5 hlavních důvodů, proč je půjčka od Home Credit skutečně dobrou volbou

Home Credit patří k nejznámějším poskytovatelům nebankovních půjček na českém trhu. Je dokonce natolik známý, že jej znají i ti, kteří si nikdy v životě nevzali žádnou půjčku. Od začátku svého působení v Česku Home Credit ušel velký kus cesty, aby si zasloužil hodnocení slušného a férového poskytovatele půjček.

perex_tit-1100x618.jpg Zdroj: MAXI Peníze s.r.o.

Hledáte právě teď výhodnou a férovou půjčku? Možná už máte vybráno nebo se rozhodujete mezi bankovními a nebankovními půjčkami a na ty nebankovní se kvůli jejich dřívější pověsti díváte ještě trochu skrze prsty. Trh nebankovních půjček se ale za posledních pět let hodně změnil a to k lepšímu.

Skvělým příkladem je nebankovní společnost Home Credit. Před lety hodnocená jako jeden z nejhorších poskytovatelů nebankovních půjček na českém trhu se současný Home Credit sta vítězem mezi nejlepšími. Za ohromný posun z pozice lichváře na slušnou firmu si rozhodně zaslouží “palec nahoru”.

1. Home Credit je nejlepší mezi nebankovní společnostmi

Nebylo tomu tak vždy. Před deseti lety Home Credit označila nezisková společnost Člověk v tísní za jednoho z nejhorších predátorů mezi poskytovateli nebankovních půjček vůbec. V rámci každoročního hodnocení tzv. Indexu odpovědného úvěru (hodnoceny jsou jak vybrané nebankovní, tak i bankovní půjčky) se Home Credit umístil až na posledních příčkách.

Negativní hodnocení si Home Credit evidentně vzal k srdci. Možná se změnilo vedení. Velký vliv na změnu ve fungování zcela určitě měla také změna zákona o spotřebitelském úvěru v roce 2016, který nebankovním poskytovatelům půjček položil nůž na krk. Kdo změnu pravidel nezvládl, šel z kola ven.

Pro Home Credit se tak minulé roky nesly ve zlepšování pošramocené pověsti. V roce 2020 Home Credit v podzimním žebříčku Člověka v tísní skončil na třetím nejlepším místě. Pro zajímavost druhé místo obsadila Zonky a na prvním Airbank. Důležité je poznamenat, že obě společnosti jsou se skupinou Home Credit úzce propojené.

2. Home Credit je ověřeným poskytovatelem nebankovních půjček v ČR

Home Credit rovněž patří k nejstarším společnostem na trhu s nebankovními půjčkami v ČR. První půjčky začal poskytovat už v roce 1997, což je více než 23 let zpět. To z něj dělá velmi zkušeného poskytovatele půjček, ať už v jeho dobrém či horším období.

Jako jeden z mála se bez problémů adaptoval na nové podmínky a pravidla, které nastavila výše zmiňovaná novela zákona o úvěru. Na konci roku 2016 v ČR nebankovní půjčky různé kvality nabízelo dokonce přes 50 tisíc poskytovatelů! Dnes je to necelá stovka a Home Credit do ní patří.

Jméno Home Credit tak můžete najít hned od začátku na seznamu spravovaném Českou národní bankou prověřených poskytovatelů nebankovních půjček, které splnili zákonné podmínky včetně složení minimálního počátečního kapitálu ve výši 20 milionů korun.

3. Zodpovědný přístup a férové podmínky stejné pro všechny

Pryč jsou zlaté časy lichvářů, kdy si nebankovní poskytovatelé včetně Home Credit účtovali nesmyslně až neeticky vysoké úroky a poplatky, případně zneužívali pro klienty nevýhodnou dozorčí doložku. Tak se chovala podstatná většina nebankovních poskytovatelů, protože jim to jednoduše umožňovaly zákony.

Dnešní “lepší a poctivější” Home Credit má s tím původním pramálo společného, v podstatě už jenom ten název. Podmínky, za kterých dnes Home Credit nabízí nebankovní půjčky jsou srovnatelné s nejlepšími bankovními půjčkami na trhu, v mnoha případech je dokonce i výhodnější. Samozřejmě záleží na porovnání konkrétních nabídek na půjčky. Home Credit však v porovnání spotřebitelských půjček vychází více než dobře.

Změna v přístupu je patrná i, co se týče ověřování bonity (úvěruschopnosti) potenciálních klientů. Home Credit si veškeré zájemce o půjčku více než důkladně prověřuje a využívá k tomu všechny dostupné možnosti od doložení výše příjmu až po prověření záznamů v tzv. registrech dlužníků, jichž je členem (SOLUS, BRKI a NRKI).

4. Home Credit s pestrou nabídkou úvěrových produktů přichází

Home Credit je špičkou v poskytování tzv. nákupů na splátky. Zákazník si v obchodě vybere zboží (nejčastěji se jedná o spotřebiče a elektroniku do domácnosti) a místo uhrazení celé částky na místě se s obchodníkem domluví na splátkách. Tento způsob úvěrování zajišťuje právě Home Credit.

Nákupy na splátky jsou specifickým typem úvěru, ne však jediným, který Home Credit nabízí. V produktové nabídce Home Credit aktuálně naleznete také:

  • spotřebitelskou půjčku pod názvem Flexibilní půjčka až od 10 000 Kč až do výše 250 000 Kč,
  • účelovou půjčku na auto už od 30 000 Kč, lze využít i na koupi motorky,
  • rychlou půjčku Kamali od 1 000 Kč až do 20 000 Kč s nejnižším poplatkem za poskytnutí půjčky ve výši 33 Kč za každých tisíc korun a první půjčkou zdarma,
  • konsolidaci půjček až do výše 600 000 Kč,
  • kreditní kartu s názvem Šikovná karta s bezúročným obdobím až 51 dní a dalšími výhodami.

5. Home Credit má nejvýhodnější rychlou půjčku na trhu

Home Credit už dávno nenabízí předražené, ani nijak nevýhodné půjčky. Je tomu právě naopak. Jedna z půjček, rychlá půjčka Kamali, dokonce patří k nejlépe hodnocené nabídce v oblasti tzv. rychlých půjček, které se točí kolem 20 000 Kč.

Kamali už pár let s přehledem drtí všechny podobné konkurenční nabídky na rychlé půjčky. Minimální rozdíl ve výši poplatku za poskytnutí půjčky mezi Kamali a dalšími rychlými půjčkami bývá totiž mnohonásobně vyšší.

10.5.2021 7:10| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist