Femina.cz » Poradna » Jak to vidí chlap?

Poradna - Jak to vidí chlap?

René Kraus

René ví hodně o mužích, a nebojí se vám to říct!

Ptejte se ho, na co chcete, odpoví vám rád. Ale nečekejte, že se vám to bude vždycky líbit...

René je chlap, který jde životem s hlavou veselou a myslí otevřenou, baví ho cestování, má rád ženy, dobré jídlo a k němu dobré pití. Rád poznává nové věci, baví ho technika a sport. S kamarády rád podniká nebezpečné výlety a adrenalin je jeho druhé jméno.

vydáno 15. 06. 2016

Kategorie Poradna > Jak to vidí chlap?

Dotaz: Zamilovali jsme se do sebe už přes psaní...

Ahoj narazila jsem na diskuze na netu, tak bych ráda znala tvůj názor. Před rokem jsem si na seznamce začala psát s jedním chlapem z Řecka a hned jsme si padli do oka a zamilovali se do sebe už jen přes psaní. Po půl roce v prosinci přijel za mnou do prahy a viděli jsme se poprvé, všechno bylo skvěle a od te doby jsme spolu. Tak to jsme se viděli do dnešního dne 4x(Já za nim byla v recku od nového roku 3x). Všechno je skvělý jsme zamilování..on je ten typ který si rád dela srandicky, nebo si lidi dobira někdy...ale taky je mu 35 a docela dost se asi boji závazku, ale nikdy jsme to nějak extra neresili nebavili se o tom..ovsem po me předposlední návštěvě už začal psát tak jako více v tomto smyslu, přišlo mi jakoby se snažil byt trosku odtazity. Poslední návštěva byla ted o víkendu na par dni. Všechno bylo zase super, ale chvíli než jsem odletěla zpet jsem viděla ze se snaží asi držet trosku najednou nějak stranou sve city...a jaksi jsem mela pravdu protoze jsme si potom psali poslední dva dny a vylezlo z něj, že máme omezit sve city k sobe trosku a omezit sv a očekávání, protoze v lete spolu Máme strávit dva týdny na dovolene a on se boji abychom se náhodou ne pohádali a pak nebyli zklamání.. asi chápu že se snaží byt opatrný nebo v sobe má jakýsi vnitřní boj kdy me má rád ale na druhou stranu se boji. ..ale Já mám strach ze když taky sve city omezím, že me to pak přestane bavit jak me bude pořád odhánět. Nemá se ceho bát do ničeho ho nenutím Máme se fajn, jen nechápu, proc ted v době kdy máme byt zamilování a uzit si každou společnou chvíli naplno tak resi nejake věci co by kdyby a je zbytecne paranoidní jak sám řekl že mám pravdu.... Nicméně... jde o to, že bych ho ráda viděla častěji než co dva měsíce nebo dyl kdo ví a taky chtěla vědět jestli se mnou plánuje trosku do budoucna, protoze přece jen takovýhle vztah takhle na dálku dlouho vydržet nemůže. Sam mi ale rekl, kdyz jsem mu rekla ze mu pomůžu se dostat ores ten jeho strach ze se neni ceho bat, ze mi preje hodne stesti v tomto , ze to se jeste nikomu nikdy nepodarilo tak zebho budu potřebovat..... Jen bojim, že když se ho na tohle zeptám jestli vůbec mysli na nás jak by to mohlo byt do budoucna, zalekne se ze na něj tlacim a bude všemu konec..

Odpověď:

Ahoj,
já vím, že je problém udržovat vztah na takovou dálku a při takové četnosti setkávání. Ani se nedivím, že z toho má chlapec trošku bobky. Nevím, zda jsi připravená na to, strávit zbytek života v Řecku, anebo jestli si myslíš, že on je připraven na to, strávit zbytek života v Čechách. I přesto existuje hodně mezinárodních manželství a klape jim to. Možná se to stane i vám, ale musíte si společně o vaší budoucnosti promluvit a říct si, jak to bude dále. Jestli ve vašem rozhovoru budou padat slůvka "ale, nevím, možná, asi", tak v tom moc velkou budoucnost nevidím. Oba dva jste ve věku, kdybyste měli už učinit nějaké zodpovědné rozhodnutí a je jedno, jestli si řeknete ano nebo ne. Ale v nejistotě to dále neposunete.

Odpověděl/a: René Kraus, 15.Jun.16.

vydáno 14. 06. 2016

Kategorie Poradna > Jak to vidí chlap?

Dotaz: Chtěla jsem se jen svěřit...

ahoj rené, s přítelem jsme spolu zhruba rok, mě je 19let on je o pět let starší. nedávno jsme rozpitvali starou hádku, která se týkala mého bývalého přítele. pro info mně ex přítel fyzicky i psychicky napadal. jednou večer mi začal psát, že mu chybím a chtěl by mne vidět (neodepisovala jsem) druhá zpráva byla už jen o tom jaká jsem K*rva a že jsem k ničemu. na to jsem mu napsala, aby mne laskavě nechal být, že jsem šťastná. už mi neodepsal, ale večer po dvanácté hodině mě zavolal, nezvedala jsem .. asi po čtvrté jsem to zvedla a hned na mě začal řvát a vyhrožovat. Druhý den jsem to řekla svému příteli a čekala jsem, že si to v klidu vyjasníme, ale on na mě taky začal řvát, že si s nim nemám co psát a už vůbec né volat. nečekala jsem, že mě bude litovat ani utěšovat, ale normálně bychom to mohli vyřešit jako lidi, jen jsem se chtěla svěřit, protože v něm mám oporu. prosím napiš mi jak by si to vyřešil ty, děkuji předem

Odpověď:

Ahoj,
obávám se toho, že v něm moc velkou oporu nemáš. Ptáš se, jak bych to vyřešil já - na to je jednoduchá odpověď. Tebe bych povzbudil, aby sis z toho nic nedělala a vyřešil bych to jednou provždy sám a to takovým způsobem, že kdybys ho ještě někdy potkala, tak bys ho nepoznala. Zmuchlal bych mu ciferník, že by ho nepoznali ani vlastní rodiče. Tvůj přítel se zachoval jako slaboch a asi to není chlap pro život. Pošli je oba do háje a najdi si někoho, kdo se za tebe postaví a bude tě chránit.

Odpověděl/a: René Kraus, 14.Jun.16.

vydáno 13. 06. 2016

Kategorie Poradna > Jak to vidí chlap?

Dotaz: Nevěrou jsem ztratila jeho důvěru...

Ahoj René. Chtěla bych se zeptat na tvůj názor, protože jsem z toho už zoufalá. Se svým přítelem jsme se po 5 měsících rozešli kvůli mé chybě. Podvedla jsem ho. Od první chvíle, co se to stalo jsem toho litovala a bohužel jsem to nedokázala vrátit zpět, chtěla jsem na to zapomenout. On se to bohužel dozvěděl. Velmi mě miloval a byla to pro něj rána. Po mém vysvětlení jsme chtěli pokračovat dál, 3 týdny to fungovalo, ale poté se to začínalo zhoršovat a vedlo to k rozchodu. Říkal mi, že na to musí stále myslet a že to má v živé paměti, že se přes to nedokáže přenést. Vím, že jsem mu velmi ublížila, ale moc toho lituji, chtěla bych to vše vrátit zpět. Myslíš si, že je ještě nějaká šance, že se to zpraví? Stále jsme spolu v kontaktu a já se to snažím napravit, ale obávám se, že on chce být již pouze kamarád a jeho city se nedokážou obnovit. Vím, že mi nedokáže věřit a ztratila jsem jeho důvěru, je možné, že ji získám zpět? Děkuji.

Odpověď:

Ahoj,
pozdě bycha honit a plakat nad rozlitým mlékem. To, co jsi provedla, už zpět nevezmeš, jedině že bys uměla cestovat v čase. Pokud to tvůj přítel s tebou myslel opravdu vážně, tak se ani nedivím tomu, že to prostě nemůže překousnout. Ono je těžké s někým plánovat život, když nevíš dne ani hodiny, kdy tvůj milovaný protějšek skončí v posteli někoho jiného. Myslím si, že váš vztah bude pouze na úrovni přátelství, ale i to bude jen tak na oko a skrz prsty. Nemyslím si, že ho získáš zpět, protože určitě není hloupý a nechce to zažít znovu.

Odpověděl/a: René Kraus, 13.Jun.16.

vydáno 10. 06. 2016

Kategorie Poradna > Jak to vidí chlap?

Dotaz: V opilosti mi dal facku...

Ahoj. Potřebovala bych radu ohledně manžela. Jsme spolu 4 roky, z toho 2 roky manželé. Ze začátku byl moc fajn, za což jsem po zažitém pekle s bývalým byla šťastná. Pivo si kupuje jen v plastové 2 litrové lahvi. Když už si pivo koupil, tak jen jednu lahev desítky. Jenže po čase zvyšoval dávky, až z toho jsou tři lahve jedenáctky denně (když má volno). Loni byl po úraze dlouho doma, a pil každý den. Byl hrozně agresivní, zlý,a já jsem uvažovala o rozvodu. Pak se dal dohromady, slíbil mi že pivo omezí, že neví co blbnul a že o mě nechce přijít. Jenže teď v tom lítá zas,nepamatuju si jediný víkend kdy by byl střízlivý. Když mu řeknu že by to měl omezit nebo že zničí naše manželství,tak mi akorát nadává že pro mě dělá dost, a on že si nic nekupuje,jen to pivo. A já mu nemůžu vysvětlit, že bych byla radši kdyby si koupil oblečení, PC hry,a ne pivo po kterým je hnusný. Mně se opilý hnusí,jak pořád sedí u počítače se sluchátky na hlavě s pivem v ruce,když se jde najíst tak jídlo lítá všude po stole, vydává nechutné zvuky,chová se jak pračlověk. Obávám se že v tom můžou být geny po jeho rodičích, oba alkoholici, a výchova tam žádná nebyla,vyrostl víceméně na ulici. Když je bez alkoholu tak je fajn, splnil mi mé přání být v domácnosti s tím, že on bude vydělávat a já se budu komplet starat o celou domácnost, což dodržuji, má uklizeno, uvařeno, upečeno,on doma nemusí hnout prstem. Miluju ho a chci ho z toho dostat, ale jak? Psychologa, nebo manželskou poradnu odmítá. Nejhorší je že teď o víkendu mi v opilosti dal bezdůvodně facku. Druhý den se mi hrozně omlouval, že pivo omezí, ale nakonec si dal aspoň 2 lahve. A já po té facce k němu ztratila důvěru, nemůžu se mu ani podívat do očí. Co mám dělat? Jak to vidíš ty z pohledu chlapa?

Odpověď:

Ahoj,
možná to má v genech po rodičích, ale to neznamená, že pokud má svou vlastní rodinu, tak se bude takhle chovat. Je mi jasné, že život s alkoholikem musí být peklo, ale nejhorší představa je ta, že málokdo to ustojí a opravdu zjistí, že na prvním místě je rodina a ne lahev piva. Je chyba, že odmítá pomoc odborníků, ale sám se z toho nedostane. Obávám se toho, že ani tebe neposlechne a po každém průšvihu ti bude slibovat hory doly a nic z toho nesplní. Nevím, zda máš rodiče, ale po té facce bych doma bouchnul dveřmi a zmizel co nejdále, třeba k rodičům. Pak by mu teprve došlo, o co může díky chlastu přijít a možná by pochopil, že to myslíš vážně. Určitě by začal dolézat, prosit, slibovat a dělat na tebe kukadla, ale obávám se toho, že opravdu pokud to má v genech, tak je to průšvih. Držím ti palce, abys váš vztah zachránila, ale opravdu by bylo dobré vyhledat pomoc odborníků. Dej vědět, jak to dopadlo.

Odpověděl/a: René Kraus, 10.Jun.16.

vydáno 09. 06. 2016

Kategorie Poradna > Jak to vidí chlap?

Dotaz: Má cenu vztah zachraňovat?

Zdravím a přeji krásný den, René. Na poradny online moc nedávám, ale zde si někdy počtu zajímavé věci, co čtenářky trápí. I já mám osobní trápení, kvůli lžím, které nedávno vyplavaly na povrch. Rok a něco zpětně jsem si začala milostný románek s jedním starým známým. Byla jsem roky sama a řekla jsem si, že tohle je ten můj "vysněný princ". Milostný život nám klapal, všechno bylo OK, až jsem tomu sama nechtěla věřit. On bydlel sám, ale po pár měsících, co jsem ho navštěvovala, si domů nastěhoval údajnou kamarádku, která měla doma u rodiny peklo a že mu alespoň pomůže s nájmem. Byla jsem naivní. Ta jeho kamarádka byla ve skutečnosti jeho EXpřítelkyně, se kterou i po rozchodu udržoval rok poměr. Byla do něho děsně zamilovaná a dělala vše proto aby se k ní vrátil zpět. ON neustále chodil ke mě a náš milostný život pokračoval dál, s tím, že jsem se smířila se skutečností, že má doma EX. Tvrdil, že s ní nic nemá, tak jsem proti tomu nic neměla ba naopak jsem byla ráda, že mu pomůže po finanční stránce, když já jsem nemohla. To jsem ale nevěděla, že mě s ní asi 30x podvedl. Netrvalo ani 3 měsíce a z domu ji vyhodil, dělala mu scény že chce vztah atd. a řekl mi, že chce jen mě, že ona je hloupá a bezdůvodně ho miluje. Jenže i po vyhození své drahé EX se s ní několikrát vyspal a když jsem jezdila do práce, vodil si ji domů a o mě jí tvrdil, že jsem jeho kamarádka na uklízení, vaření, praní a že jsem lesba, na kterou by v životě nevlezl, že se se mnou jednou vyspal, když jsem byla "na plech", což já nebývám nikdy, nepiji alkohol. Tušila jsem , že je něco špatně, ale nevěděla jsem to jistě. Sem tam jsem udělal žárlivou scénu, že s ní chodil ven si "přátelsky povídat" , pak jsem se jak husa omlouvala a dál se snažila věřit jemu. Nedávno se mi ke všemu tomuhle z jistých důvodů přiznal a zjistila jsem to co jsem bohužel tušila. Já udělal strašnou scénu, nenávidím ulhané a neupřímné lidi.A nevím jestli mám s takovýmhle individuem a rádoby alfasamcem, co si stykem s více ženami něco dokazoval, pokračovat dál ve vztahu aby jsem nakonec neskončila jako jeho EX... Hlavně nechápu, že on mne od sebe nevyhazuje a ani mne nedrží abych neodešla.Ale řekl mi, že těmi žárlivými scénami jsem to totálně po....Tak vůbec nevím, jestli má cenu vztah zachraňovat a věřit mu dál. Děkuji moc za jakoukoliv odpověď :) M.

Odpověď:

Ahoj,
je možná chyba, že do takové poradny nechodíš častěji, aby ses dozvěděla, jak to opravdu v životě chodí. Naprosto s tebou souhlasím, i když se ti to nebude líbit, ale trefně ses pojmenovala slovíčkem husa. Podle toho cos napsala, tak se vůbec divím, jak můžeš přemýšlet nad tím, jestli má cenu něco zachraňovat a věřit někomu, kdo je absolutně nenapravitelný. Jediné, co by mu pomohlo je to, obout nějaké fáračky a pořádně toho rádoby alfasamce kopnout mezi nohy, aby ho přešla chuť jak na tebe, tak na jeho EX. Jediná pravda, která z něj vypadla je ta, že jsi uklízečka, kuchařka, pradlena. Jen doufám, že než si přečteš mou odpověď, tak už budeš mít vše vyřešené. A pokud ne, tak okamžitě konej. S takovým blbem nemá cenu prohodit ani jedno slůvko. Přestaň být naivní a mysli hlavou.

Odpověděl/a: René Kraus, 09.Jun.16.

vydáno 08. 06. 2016

Kategorie Poradna > Jak to vidí chlap?

Dotaz: Seznámili jsme se přes seznamku...

Seznámili jsme se přes seznamku (jsou to 2 měsíce) a došlo k osobnímu setkání. Nejprve jsem myslela, že je namyšlený, ale komunikovala jsem s ním dál...asi proto, že je vtipný, ale spíš proto, že jsem 2 roky sama a trochu zoufale bych zase ráda někoho, kdo by mě měl rád. Vyšli jsme si už několikrát, představil mě i svému kamarádovi, vzal mě na výlet, na procházku, co se týče programu, nenudíme se. Mám z něj ale takový špatný pocit, jako že mi něco zatajuje, možná mi i lže. V minulosti se mi takové pocity u mých přátel a partnerů potvrdily. Konkrétně se bojím toho, že nejsem jediná, s kým takto chodí ven a píše si, možná se bojím i toho, že je stále se svou přítelkyní (usuzuji z nalezených fotek, které by tomu i nasvědčovaly), nebo že s ní alespoň spí, bojím se toho, že mu jde jen o sex (narážky má často). Celé mi to přijde zvláštní i z toho důvodu, že mi např.neotevře dveře, nepřivolá výtah, nic mi nezaplatil (ani panáka na kterého mě původně pozval)....a to jsme se viděli už tak 7x několik hodin. Jsme v té fázi, že spolu vtipkujeme, bavíme se takřka o všem, na přivítanou a na rozloučení se líbáme. Je velmi chytrý, profík v komunikaci s lidmi, svým způsobem i trochu sebestředný, a proto mám tento pocit, že by mu na mě ani nemuselo záležet, ale jen si hraje. Dobře ví, že se mi na něm něco nezdá, že si myslím, že mi něco tají a vždy se při tom tak výsměvně uculuje. Je mu 25, já jsem o trochu mladší. Nevím, co mám dělat, jak s ním jednat, nebo se na něj vykašlat (i když to bude těžké, protože jsem si ho oblíbila), dělá si ze mě jen srandu? Předem moc děkuji za odpověď a radu.

Odpověď:

Ahoj,
já bych se spíše přikláněl k tomu, vykašlat se na něj. Protože tak, jak jsi to popsala, mu jde opravdu jen o to jediné - dostat tě do postele, dobře si zasexovat a nebude ho to stát ani panáka, protože toho si zaplatíš sama. Vím, že po dvouleté samotě ti chlap už chybí, ale poslechni hlas svého srdíčka, protože to je ten jediný a správný rádce. Na celý tvůj dotaz by stačila odpověď jednou větou: "Nohy na ramena a pryč".

Odpověděl/a: René Kraus, 08.Jun.16.

vydáno 07. 06. 2016

Kategorie Poradna > Jak to vidí chlap?

Dotaz: Líbí se mi kolega v práci...

Ahoj Rene,mam takovy dotaz ohledne nadrizeneho v praci-hodne se mi libi,ale kdyz jsem ho pozdravila,odpovidal nekdy napul huby jak se rika a jeste koukal jinam.To me nastvalo,tak jsem ho zacala ignorovat a najednou zacal zdravit jako prvni.Nebo se jednou za cas zepta na nejakou uplnou hloupost ohledne prace.Dela u nas rok a takovy divny vztah mezi nami je.Pred asi 10 dny prisel na pracoviste nezvykle brzy,hned sel ke mne,ja stala u stolu a naproti mne jiny kolega,no a jak prisel ten nadrizeny,co se mi libi,prisel ke mne a velmi intenzivne se mi otrel panvi o muj zadek.Ten druhy si asi niceho nevsim.Po tom intenzivnim otreni se zeptal druheho kolegy cosi pracovniho,pak sel pryc.Ten den prisel az pul hod.pred koncem prace a oprel se zas o ten stul,kde jsem byla s kolegyni.Musim zduraznit,ze jsem mu nijak nedavala najevo,ze se mi libi.Mne je 32,jemu asi 35-40.Je zenaty,ma dite,ja mam take rodinu,ale do nevery bych nesla.Co si o nem mam vlastne myslet a co myslel tim velmi intenzivnim otiranim panvi o muj zadek?Dekuji za odpoved,nazor chlapa je pro me dulezity ve vsem moznem.Jitka

Odpověď:

Ahoj,
tak i když se ti líbí a ty nepřemýšlíš o nevěře, tak to ignoruj. Pokud to tak máš, že opravdu je na prvním místě tvá rodina, tak až se ti zase bude otírat o zadek, tak mu vlep facku, na kterou do smrti nezapomene. Nedráždi hada bosou nohou a uvědom si, že by sis to mohla v tom lepším případě hodně vyčítat a v tom horším případě by se ti klidně mohla rozpadnout tvá rodina. Asi si tvůj nadřízený myslí, že o co se otře, mu skončí v posteli. Tak buď opatrná a ignoruj ho.

Odpověděl/a: René Kraus, 07.Jun.16.

vydáno 06. 06. 2016

Kategorie Poradna > Jak to vidí chlap?

Dotaz: Před dvěma lety jsem se rozvedla...

Ahoj René,rada bych znala názor,pohled na můj problém.Ctyri měsíce chodím s mužem,ktery je o 11 let starší.Me je 40.Od prvního okamžiku jsem se do něj zamilovala.On tvrdí,ze mě taky miluje a lásku mi dává najevo.Ma neskutečné charisma,dela reklamu,maluje.Ale tak nějak zacinam pociťovat,ze náš vztah je výhradně o něm.Vzdy se schazime,kdy se to hodí jemu.Jeho práce je nejdůležitější,k tomu malování,sachy,sport.Na mě mu zbude čas večer.A to schůzku někdy zruší,protoze je unavený,nebo je v práci.Kdyz jsem mu to vyčetla,rekl,ze to tak má asi 10 let a že to s ním lepší nebude.Pokud s ním budu chtít být,tak to budu muset přijmout.Trochu mi to zavání staromladenectvim.Na jedné straně si říkám,ze já můžu být ta osudová,co ho změní,ale moc tomu nevěřím.Spis mám pocit,ze už teď ztrácím čas.Pred dvěma lety jsem se rozvedla,on žil dlouho sám.Dekuji

Odpověď:

Ahoj,
starej strom se těžko přesazuje. A pokud tvůj partner po 50ce má zažitý nějaký životní styl, tak se obávám toho, že u vás už půjde těžko něco napravovat. Pokud ti sám řekl, že už to lepší nebude, tak jsou jen dvě možnosti. Buď se s tím smíříš anebo přestaneš ztrácet čas. Obávám se toho, že ty ta osudová nebudeš a nedokážeš to, o co se před tebou pokoušely jiné. Ten pán žije svým životem a pokud ti to nevyhovuje, tak v tvém věku věřím, že to není tvůj poslední vztah.

Odpověděl/a: René Kraus, 06.Jun.16.

vydáno 03. 06. 2016

Kategorie Poradna > Jak to vidí chlap?

Dotaz: Můžeme náš vztah znovu obnovit?

Ahoj René, dva roky jsem byla velmi zamilovaná do jednoho muže a on do mě. Plánovali jsme spolu budoucnost, dovolené a další věci, které ke vztahu patří. Jenže jsem mu celé ty dva roky lhala o jedné věci, kterou tu nebudu psát. Byla to vážná věc, ale nejednalo se o nevěru, jednalo se o lhaní jako takové. Až jsem se s ním kvůli tomu nakonec rozešla, protože už jsem mu dál lhát nechtěla, ale nevěděla jsem, jak by po těch dvou letech snesl pravdu. Měli jsme kratší pauzu a poté jsme se k sobě opět vrátili, protože nám náš vztah chyběl a my vzájemně jsme si začali chybět také. Ovšem ten vztah už nebyl jako předtím. Komunikace mezi námi byla horší, i když jsme si stále rozuměli, tak už to bylo jiné. Byli jsme spolu asi týden nebo dva a on mě začal podezřívat ohledně té mé lži. Protože už předtím se mu zdály nějaké věci v našem vztahu divné, ale důvěřoval mi, tak je neřešil, tak teď jeho podezřívavost vzrostla a lež se provalila. Byla jsem z toho na dně. Nechtěla jsem ho za žádnou cenu ztratit a měla jsem strach, co se stane. Ptal se mě, proč jsem mu celou dobu lhala a neřekla mu pravdu hned, že by se s tím nějak vyrovnal, že mě miloval a já jsem mu přitom celou dobu neříkala pravdu. Snažila jsem se mu vysvětlit, že jsem se bála, že ho ztratím, když mu to řeknu. Že ho miluju a že nechci o náš vztah přijít, že mě to moc mrzí a že jsem udělala obrovskou chybu a měla jsem mu to říct hned. Všechno jsem mu řekla a vysvětlila, protože jsem o něj nechtěla přijít. Řekl mi, že ty dva roky pro něj i mě hodně znamenaly, mnoho jsme toho spolu prožili a rozuměli si a tak zůstaneme přáteli. Uplynul asi měsíc nebo dva a já na něj nedokážu přestat myslet. Neustále se s ním snažím nějak komunikovat. Opravdu jsem ho šíleně milovala a nechci o něj přijít. Protože vím, že kdybychom na našem vztahu zapracovali a zapomněli na minulost, začali nanovo, tak to zvládneme a může to být stejně dobré, jako to bývalo kdysi. Jenže on se ke mně hrozně změnil. Předtím jsme si rozuměli a dokázali spolu mluvit hodiny a neustále jsme měli o čem mluvit. Teď si sotva napíšeme. Když jsem mu psala, že bych to chtěla vrátit a začít znovu, že už mu nikdy lhát nebudu a že náš vztah bude mnohem lepší než býval, tak mi řekl, že už mi nemůže věřit, jako mi věřil dřív. Taky mi řekl, že začneme znovu od začátku bez lhaní, že se budeme poznávat, ale moc to nedodržuje, protože mi píše vážně minimálně a naše plánované poznávání o kterém mluvil se někam ztratilo. Raději teď poznává jiné - nové ženy. A že už to mezi námi podle něj nemůže být nikdy takové, jako to bývalo. Já tomu nevěřím. Vím, že bychom náš vztah dokázali obnovit a mohlo by to být mnohem lepší. Ale nevím, jak o tom přesvědčit jeho. Nikdy jsem nikomu v ničem nelhala. Tohle byl takový můj hodně velký omyl. Hrozně moc toho lituju. Miluju ho a chci ho zpět. A vím, že i jemu na mně určitě stále záleží i když říká, že ne a že zůstaneme už jen přáteli. René, prosím, pomoz mi. Vím, že když nám ještě šanci dá, tak to bude mnohem lepší, než to bývalo. Ale nedokážu ho o tom přesvědčit, on mi už zkrátka nevěří. Přitom lidi v mém okolí mě znají a vědí, že nikdy nelžu a že mi můžou věřit v čemkoliv. Prosím o radu, můžeme náš vztah znovu obnovit? Vážně ho hodně miluju a jsem si jistá, že i jemu na mně pořád záleží. Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Ahoj,
obávám se toho, že já jsem ten poslední, který by ti pomohl. Ne nadarmo se říká, že lež má krátké nohy a že se s ní daleko nedojde. Vůbec netuším, co jsi mu zalhala a co ho tak sebralo. Pokud to nebyla nevěra, tak mne napadá jen jediná věc, a to je možnost tvého otěhotnění. Podle tvých písmenek ho to muselo strašně sebrat a pokud ti celé dva roky věřil každé slovo, tak se ani nedivím, že se váš vztah zbortil jak domeček z karet. Nevím, jestli se váš vztah může znovu obnovit, ale při každé sebemenší krizi ti to vpálí. Pokud selhalo i to, že uděláte tlustou čáru a začnete od začátku, tak si opravdu myslím, že už se vám to nepovede. Vím, jak tě to bolí a opravdu bych ti rád pomohl, ale to bych se potřeboval s vámi dvěma sejít, vyslechnout si obě strany a pak se pokusit najít s vámi společnou cestu. Ale toto je nápad z říše utopie, a tak to zůstává jen a jen na vás, i když si myslím, že to nedáte. Moc bych ti to přál, ale je to běh na dlouhou trať a nejsem přesvědčen, že vydržíš s dechem.

Odpověděl/a: René Kraus, 03.Jun.16.

vydáno 02. 06. 2016

Kategorie Poradna > Jak to vidí chlap?

Dotaz: Mám za sebou dost tragický konec vztahu...

Ahoj. Mám za sebou dost tragický konec vztahu. Loni po nástupu na VŠ jsem se psychicky sesypala. Seděla jsem na parapetu a chtěla skočit. Přítel (můj i jeho první vztah), se kterým jsem byla tři roky, mi velmi pomáhal. Staral se o mě. Snažil se mi pomoci. Já chtěla školu změnit a začala uvažovat o podání nových přihlášek. Nedokázala jsem se ale sama rozhodnout. Jak mi taky diagnostikovali na psychiatrii, porucha přizpůsobení. Byla jsem náladová a sebestředná. Měla jsem deprese. Rady nikoho jsem neposlouchala. S přítelem jsme se odcizili. Jsem perfekcionistka a chtěla jsem vše zvládnout sama. Cítila jsem, že s přítelem jakoby manipuluji, ale na druhou stranu ho strašně potřebuji. On i já jsme věděli, že je něco špatně. Po půl roce, přišla chvíle a já si měla podat nové přihlášky. Začala jsem zase šílet. Na nové koleji mi můj spolužák vyznal city a chtěl mi pomoci. Byl mi celkem sympatický. Psali jsme si a já viděla šanci na únik z depresí a celé situace. Nikdy kromě přítele mě nikdo jiný nechtěl. Byla jsem překvapená a podlehla spolužákovi a přítele podvedla. Hned jsem mu to hlásila. Ale místo, aby u mě nastala reakce udělat vše pro to, abych získala přítele zpět, tak jsem byla nějak konsternovaná. S přítelem, který byl v šoku a naštvaný, jsme to probírali asi dvakrát dvě celé noci. Vyčítala jsem mu, že byl na mě moc hodný a nedokázal mě srovnat. Že se vedle něj nedokážu rozhodnout. Omlouvala jsem se mu na kolenou. Oba jsme brečeli a řekli si, že jsme spolu chtěli děti. Po vzájemné dohodě jsme se rozešli. Já krátce na to začala jako náplast chodit se spolužákem. Přítele jsem často kontaktovala. Většinou jsem po něm něco potřebovala a chtěla radu nebo pomoc ohledně přihlášek. Teď mi dochází, že jsem se od něj vůbec psychicky neodloučila a neakceptovala rozchod. Řekla jsem mu také, že na něj stále myslím. Evidentně jsem mu vůbec neulehčovala na mě zapomenout. Já sama se řítila do maléru. Podala jsem si deset přihlášek a dočista se ze škol "zbláznila". Byla to pro mě jediná priorita. Nejedla jsem a nemohla spát. Dělala jsem přijímačky i zkoušky na škole. Ucházela mi realita. Viděla jsem jako své vysvobození jediné a to vybrat dobrou školu. Spolužák se se mnou po 4 měsících rozešel. Musím uznat, že na mě byl hodný. Ale já se chovala opět strašně. Byl pro mě ale jen opěrnou berlou. Když mě opustil hned jsem kontaktovala bývalého přítele. Jela jsem v noci za ním autem. Vynutila si setkání. Tam jsem se složila. Přiznala, že jsem dostala kopačky a nevím, kam na školu. Klečela jsem opět před ním a prosila ho, ať mi dá šanci. Musím přiznat, že to byl děsný hysterický výstup. Podřezávala jsem se před ním klíčky od auta. Sám měl jít na párty a já ho akorát zdržovala. Divím se, že jsem se cestou domů nevybourala. Doma jsem se zhroutila. Následující den mi přišla sms, že by to ani jednomu z nás nepřineslo štěstí. Měla jsem před sebou poslední přijímačky a já se nedokázala učit. Naši mě vzali na psychiatrii, kde jsem nechtěla zůstat. Přestala jsem myslet normálně. Po přijímačkách, které jsem zvládla, jsem se měla ihned zapsat na školu a já nevěděla, co dělat. Volala jsem opět příteli a prosila ho o setkání. Lhala jsem mu, že se s ním chci jen rozloučit. Předávkovala jsem se před ním. Odvezl mě domů, sanita a já zavřená na psychiatrii. Napsal mi, že je mezi námi konec a ať už mu nepíšu. Popřál mi ať se uzdravím. Od té chvíle jsem se začala doopravdy léčit. Brala jsem léky, začala spolupracovat s psychologi. A odjela na intenzivní šestitýdenní léčení. Začalo mi pomalu docházet, co všechno jsem provedla. Rozhodla jsem se konečně ohledně školy. Zůstala jsem na té, kterou jsem začala. Pochopila jsem, že jsem přítele využívala a manipulovala s ním. Uviděla jsem konečně, co všechno pro mě v posledním roce dělal. Potřebovala jsem si s ním promluvit a vše mu vysvětlit. Od toho mě také odrazovali, vnímali to jako část mé "nemoci". Takže jsem mu napsala akorát stručný omluvný dopis, kde jsem se omluvila za nevěru, poděkovala za podporu, sdělila že se léčím a vyjádřila, že je to úžasný chlap. A popřála mu štěstí. Nedostala jsem odpověď. Po roce od našeho rozchodu a půl roku po mém předávkování jsem ho zkusila kontaktovat a pozvat ho na kafe. Nedokázala jsem na něj přestat myslet. Miluji ho stále. Celou tu dobu jsem na sobě pracovala. Četla jsem knížky ohledně sebereflexe, docházela za psycholožkou, začala opět sportovat. Díky tomu, čím jsem si prošla jsem si uvědomila, jaký sobec jsem byla. Uvědomila jsem si, že jsem vlastně své okolí vydírala a manipulovala s nimi. Začala jsem se taky zajímat o to, jak překlenout nevěru. Došlo mi, jakou oporou bych ráda příteli byla. Kdybych si neprošla tím vším, nezměnila bych se. Mě to otevřelo oči. Bohužel mi bývalý přítel odpověděl jen: kafe nepiju, čas nemám a bavit se s tebou nechci. Což jsem nevydržela a poprosila ho o šanci na obnovení vztahu. Kdy jsem vyjádřila, že jsem si srovnala priority a pracuji na svých slabých stránkách. Došla mi odpověď: Zapomeň na to, už je to pryč, některý věci se překonat nedaj a já už je hlavně překonávat nechci. Tak už mi prosím nepiš. ... Nevím, zda-li je na mě přítel naštvaný za nevěru, manipulaci. Nebo prostě chce jít jen dál. Čekala jsem asi trochu "milejší" odpověď. Před tím nešťastným rokem jsme spolu byli velmi šťastní a nikdy se vážně nepohádali. Vím, že po mé změně chování bych dávala vztahu o mnoho víc. Pro něj to ale muselo být hrozně těžké, viděl přítelkyni na psychiatrii, v náručí jiného muže, poté citová manipulace a vydírání. Nedivím se mu, že na to chce zapomenout. Myslíš, že je nějaká šance, že přehodnotí svůj názor? Překonat nevěru je jedna věc, já se bohužel projevila jako histerka. Nebo alespoň po nějaké době si se mnou bude chtít promluvit? Díky za názor

Odpověď:

Ahoj,
ještě se mi nestalo, abych zde měl stejné dotazy, ale pokaždé pod jiným nickem. Domnívám se, že jde o jednu a tu samou dívku, která asi byla hodně netrpělivá a nemohla se dočkat odpovědi, tak napsala 2x. Takže i pro tebe platí to, co si přečteš níže.
 
Ahoj,
tak to je docela mazec co sis zažila, ale přesně jak píšeš, je to vše v tvé hlavě. Když jsem začal číst tvůj dotaz, tak hned po pár větách jsem vycítil, že jsi zralá na odbornou pomoc. A pak jsem se dále dočetl, že jsi odbornou pomoc opravdu podstoupila a určitě to byl správný krok. V tvém případě je to běh na dlouhou trať a musíš opravdu nepodceňovat to, co ti radí doktoři. Teď musíš zapomenout na to, cos v životě pokazila a podle toho cos napsala, tak musíš zapomenout i na přítele. Obávám se toho, že svůj názor nepřehodnotí a už se k tobě nikdy nevrátí. Teď v první řadě musíš očistit svou duši a mysl, a až tohle dokážeš, tak pak bude čas začít nějaký hezký vztah. Moc ti držím palce, abys vše ustála a tvůj život se vrátil do normálních kolejí. Bude to sice chvíli trvat, ale nevzdávej to! Málokdy toužím vědět jak to dopadlo, ale tebe poprosím, aby ses mi ozvala, jak jsi vše zvládla. Drž se!

Odpověděl/a: René Kraus, 02.Jun.16.

Vyhledávání

Napište svůj dotaz

Pro přidání dotazu musíte být přihlášen/a.

Přihlášení

Testy kosmetiky

Gliss Kur Summer repair regenerační sprej

Gliss Kur Summer repair regenerační sprej

Regeneruje sluncem poškozené vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 26. 08. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

27. 08. 2016 Horoskop Panna

Máš pocit, že v současném vztahu už se tak trošku nudíš a tak začínáš pošilhávat jinde. Než se pustíš do nového vztah... Celý horoskop

Karta dne

Smrt
Konečně můžeš ukončit vše, co ti v minulosti dělalo starosti a nebyla jsi schopná problém či situaci zdárně dořešit a ukončit. Když nebudeš na ničem lpět a propustíš n...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Loupeže, sprosťárny i retro seriály aneb ...

Pamatuješ ještě Přátelé zeleného údolí, Ženu za pultem, My všichni školou povinní? Seriály, na kterých jsme vyrůstali...

Celý článek

Módní policie

TOPlist