4 největší rozdíly mezi ženami a muži

Pocity po sexu na jednu noc, riziko infarktu nebo nevyzpytatelnost nálad. I v tomhle se rozdílnost mezi pohlavími rozhodně nedá popřít! Na obou planetách se ale rozcházejí i názory ohledně života bez závazků.

muzi-versus-zeny-1-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše, to je všeobecně známá věc, kterou se rádi zabývají hlavně vědci. Ti dosud zjistili třeba to, že příslušnice něžnějšího pokolení vysloví za den v průměru 30 tisíc slov, zatímco jejich drahým polovičkám stačí k vyjadřování stěží polovina. Dámy jsou oproti svým protějškům také empatičtější a společenštější, přičemž mívají sklony k lehkomyslnému utrácení. Tím to ale ještě nekončí! Odlišnosti totiž existují i v jiných oblastech.

Náladovost. Čí je to prokletí?

Máš občas pocit, že tvé emoce se mění jako aprílové počasí? Nejsi daleko od pravdy. Britští psychologové na základě své nedávné studie došli k názoru, že v porovnání s tvým partnerem disponuješ výrazně větším počtem receptorů ovlivňujících náladu. To je údajně důvod, proč se u tebe radost střídá s úzkostnými stavy poměrně rychle a samovolně. Alespoň tedy podle expertů, kteří museli přezkoumat hodně mozků, než zaujmuli takové překvapivé stanovisko.

Pocity po pohlavním styku. I tady je to zajímavé

Statistiky hovoří jasně. Přibližně polovině všech obyvatel Spojených států a Evropy není zkušenost s náhodným sexem cizí. Ať už k takovému dobrodružství „příležitostné milovníky“ dožene zvědavost, alkoholové opojení nebo krize ve stávajícím vztahu, zdaleka ne všichni berou ranní probuzení vedle cizího člověka s humorem. Poukázal na to norský výzkum, jež byl publikován v časopise zaměřeném na evoluční psychologii. Jeho finální analýza sděluje, že zatímco 43 % nositelek podpatků považuje „nárazové milování“ za osobní selhání, mužům, kteří z něj za svítání mají výčitky svědomí, je pouhých 17 %. To mluví asi za vše…

Single život. Ten fakt není pro všechny

Přestože soužití v páru má svá nesporná pozitiva, specialisté v souvislosti se svobodnou existencí mluví například o lepší finanční zajištěnosti, kvalitnějším spánku nebo pestřejším kulturním vyžití. Jenže pozor, tyhle výhody si užívá jen někdo! Jistá britská studie uskutečněná společností Mintel, jejíž hlavní specializací jsou průzkumy trhu, odhalila, že bezmála 65 % dam si život „o samotě“ vychutnává plnými doušky. To samé ale rozhodně neplatí na druhé straně barikády, tedy ve světě testosteronu. V rámci onoho vědeckého počinu se více než 50 % pánských adeptů vyslovilo, že jim status single celkově nevyhovuje, takže dělají maximum pro to, aby svou vyvolenou co nejdříve našli.

Riziko infarktu. I tady jsou kupodivu rozdíly

Tak tahle domněnka lékařů tě zřejmě nepotěší, i když za jistou naději lze považovat to, že se celá věc údajně musí ještě hlouběji přezkoumat. O co jde? Někteří odborníci naznačují, že ženy mají dvakrát větší pravděpodobnost, že zemřou na infarkt. Ptáš se, jak je tahle nespravedlnost vůbec možná? Prý je to proto, že pacientky otálí s návštěvou pohotovosti, neboť prvotním příznakům srdečního selhání nevěnují takovou pozornost, jakou by měly. A to se bohužel neobejde bez následků…

Který rozdíl mezi pohlavími tě překvapil nejvíc? Máš s nějakou ze zmíněných odlišností vlastní zkušenost? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem!

Foto: Shutterstock.com

5.4.2019 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist