7 tipů na prodloužení opálení

Opalování a s ním spojené hnědé zbarvení pokožky, je příjemné. Jenže po pár dnech bez sluníčka se pokožka začne loupat a postupně zesvětlí… zamezte tomu a začněte pracovat na prodloužení opálení.

Vyhněte se vysušené a loupající se pokožce, která vůbec nevypadá hezky a na prodloužení opálení nepřidá. Následující rady přímo od dermatoložky, vám odhalí, jak o svoji pokožku pečovat, aby vydržela co nejdéle pěkně hnědá.

Hydratace

Za prvé a především vaše pokožka potřebuje hydrataci, zvláště poté, co si za horkých dnů strávených na sluníčku musela protrpět. Když se budete hydrataci poctivě každý den věnovat, vaše pokožka i pleť bude vypadat zdravě a čerstvě. Stejně jako je voda nejlepším prostředkem k uhašení žízně, skvěle pomáhá i při hydrataci zevnitř. Jen si dejte pozor na příliš sladké nápoje a přemíru kofeinu.

Peeling

Aby krémy mohly splnit svoji funkci a také aby pleť dokázala vstřebat všechny výživné látky v krémech obsažené, měla byste pravidelně pleť čistit. Pomocí mléka, tonika a také jednou či dvakrát týdně pomocí peelingu odstranit odumřelé částečky kůže.

Detox

I přesto, že léto je plné grilovaček, párty a romantických večerů s láhví vína, zkuste pro jeden týden vynechat všechen alkohol, smažená jídla a omezte kouření. Dáte tak vašemu tělu možnost pročistit se i zevnitř. Uvidíte, že se vám odmění svojí krásou a svěží pokožkou.

článek

Zázrak jménem Retinol

Nic nefunguje lépe, než velká koncentrace retinolu. Je to jediná složka, která dokáže zamezit zrychlenému stárnutí vlivem opálení. Při nákupu krému tak pozorně sledujte množství obsaženého retinolu. Dermatoložka tvrdí, že množství okolo 7% je tak akorát, ale vězte, že čím vyšší obsah retinolu v krému bude, tím vyšší máte šanci na udržení pleti bez vrásek.

Dostatek spánku

Spánek je obzvláště důležitý, pokud se v létě snažíte svoji pleť udržet zdravou a krásnou. Kvalita spánku se odvíjí od délky spánku. Snažte se každou noc vyšetřit alespoň sedm hodin hlubokého spánku. Dáte tak kůži šanci se zotavit a regenerovat. Plus, je to skvělý čas nechat působit všechny kouzla krému, co jste si večer nanesla.

Zesvětlovač zbytečného pigmentu

I po jednom dni se dokážou na tváři vytvořit pigmentové skvrnky a také pihy se znovu probudí k životu. Není nic jednoduššího než použít zesvětlující produkty, které obsahují kyselinu mléčnou a skvrnky si vyzmizíkovat. :- ) Ale opatrně! Anebo zkuste použít krémy s vitamínem C, který jak je známo zmírňuje tmavé skvrny. Ke zmírnění produkce melaninu vám zase pomůže glukosamin a přitom neuškodí pokožce.

Chraňte kůži

Nezapomínejte na nutnou ochranu, díky které předejte rychlejšímu stárnutí a v neposlední řadě zarudnutí pokožky a jejímu sloupání. V létě raději schovejte všechny krémy s nízkým nebo žádným SPF a používejte jen ty s faktorem. Všechna tato péče se vám vrátí v podobě krásné, svěží a hlavně mladistvé pleti.

Foto zdroj: profimedia.cz

29.7.2014 10:00| autor: Renata

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist