7 tipů na prima dárky pro děti

Dosud jsme si říkali, že obchodníci blázní s vánočními svátky zbytečně brzy. Mávali jsme rukou nad regály naditými vánoční výzdobou, cukrovinkami a kolekcemi s Mikulášem navrchu. Avšak polovina listopadu je za námi a Vánoce se opravdu blíží sedmimílovými kroky. Je třeba k nim zaujmout nějaký postoj. A ten musí být jednoznačně pozitivní.

Já osobně na vánočních přípravách doslova miluji zdobení bytu. Vyhraji si s nejrůznějšími girlandami, využívám obrázky, které nosí děti ze školy a školky, nebo které vyrobíme spolu, dělám svícny a věnce. Domov je pak útulnější a svátečnější sám o sobě. Ale hlavně se snažím vybírat dárky v předstihu. Takže v době, kdy ostatní teprve blázní s úklidem a lítáním po obchodech, já už si jen u vánočních filmů a pohádek v klidu balím. Pokud patříte mezi ty, kteří loví dárky na poslední chvíli, ale ráda byste to změnila, pak právě pro vás je tu několik prima tipů na dárky pro naše nejmenší.

Pro zvídavé

Cesta do minulosti – Dinosauři, Nicholas Harris

Brány do minulosti se otevírají… Tomáš a Hanka mají hodného dědečka, který má obrovskou knihovnu se stovkami starých knih. Jednoho deštivého odpoledne se stane zvláštní věc. Jedna kniha zničehonic vypadne a v mezeře po ní se objeví tajemná dvířka. Tomáš s Hankou neodolají, dvířka odemknou a odstartují tak svou cestu do minulosti. Výprava za dinosaury začíná… Deník, plný zážitků a informací z doby dinosaurů, je doplněn plánky a přehledy. Uvnitř najdeš originální plakát

Vydává nakladatelství Fragment (www.fragment.cz)

První encyklopedie lidského těla

Další z příruček pro nejmenší čtenáře a spisovatele se zabývá tím, co se odehrává uvnitř lidského těla. Uchvacující fotografie a ilustrace ukazují, jak v něm všechno funguje a zapadá do sebe. Se stručnými fakty a kvízovými otázkami je získávání nových informací snadné. A k tomu se nabízejí i různé zábavné aktivity. S touto knihou se děti rozhodně nudit nebudou.

Vydává nakladatelství  Knižní klub (www.bux.cz)

Pro odvážné

KLUB ZÁHAD – Tajemství stříbrných vlků, Thomas C. Brezina

Další z řady oblíbených knih, v nichž se děti zapojí do Klubu záhad a stanou se malými detektivy, kteří se pokusí pomocí superlupy s ostatními členy objasnit záhadu stříbrných vlků. V prázdninovém táboře se dějí podivné věci. Z ničeho nic se tam objeví vlčí smečka z hlubokých lesů. Dvě děti beze stopy zmizí a členy Klubu záhad ohrožuje záhadný lovec. Jupiterovi, Vicky a Nickovi je brzy jasné, že vlci střeží strašlivé tajemství!

Vydává nakladatelství Fragment (www.fragment.cz)

 

Pro zamilované

Co mám vědět o lásce pro holky a kluky, Irena Tiodorović

Máte doma puberťáka, který začíná koketovat s láskou? Přemýšlí, jestli se chtějí nebo nechtějí zamilovat, jestli má cenu dávat v plen své city či nikoliv? Pak tahle knížka pro něj bude jako dělaná. Spolu s Irčou, Petrem, Štěpánem a Honzou proniknou do „teorie zamilovanosti“ a zjistí, jestli její pravidla fungují i ve skutečnosti. Uvidí, že láska není jen drama. S touhle knížkou se zasmějí, až jim potečou slzy…

Vydává nakladatelství Fragment (www.fragment.cz)

 

Pro šikuly

Bludiště a úkoly pro malé šikuly

Také máte doma malého předškoláka, který už se nemůže dočkat školy a závistivě pokukuje po úkolech svých školou povinných sourozenců? Pak mu nadělte sešit plný zábavných úkolů, bludišť, jednoduchých příkladů, vybarvování a dokreslování obrázků. Podporujte rozvoj fantazie, logického myšlení, soustředění a výtvarného cítění u svých dětí. Kniha připraví děti na vstup do školy.

Vydává nakladatelství Fragment (www.fragment.cz)

Hry a úkoly – než půjdu do školy

V této obsáhlé knize s pevným přebalem najdete hHry a úkoly pro všechny malé předškoláky. Spousta jednoduchých a zábavných úkolů je zaměřeno na všechny oblasti rozvoje a dovednosti potřebné pro vstup vašeho dítěte do školy. Naučí se rozlišovat jednotlivé tvary, procvičí a uvolní si ruku, připraví se na psaní a kreslení ve škole.

Vydává nakladatelství Fragment (www.fragment.cz)

 

Pro nejmenší

Poznej zvuky – Jak mluví zvířátka

Zábavné zvukové leporelo seznámí vaše děti s hlasy šesti oblíbených zvířátek a pomůže jim zapamatovat si zvuk, který zvířátka vydávají.

Vydává nakladatelství Fragment (www.fragment.cz)

 

[[related]]

V tom předvánočním shonu hlavně nezapomeňte, že předvánoční čas by měl být časem, který strávíme se svými blízkými. Je jedno, jestli výzdobou, pečením, sledováním pohádek nebo jen tak povídáním u zapálené svíčky. Zapomeňte na shon a nervozitu a zkuste si letos Vánoce vychutnat.

15.11.2011 4:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist