6 znamení, že je váš partner připravený na miminko

Biologické hodiny spustily alarm? Sama máte chuť stát se matkou? Dobře, ale na tohle musí být (aspoň většinou) dva. Otestujte si, jestli je partner na miminko připravený! Máme pro vás několik znaků, které odhalí, jestli vedle sebe máte nevyzrálého puberťáka nebo naopak kandidáta na skvělého tatínka!

Rodičovství je jednou z nejnáročnějších životních úloh a etap. Chcete se do ní pustit? Výborně! Dřív než začnete s neskrývanou radostí nakupovat dudlíky a shánět kočárek, musíte mít opravdu jistotu, že k tak důležitému kroku máte toho správného partnera. Jak na to? Máte dvě možnosti. Buď se ho zeptáte bez obalu a přímo, nebo vám k odhalení pravdy pomůže následujících 6 znaků! I bez ptaní zjistíte pravdu!

1. Rozplývá se

S radostí a upřímným zájmem vám ukazuje roztomilé děti s rodiči v obchodě, kavárně i parku, kam spolu chodíte na procházky. Používá věty jako: „Jé, podívej, to je ale krásné miminko a jak je roztomile oblečené! Až já jednou budu táta, koupím mu takové tenisky, o kterých se mi zdálo jako klukovi.“

2. Je obětavý

Když jste nemocná, pomáhá vám, jak to jen jde. Vaří polévku, i když víte, jak na tom je s kuchařskými dovednostmi. Nařizuje si upomínky v mobilu, aby vám včas podal dávku antibiotik – i v noci. Nedělá mu problém uklidit po vás koupelnu, kam pozdě doběhnete s otravou z jídla. Zkrátka z ničeho nedělá vědu a starat se o druhé mu nečiní potíže.

3. Nezříká se odpovědnosti 

Pokud jste si nejdřív pořídili domácího mazlíčka, bez výčitek na sebe vezme polovinu odpovědnosti, takže po něm uklízí, neremcá, když má dojet na veterinu a už vůbec neprotahuje obličej, pokud jde o venčení. Navíc mu nemusíte připomínat, aby psa v době vaší nepřítomnosti nakrmil. Bere to jako samozřejmost.

článek

4. Působí jako hodný strejda 

Kdo se dětí neštítí, má je rád. Z toho můžete vycházet. Ten váš poklad si bez problémů pochová synovce, neteř nebo děti svých přátel třeba na rodinných oslavách? Občas ho přistihnete, jak na ty malé andílky šišlá, nebo jim říká nějakou dětskou říkanku? Bude z něj nadšený tatínek-čekatel, který se nezalekne pozitivního těhotenského testu.

5. Myslí na budoucnost 

Jednoho dne přijde s úsporným plánem v rodinném rozpočtu, aby zbyla nějaká finanční rezerva, třeba na přestavbu bydlení, nebo koupi většího a bezpečnějšího auta. Co kdyby to náhodou bylo potřeba, že? Muž, který má zadní vrátka a myslí na budoucnost, počítá tak nějak se vším. I s nákupem kočárku.

6. Děti bere jako součást života

Malý, velký, jaký je v tom rozdíl? Když v diáři svého partnera najdete poznámku o narozeninách nějakého dítěte v jeho okolí, je z poloviny vyhráno, neboť tenhle muž myslí nejen na dospělé, ale i na děti, které pro něj mají stejnou hodnotu a důležitost. S takovým se nemusíte bát ničeho.

Tak co, milé dámy? Už jste moudřejší? Objevují se tyto znaky v chování vašeho partnera? Pak vám můžeme jen gratulovat a ujistit vás, že je opravdu připravený na to, aby se stal rodičem na plný úvazek! 

Foto zdroj: profimedia.cz

17.4.2014 12:00| autor: Lucie Feiková
Více o tématu: miminkoTéma rodina

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist