5 věcí, na které byste měla přestat myslet

Ačkoliv novoroční předsevzetí jsou už trochu passé (ty vzniklé v alkoholovém opojení už dávno vzal čert a ty ostatní sice stále ještě zuby nehty plníme, nicméně tempo začíná pomalu ale jistě ochabovat), nabízí se přece jedno zásadní, které si, hádám, dala málokterá z nás. A sice „nemyslet“.

Myšlení totiž (někdy!) dokonce škodí zdraví. Zhoubné a zákeřné jsou především ty myšlenky, které se opakují a jednou zasuté se stále vracejí jako bumerang. A tak je pustit jednou provždy k vodě možná nebude tak lehké, jak by se na první pohled mohlo zdát. Tady jsou ty největší vytrvalkyně, které nás s největší pravděpodobností neopustí ani v roce 2014.

1. Muži

Ano, pouhé pomyšlení na ně nám zřejmě nikdy nepřestane způsobovat v lepším případě lehkou závrať. A je jedno, zda jsme teprve na startovní čáře či už máme za sebou dlouhodobý vztah. „Proč mě tentokrát nevzal za ruku?“ „Ještě stále si myslí, že mám hezký zadeček?“ „Mám mu po první schůzce napsat textovku, když po něm tak moc toužím, nebo je lepší vyčkat?“ „Poslední dobou mě zanedbává, není mi nevěrný?“ Některé otázky dokonce mohou zavánět lehkou paranoiou: „Řekl o kolegyni, že je milá, znamená to, že já milá nejsem?“

2. Minulost

Sice si na trapas už sotvakdo ze zúčastněných vzpomene (naštěstí!), nicméně nám se ony nezapomenutelné chvíle pořád honí hlavou. „Před pár lety, to jsem ještě chodila pravidelně plavat, jsem nedokázala (byť jsem měla správný klíček, navíc skříňku s mým šťastným číslem jedenáct) odemknout ona zatracená dvířka, za nimiž se skrývaly mé veškeré svršky, prostě nešla. Ještě teď často vzpomínám, jak jsem lítala po celém plaveckém areálu nahá a jak přivolaná paní ze šatny „mou“ skříňku mým klíčem bez problémů odemkla,“ svěřuje se třicetiletá Martina.

článek

3. Názory jiných

Názory ostatních mají, bez ohledu na to, o koho jde, stále velkou váhu. Ačkoliv si to často odmítáme připustit, moc by nás zajímalo, co si o nás vlastně doopravdy myslí šéf, a zda jsme tomu novému fešákovi, co nastoupil teprve nedávno, skutečně ukradené jako Sahara, jak se jeví na první pohled. „A co si o tom všem vlastně myslíš ty?“ ptáme se kolegyně podsouvajíce jí už intonací jedinou možnou odpověď.

4. Jak být „happy“

Don´t worry, be happy,“ zpívá se v jedné notoricky známé písni a my se za každou cenu po vzoru Američanů snažíme být pozitivní. Jenže často je výsledek snahy velmi tristní: čím více se totiž člověk snaží, tím kyselejší obličej je zpravidla výsledkem. Člověk pak často přemýšlí, jak přestat přemýšlet o tom, jak působit jako reklama na štěstí, ač starostí je tradičně nad hlavu. A tak se nabízí jiná píseň: „Nemá to asi cenu, nenašla jsem se v zenu.“

5. Co si vzít na sebe

Něco, co většina chlapů vůbec neřeší, tím méně chápe. Možná tkví problém v tom, že ženské oblečení skýtá neskutečné množství variant: kromě kalhot (capri, úzkých, krátkých, bokovek, zvonáčů…) taky sukně (pouzdrová, maxi, mini, supermini…). A s tím souvisí i další podotázka: co si vzít na sebe, abych pozornost dotěrů nepoutala více, než je zdrávo. I tak ale nejsou hodiny strávené před skříní přemítáním nad tím, zda zvolit na párty šaty černé nebo raději ty černější (rozdíl stejně poznáte jen vy sama) omluvitelné.

Tak co říkáte? Zvládnete si zakázat myšlenky na těchto 5 věcí? Nebo vás spíše sužují jiné myšlenky?

Foto zdroj: profimedia.cz

16.1.2014 12:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist