochopitelně, že pocity při dosažení vrcholu rozkoše se individuálně liší, ale následující seznam, nebo chcete-li soupis druhů tohoto gejzíru hormonů a emocí se pokusí přiblížit alespoň některé – ty obecnější – „modely“.

1. Elektrizující orgasmus
Jeho výsledkem je to, že se celé tělo nekontrolovaně třese blahem. Ten patří mezi velmi vzácné a jen těžko dosažitelné. Mužů oplývajících elektrizujícícm dotekem je jako šafránu, takže když ho najdete, ujistěte se, že máte naplánované postelové schůzky na hoooodně dlouho dopředu. Mnoho lidí dnes věří, že je možné jej dosáhnout intimním sblížením s upírem (zejména s jedním konkrétním, nesoucím tvář Roberta Pattinsona), jiní fanoušci fantasy žánru vědí, že podobné pocity vám přivodí dotek zaklínače.

2. Anální orgasmus
Dosáhnout ho mohou jen někteří, i když z biologického hlediska k tomu máme předpoklady všichni. Samozřejmě sexuální rozkoš závisí také na naší otevřenosti. Různé zábrany mohou pocit rozkoše při análním sexu potlačit jak v případě žen, tak i v případě mužů.

3. Sladký orgasmus
Čokoláda se za povzbuzovače sexuální touhy považovala takřka odjakživa. V minulosti to ovšem nikdo neprokázal. Nyní se situace změnila. Přišel na to tým sexuologů z Milána, který podával pravidelně čokoládu několika stovkám italských žen.… Výzkum prováděli těmi nejmodernějšími metodami. Při magnetické odezvě hlavy bylo zjištěno, že čokoláda působí na určité struktury v mozku. Tyto struktury jsou zodpovědné za prožívání vzrušení orgasmu u žen.

Konečně je vědecky potvrzeno to, co bylo už v minulosti obecně známo: čokoláda je velice účinné afrodiziakum. Ženy, které si rády dají čokoládu, intenzivněji prožívají intimní život. Milovnice čokolády podle studie snadněji dosahují orgasmu a jejich schopnost vyvrcholení je vyšší než u žen, které čokoládu nerady. Vědci dokonce dokázali, že čím je vyšší procento kakaa v čokoládové hmotě, tím je efekt vyšší. Výzkum byl prozatím uskutečněn na ženách, ale odborníci nevylučují možnost podobného zkoumání u mužů.

4. Klitoridální orgasmus (často mylně nazývaný klitorálním)
Nejběžnější orgasmus, který je výsledkem obvykle přímé stimulace poštěváčku a jeho okolí. Pokud žena dosáhne tohoto orgasmu při penetraci, je to jen díky tomu, že muž při přirážení roztahuje svým pyjem pysky, a dráždí poštěváček.

5. Vaginální orgasmus
Zažít vaginální orgasmus jsou schopné ženy drážděním přední stěny pochvy, místa uložení bodu G a bodu A. Většina žen, které jsou schopny takzvaného mokrého orgasmu, jej zažívá právě při vaginálním orgasmu. V misionářské poloze se šance ještě zvýší, pokud předsadíte pánev a genitál si přitisknete k rozkroku.

6. Aktivní orgasmus
Aktivní orgasmus přináší ženě delší a intenzivnější vaginální orgasmus. Těsně před orgasmem žena sníží tempo a stáhne svaly pánevního dna. Zatlačí na penis, který tím pevněji stiskne. To přináší překvapivě příjemné pocity nejen jí, ale i partnerovi.

7. Orgasmus prsních bradavek
Prožívají jej ženy díky stimulaci prsou. Ale jen malé procento žen tento druh orgasmu zažilo. Existují však i ženy, které mohou dosáhnout orgasmu jen samotným laskáním prsou během předehry nebo pohlavního styku. Tvrdí se, že orgasmu tohoto typu dosahují díky hormonu oxytocinu, který se do těla během dráždění bradavek uvolňuje.

8. Mokrý orgasmus
Jde o výron či dokonce výstřik tekutiny z horní části vagíny v okamžiku silného orgasmu, který je doprovázen nejen extrémním vzrušením, ale i křečemi na pokraji mdlob. Většina žen takový gasmus popisuje jako maximální prožitek.

9. Vícečetný orgasmus
Tajemství vícečetného orgasmu tkví podle všeho v různorodé stimulaci, při níž je potřeba dát pozor, aby jste žádné místečko nepředráždili. Jakmile dosáhnete vrcholné stimulace poštěváčku, je třeba polevit a odsunout penis, jazyk či prsty na jiné místo, a věnovat se ňadrům, šíji, rtům. Poté je možné plynule přejit v další laskání, mazlení či jakýkoli milostný akt, který povede k dalším orgastickým výšinám.

22.2.2011 4:00| autor: El

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist