5 znaků problematické pleti

Problematická pleť nemusí být vaším nepřítelem. Má i světlé stránky. Věděla jste, že výrazně pomaleji stárne? Díky zvýšené produkci kožního mazu není tolik vysušená a zůstává déle pružnější.

Také je velmi odolná proti vzniku pigmentových skvrn, které vás mohou začít trápit mnohem později, než vaše kolegyně mající v tuto chvíli naprosto dokonalou plet.

Co na to říci? Problematická pleť je bojovník, který vás teď trápí, ale v pozdějším věku vám prokáže skvělou službu.

A jak ji poznáte? Problematická pleť má několik specifických znaků, které vás mohou pozlobit, ale se správnou péčí a každodenní rutinou je můžete účinně eliminovat.

1. Místo pleti oraniště
Bohužel, je to tak. Problematická pleť se vyznačuje zejména nepravidelností povrchu. Důvodem je nadměrná sekrece mazových žláz a jejich následné ucpání. Mimo to se na nevzhledné pleti podílí i nečistoty, které se na obličej usazují během dne. Pokožka, která je vystavena nečistotám, hůře dýchá a funguje pomaleji. Nedokáže se bránit a udržet dostatečné množství vody, u většiny žen v už tak málo hydratované pleti, a ulehá do naprosté bezmocnosti. Výsledkem je zruinovaná pleť.

2. Červené rajčátko
Další problém, jenž sužuje problematickou pleť, je celkové zarudnutí.  „Po ránu vypadám jak puntíkaté rudé rajče. Musím si pleť ihned vyčistit, namazat, a pokrýt make-upem. Jedině tak vyjdu ze dveří,“ říká Petra (20). Zarudnutí je způsobené nesprávnou péčí a zanedbáním kožního zánětu v mazových žlázách. Petra mi prozradila své tajemství, které vám teď jako správná ženská prozradím i já. Popravdě jsem si nikdy nevšimla, že má Petra problémy s pletí. Jejím tajemstvím je Superstay make-up od Maybelline. Tak a teď už to víte.

3. Rozšířené a ucpané póry
Nejsou hezké. Ba naopak. Najdete je především na bradě, nose a čele. Jedná se o oblast takzvané T-zóny, kde se pleť nejvíce mastí. Nezapomínejte však na to, že mastná pleť nerovná se pleť hydratovaná. Je to často naopak, jelikož mastnou pleť velké množství žen čistí kosmetikou s vysokým obsahem alkoholu. Ten vaši pokožku sice perfektně vyčistí, ale zároveň ji i skvěle vysuší. V redakci jsme vyzkoušeli čistící adstringentní tonikum Normaderm od Vichy. Funguje skvěle a pokožku nechá pěkně hydratovanou.

4. Malé černé puntíky
Nejenom ve škole jste mohla získat černý puntík za nesprávné chování. I vaše pleť vás může „obdarovat“ obdarovat černým puntíkem. Samozřejmě pouze v případě, že se o ni dostatečně nestaráte. Černé tečky se nacházejí nejčastěji v T-zóně, díky ucpání mazové žlázy. Pokud pleť nečistíte, maz na vzduchu oxiduje a černá. Proto doporučuji, aby se čistění pleti stalo každodenní záležitostí!

5. Lesk
S přibývající denní hodinou přibývá i lesk pokožky, a to zejména jste-li majitelkou problematické pleti. Na vzniku mazu se opět podílí nadměrná sekrece mazových žláz. Zabránit tomu můžeme užíváním krémů se zmatňujícím účinkem. Během dne můžete lesku zabránit použitím papírového kapesníčku přiloženého k pleti, který přebytečný maz vsákne.

14.4.2011 12:00| autor: Pája Brettová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist