6 divných činností, které se nazývají sportem. Nebudeš věřit!

Hokej, tenis nebo fotbal? Nic proti, ale tohle už prý tolik netáhne. Klasické sporty totiž posílají na střídačku zcela nové disciplíny. K leckterým se používají hodně zvláštní propriety. Sýr, koště či manželka? Bez nich to prostě nejde!

blaznive-sporty-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Připadá ti třeba horolezectví nebo divoká jízda na kajaku jako náročný sport? Našli jsme pár fyzických aktivit, oproti kterým je nebezpečné slaňování z vysoké hory předvídatelná nuda. Tohle je ten pravý sportovní adrenalin!

1. Závod o vykutálený sýr

Vymýšlení pravidel v tomto případě si asi nežádalo žádné extra přemýšlení. Bohatě stačí jeden kopec, desítky soutěžících a kulatý sýr. Ten se pošle z vrcholu dolů a banda nadšenců se ho snaží chytit.

I když to vypadá jako snadná záležitost, kořist dokáže nabrat rychlost kolem sta kilometrů v hodině. A to dohnat fakt nejde! Vítěz je tedy ten, kdo se první dopraví do cíle bez újmy na zdraví. Věřila bys tomu, že se honba za mléčným výrobkem pořádá v Anglii každoročně a mnozí si na Cooper’s Hill, odkud se vybíhá, jezdí v předstihu odzkoušet terén?

2. Hokej pro podvodníky

Logicky předpokládáš, že bez patřičné ledové plochy se v hokeji nehneš? O opaku by tě přesvědčila Jihoafrická republika. I obyvatelé téhle horké části zeměkoule hokej hrají – po svém! Stačilo jen poupravit pravidla klasického hry.

Dávají si ho tedy v bazénu pod vodou, bez dresu a v plavkách. Puk je samozřejmě těžší, aby se udržel na dně, a manipuluje se s ním za pomoci speciálního posunovadla. Zadržet dech na delší dobu? Žádný med. Každopádně Afričané dost válí. A dokonce inspirovali i Nový Zéland a Austrálii. Kde je vůle, tam jde všechno!

3. Pólo. Šlapky místo kopyt!

Když se řekne pólo, každému se vybaví anglický gentleman v elegantním svetru. A samozřejmě kůň. Jenže co si budeme povídat, takový oř prožere tisíce. Úsporné řešení? Místo zvířete bicykl. Vlastní pohon, taky pohon! Tenhle sport už uznala i sportovní asociace a hraje se na mezinárodní úrovni. Trochu nechápeme, jak to jde realizovat! Jet na kole, nenabourat do protihráče a ještě kladívkem honit balónek? Na trávě? Trochu vyšší dívčí. Nutno dodat, že v Asii zašli v této hře ještě dál. Jezdí sice na koni, ale místo míčku přemisťují mrtvého kozla. Jako fakt! Národní zábava se jmenuje buzkaši. A je to dost fujky.

4. Zadržení fretky. Pod oblečením!

Těžko soudit, jestli tohle už nehraničí s týráním němých tváří. Na každý pád to budí rozpaky. Fretka je mrštný tvor, o tom není pochyb. Když se ke všemu ocitne v kalhotách, není radno si s ní zahrávat a držet ji tam násilím. Moc se s tím nepáře! A to je vlastně smysl této disciplíny. Udržet chlupáče na místě. Světový rekordman, kterého asi jen tak někdo nepřekoná, měl u poklopce jako rukojmí fretky dvě. Pět hodin! Tak nevíme, koho z nich bychom měli litovat víc…

5. Přenos manželky přes překážky

Říká se, že muž by měl ženu na rukou nosit. Jaká romantická představa! Jenže to by nebyli pánové, aby si z toho neudělali způsob, jak mezi sebou poměřit síly. Na hrb se tedy nahodí dáma a upaluje se do cíle.

Posuzuje se samozřejmě čas, taky bezchybné zdolání nástrah na trati a v neposlední řadě i pohodlí živého závaží. Za to, že žena při neopatrné manipulaci padá, se strhávají body! Pokud závodník nemá vlastní protějšek, může si ho půjčit. Otázkou je, kdo by se z cizí paní tahal, že? Je to záhul. Mrkni na video, jaká je to makačka!

6. Famfrpál, koště do ruky

Ne, fakt si z tebe neděláme šoufky. Tohle existuje i jinde, než jen ve snímku o Harrym Potterovi. Poprvé se famfrpál hrál v USA na univerzitě v Middlebury. Dost se to ujalo. Na rozdíl od filmu se v reálu musí utíkat po svých, s koštětem mezi nohama. Páni, tak ještě Bradavice a jsme komplet. Ještě že se neodehrávají závody ve vstupu do mezistanice na nádraží, jako v téhle pohádce pro děti i dospělé. I když, možná i to časem přijde.

Který sport ti přijde nejvtipnější? Zkusila bys ho taky? Napiš nám o tom do diskuze!

Foto: Shutterstock.com

25.4.2018 6:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist