12 věcí, které pro sebe letos musíte udělat

Ptáte se, proč zrovna dvanáct? Zrovna tolik je měsíců v každém roce. Je ale jen na vás, jak naše tipy využijete. Některé se budou hodit spíše celoročně, jiné zvládnete právě za měsíc či dokonce za den.

Zajděte si na preventivní prohlídku – začínáme možná trochu netypicky, ale to nejdůležitější, co člověk má, je zdraví. Preventivní prohlídku tedy neberte jako něco, co děláte kvůli splnění povinnosti vůči lékaři. Je to nejlepší investice pro vás samotnou.

Najděte si svůj prostor – ať již bydlíte v domku či bytě, vymezte si prostor, který je jen váš. Stačí malý koutek, půl místnosti, jedno křeslo. Ostatní by měli vědět, že když jste v této zóně, chcete být jen sama se sebou.

Choďte bosa – v zimě je to těžké, jedině snad v teple domova se dá chodit „dole bez“. Ale v létě doporučujeme. Procházejte se často jen naboso, je to velmi příjemné a zdravé.

Obnovte šatník – mnohé ženy se zaleknou: to bude peněz…Zkuste to třeba tak, že si každý měsíc pořídíte jednu kvalitnější věc. Za rok máte hotovo. Užitečné také je za nový přírůstek vždy jeden starší kousek oblečení vyřadit.

Zkuste něco nového – a to klidně každý měsíc. Láká vás nový sport, ruční práce, kterou ještě neumíte? S chutí do toho, investice do znalostí a dovedností je neocenitelná.

Přestaňte mít strach – a to tak, že věc, které se nejvíce bojíte, uděláte. Jinak to totiž nejde. Může jít o maličkost (nepříjemný rozhovor), ale i o vážnější záležitost (řízení auta), která vám komplikuje život. Bude se vám opět volněji dýchat.

článek

Zbavte se jednoho zlozvyku – na to by vám mohl stačit onen měsíc, 12 zlozvyků snad nikdo nemá. I když, kdo ví…

Staňte se členkou – čeho? To je jen na vás, podle toho, co máte ráda a co vás baví. Co třeba klub přátel dobrého vína, spolek pejskařů či nějaké jiné sdružení. Najdete si nové přátele a pravidelný čas na svého koníčka.

Chvalte se – jak jen často to jde. Třeba si na konci každého měsíce shrňte, co se vám povedlo. Klidně si to i sepište, protože člověk si tak lépe uvědomí, čeho se mu podařilo dosáhnout.

Najděte si lidi, kteří o vás budou pečovat – a to pravidelně! Ať už to bude kadeřnice, kosmetička, pedikérka, osobní kouč či zubař. Měla byste mít stálý okruh lidí, kterým se můžete svěřit do rukou.

Plňte si svá přání – což takhle každý měsíc jedno? Může jít o maličkosti, které ale v celku potěší více než jedno celoroční, namáhavě dosažitelné přání.

Usmívejte se – na sebe i na ostatní, a to co nejčastěji. Ale pozor, nepleťte si to s přílišnou snahou o pozitivní myšlení za každou cenu. Většinou to totiž není reálné, aniž byste sama sebe obelhávala, že život je vždy „sluníčkový“.

Co pro sebe chcete letos udělat vy, milé čtenářky? Máte nějaký celoroční či krátkodobý tip? Podělte se s námi o něj, těšíme se…

Foto zdroj: profimedia.cz

22.1.2014 12:00| autor: Lenka Šimková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist