5 důvodů, proč se vyplatí investovat do svatebního fotografa

Svatební fotograf je rozhodně jednou z nejdražších položek celého svatebního rozpočtu. Ti nejprestižnější si pak za své služby účtují i více než 25 tisíc korun a mnohým snoubencům se z takových částek podlamují kolena. Přesto byste měli do profesionálního svatebního fotografa zainvestovat. Proč?

photographs_femina_5-du°vodu°-procˇ-se-vyplati-investovat-do-svatebniho-fotografa_vl-1100x618.jpg Zdroj: Pexels.com

Praxe fotografa

Spolu se službami svatebního fotografa si „kupujete“ také jeho praxi. Většinou totiž bývá pravidlem, že čím je jeho cena vyšší, tím větší má zkušenosti. Od svatebního fotografa se očekává, že zachytí každičký moment svatebního dne. Mnohdy se tak stává, že vám službu neposkytuje pouze jeden, nýbrž hned dva svatební fotografové. Tím, že pracují takříkajíc v tandemu, mohou mít jasně rozdělené role, takže jejich hledáčku skutečně nic neunikne.

Kvalita fotografií

Kvalitu fotografií obvykle posoudíte až ve chvíli, kdy je máte v ruce. Tento moment však nastává až několik dní po svatbě, proto nezapomeňte, že do svatebního fotografa vkládáte velkou důvěru a vyberte jej proto pečlivě. Můžete si například prohlédnout jeho portfolio nebo omrknout pár recenzí. Rozhodně se nenechte zlákat příliš nízkou cenou mnohých fotografů, z finálního výsledku byste totiž nemuseli mít radost.

TIP: Ani vysoká cena nemusí být zárukou kvality. Vždy si proto obstarejte reference na daného fotografa, případně se s ním setkejte osobně, abyste měli jistotu, že si skutečně rozumíte.

Postprodukce

Práce svatebního fotografa rozhodně není žádný med. Fotograf s vámi totiž stráví celý den na svatbě a následně jej čekají hodiny a hodiny práce s pořízenými záběry. Takzvaná postprodukce zahrnuje veškerou následnou úpravu fotek a skutečně se nejedná o jednoduchou záležitost. Mnozí fotografové tak na jedné zakázce často pracují celkem i více než 40 hodin. V ceně přitom není jen samotné focení a úprava snímků, ale částečně i jeho vybavení, počínaje objektivy a stativy a konče grafickými programy.

Vzpomínky, které vám zůstanou

Svatební fotografie bezesporu patří mezi ty, ke kterým se časem budete vracet. Řada novomanželských párů si z nich tvoří svatební fotoalba nebo třeba nástěnný obraz do obývacího pokoje. Pravděpodobně nikdo nechce vzpomínat na svatební focení jako na fiasko nebo se dívat na fotografie, které nejsou zrovna povedené. Myslete tedy na to, že podobně jako fotky z maturitního plesu nebo z promoce jsou i ty svatební dalšími hmatatelnými vzpomínkami, které si budete chtít v budoucnu prohlížet.

Něco navíc

Svatba je jedna velká jízda, a to od začátku až do konce. Během svého nejdůležitějšího dne chcete mít kolem sebe lidi, kteří jsou vám oporou i v případě, že se cokoliv pokazí. A ten správný fotograf by pro vás měl udělat vždy něco navíc. Ať už je to veselá nálada, kterou kolem sebe šíří, aby měly fotky ještě optimističtější nádech, nebo celková proaktivita během dne.

21.10.2021 7:32| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist