5 rad a triků, jak se zbavit žlutých zubů

Trápí tě žluté zuby a nevíš, jak se jich zbavit? Pak by tě mohlo zajímat těchto 5 osvědčených rad a tipů, jak získat zářivý úsměv a jak žlutým zubům předcházet. Uvidíš, že se každý otočí za tvým hezky bílým úsměvem.

1-1-1100x618.jpg Zdroj: PrimeGentle/vybelit.com

Uprav svůj životní styl

Tvůj životní styl může mít zásadní vliv na barvu tvých zubů – kouření, hygiena, stravování. Proti žloutnutí se dá bojovat větším důrazem na ústní hygienu. Vhodnou volbou může být nahrazení klasické zubní pasty tou s bělícími účinky. Pravidelným čištěním dokážeš zuby vybělit až o půl odstínu. S tím pak souvisí také omezení pití kávy nebo červeného vína. Nemusíš se těchto nápojů zcela vzdát, určité omezení ale může znamenat bělejší zuby. Totéž platí také o cigaretách, které se na žloutnutí zubů podílí vrchovatou měrou. Upřímně, neškodí jen zubům.

Bělící pásky na zuby

Bělící pásky jsou skvělý vynález. Ušetří hodiny v zubařském křesle a bělení zubů pomocí pásků zvládneš sama a hlavně doma. Pásky jednoduše nalepíš na zuby, po půl hodině je sundáš a o víc se nestaráš. Cenově to není nic hrozného. Skutečně je to takto jednoduché. Když navíc budeš aplikovat pásky před spaním, dáš zubům dostatek času na regeneraci a bělení tak bude mít ještě lepší výsledky. Pak tvůj zářivý úsměv nikdo nepřehlédne.

Bělení u zubaře

Hodně lidí se uchyluje také k bělení zubů u zubaře či dentální hygieničky. U tohoto řešení ale nastává problém v podobě času a financí. Bělení zubů u zubaře zabere i několik hodin. Finančně se pak dostáváme k částkám okolo 10 000 korun. To mnohé odradí, proto řada z nás nechává tuto možnost až jako poslední záchranu. Přeci jen hledání volného místa v diáři je čím dál náročnější, o penězích nemluvě.

Domácí možnosti bělení zubů

Další variantou jsou babské rady, které ti mohou pomoct k zářivému úsměvu podomácku. Skvělé jsou na bělení jahody, ze kterých uděláš „pastu“. Tu si pak naneseš na zuby. Díky přirozeným enzymům se zuby skutečně bělí. Dej si ale pozor na některé způsoby, které mohou spíše ublížit. Rozhodně nedoporučujeme jedlou sodu, která by ti mohla poničit zubní sklovinu, což by neodvratně vedlo k zásahu zubaře. Moc efektivní není ani bělení pomocí aktivního uhlí.

Domácí ústní voda

V boji proti žlutým zubům pomáhá také domácí ústní voda, kterou si můžeš jednoduše vyrobit. Stačí, když ke 200 ml vody přidáš dvě lžičky jablečného octa. Tento roztok zamícháš a 30 vteřin s ním vyplachuješ ústní dutinu. Pak stačí vypláchnout ústa obyčejnou vodou a na závěr si zuby vyčistíš. Tento postup také pomáhá, avšak není dobré jej opakovat příliš často. Ocet, i když je zde hodně zředěný, by ti taky mohl poničit zubní sklovinu.

29.1.2021 12:56| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist