Femina.cz » Magazín » Zábava » Známé hity trochu jinak. O čem zpívá Adele a koho střílel Marley?

Známé hity trochu jinak. O čem zpívá Adele a koho střílel Marley?

Známé hity trochu jinak. O čem zpívá Adele a koho střílel Marley?

Magazín: Zábava | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 26. 02. 2014

Myslíte si, že Bob Marley skutečně zastřelil šerifa, jak zpívá ve svém hitu I Shot The Sheriff? A proč zpěvačka Adele šlape brázdu? Příběhy, které se pojí se slavnými šlágry jsou někdy velmi zajímavé.

Chasing Pavements (Adele)

Držitelka Grammy Adele nahrávala v roce 2007 své debutové album. Zároveň ale byla velmi nešťastně zamilovanou teenagerkou. Když zjistila, že ji její přítel podvádí, rozhodla se pro nemilosrdnou odplatu. „Vešla jsem do hospody a udeřila ho do obličeje. Pak jsem se otočila na podpatku a rychle utekla. Napadlo mě cosi o šlapání brázdy,“ popisuje Adele vznik písně, která se stala velkým hitem.

Rolničky (James Lord Pierpont)

Nesmrtelná vánoční píseň (v originále Jingle Bells) původně vánoční vůbec nebyla. Složil ji varhaník James Lord Pierpont v roce 1850 na mši pro den Díkůvzdání a pojednávala o saních poháněných jedním koníkem. Píseň měla takový úspěch, že se musela hrát znovu o Vánocích.

Smoke On The Water (Deep Purple)

Rocková skupina Deep Purple nahrávala v mobilním studiu umístěném v zábavním komplexu ve švýcarském Montreaux. Toho večera měl v kasínu koncert Frank Zappa. Jeden u jeho fanoušků vystřelil světlici z pistole a strop pokrytý ratanem začal hořet. Všichni lidé naštěstí včas uprchli. Oheň zničil celý komplex. Členové Deep Purple poté sledovali kouřící kasíno nad Ženevským jezerem.

Maggie May (Rod Stewart)

Hit, díky němuž se Rod Stewart vyšvihl na vrchol, vypráví o lásce školáka a interpret přiznává: „Je to víceméně pravdivá story o mé první sexuální zkušenosti na jazzovém festivalu." Daleko zajímavější je ale ze začátku poněkud nejasný osud písně. Byla totiž na LP desku Every Picture Tells A Story zařazena na poslední chvíli. Spokojit se musela se stranou B. Rod později žertoval, že ke svému původnímu zaměstnání hrobníka se nemusel vrátit jenom proto, že dýdžej desku obrátil.

I Shot The Sheriff (Bob Marley)

Bývalá partnerka Boba Marleyho Esther Andersonová, která se prohlašuje i za spoluautorku tohoto hitu, tvrdí, že král reggae považoval antikoncepční pilulku za svatokrádežnou a chtěl, aby s ním měla dítě. Tím šerifem je tedy lékař, který antikoncepci předpisoval.

Zdroj: profimedia.cz, youtube.cz

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
12. 08. 2014 martinnatr dost dobrý (reakcí: 0)
27. 02. 2014 Mlny17 . (reakcí: 0)
27. 02. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
26. 02. 2014 giudi prima (reakcí: 1)
26. 02. 2014 ladouch . (reakcí: 0)
26. 02. 2014 glady .... (reakcí: 0)
26. 02. 2014 pepina . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Dopřejte si péči jako v lázních u vás doma!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

24. 02. 2017 Horoskop Býk

Dnes tě napadne udělat radikální změnu svého zevnějšku. Ať už ti bude okolí říkat cokoliv, rozhodně do toho jdi. Pros... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Těžký a náročný den můžeš využít ve svůj prospěch. Může se stát, že se s velkou rychlostí zhroutí něco, co ti již dlouho nesloužilo. Je to nutné ke tvému vývoji, nebra...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist