Femina.cz » Šeptem » O sexu » Tantrický sex

Tantrický sex

Tantrický sex

Šeptem: O sexu | autor: Vanesa Meyer | vydáno 14. 08. 2013

Tantrický sex? Mockrát jsem si kladla otázku co to vlastně je. Tolik vychvalované v tisku i televizi, to musí být asi něco moc krásného, když se o tom mluví jako o sedmém divu světa.

Tantra pochází z Indie a na rozdíl od kámasútry se nezabývá sexuálními pozicemi. Tantra je zaměřena především na usměrňování energie. Je to takové sladění na vyšší úrovni. Na úrovni, kdy duševní spojení je na prvním místě a fyzické spojení je tou pomyslnou třešničkou na dortu.

Rozdíl v tantrickém a „běžném“ milování spočívá v tom, že při tantrickém milování se partneři snaží přijít ke společnému vyvrcholení velmi pomalu a sex si užívají opravdu každým kouskem těla a celou myslí. Zatímco při „běžném“ milování, mívá muž často orgasmus v okamžiku, kdy se jeho partnerka k vyvrcholení teprve začne blížit. Tantrické milování má tak sladit sexuální potřeby ženy a muže. Zkušené páry dokáží pak během tantrického milování dosáhnout i několika orgasmů.

Zažila jsem to s partnerem několikrát, aniž bych tušila, že je to ta věhlasná tantra! A opravdu ji vřele doporučuji. Dají se najít různé návody a postupy. Každý pár si je musí přizpůsobit podle svých potřeb a svého partnera

V literatuře byl popsán týdenní rituál jak postupovat při tantře. Jedná se o takové hodinové cvičení jednou denně po celý týden.

První den si sedněte kousek proti sobě a překřižte nohy. Na kolena si položte ruce dlaněmi vzhůru a při tom se dívejte hluboko navzájem do očí. Dýchejte klidně a zhluboka - rytmicky  se nadechujte nosem a vydechujte pusou. Zrakový kontakt je pro navození intimní blízkosti velmi důležitý, proto se snažte udržet jej co nejdéle.

Se Lvem v posteli

Se Lvem v posteli

Jak muži, tak ženy jsou pro postelové hrátky jedním z nejlepších materiálů – dalo by se poněkud t...

Druhý den se lehce dotýkat, ale vynechat intimní partie! Přejíždět po kůži zlehka peříčkem, stéblem trávy, malovat po těle. Je to krásně jemné vydráždění vaší chuti. V jednom filmu bylo ukázáno, že se partner své vyvolené dotýkal jen květem orchideje. Přejížděl partnerce od krku až po pupík, vynechal intimní partie a pokračoval dál po stehnech až k chodidlům. Už i v této fázi můžete zažít orgasmus, orgasmus duše. 

Třetí den přejděte k pokrývání svých těl něžnými polibky a dotyky. Snažte se koncentrovat na každý jednotlivý polibek a dotyk a své vzrušení stupňovat pozvolna. K tomu opět pomůže pomalé a hluboké dýchání.

Čtvrtý den se před partnerem začněte uspokojovat, hrát si sama se svým tělem. Jemně se masírovat na intimních partiích, ale jen z venku.

Pátý den už přijde to vytoužené splynutí těla i duše. Se vším všudy i s pohlavním stykem.

Abyste své vzrušení prodloužili, je třeba, aby váš partner oddaloval ejakulaci. Tantra totiž rozlišuje orgasmus a ejakulaci. Když se váš partner naučí ovládat svou ejakulaci, bude odměněn sérií menších orgasmů. Největší odměnou vám bude společný bouřlivý orgasmus nakonec. K oddálení ejakulace pomůže vašemu příteli, pokud posílí svaly pánevního dna. Pro tento účel jsou nejvhodnější tzv. Kegelovy cviky, jejichž princip spočívá v zatínání svalstva podobnému jako při zadržování moči a jejich následnému povolení. Přičemž tyto cviky pro muže mohou mít při pravidelném tréninku dokonce i vliv na zvětšování penisu

Jelikož v dnešní době nelze takto provádět týdenní rituál je možno toto cvičení provést během jednoho volného dne. Dne kdy jste sami bez dětí, v soukromí bez dalších rušivých elementů. Určitě vypnout mobil a veškerou elektroniku.

Doporučuji toto cvičení provádět v přírodě, kde se naše mysl zcela uklidní a uvolní.

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
15. 10. 2013 pichovaveru clanek (reakcí: 0)
TOPlist