Femina.cz » Magazín » Zábava » Známé hity trochu jinak. O čem zpívá Adele a koho střílel Marley?

Známé hity trochu jinak. O čem zpívá Adele a koho střílel Marley?

Známé hity trochu jinak. O čem zpívá Adele a koho střílel Marley?

Magazín: Zábava | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 26. 02. 2014

Myslíte si, že Bob Marley skutečně zastřelil šerifa, jak zpívá ve svém hitu I Shot The Sheriff? A proč zpěvačka Adele šlape brázdu? Příběhy, které se pojí se slavnými šlágry jsou někdy velmi zajímavé.

Chasing Pavements (Adele)

Držitelka Grammy Adele nahrávala v roce 2007 své debutové album. Zároveň ale byla velmi nešťastně zamilovanou teenagerkou. Když zjistila, že ji její přítel podvádí, rozhodla se pro nemilosrdnou odplatu. „Vešla jsem do hospody a udeřila ho do obličeje. Pak jsem se otočila na podpatku a rychle utekla. Napadlo mě cosi o šlapání brázdy,“ popisuje Adele vznik písně, která se stala velkým hitem.

Rolničky (James Lord Pierpont)

Nesmrtelná vánoční píseň (v originále Jingle Bells) původně vánoční vůbec nebyla. Složil ji varhaník James Lord Pierpont v roce 1850 na mši pro den Díkůvzdání a pojednávala o saních poháněných jedním koníkem. Píseň měla takový úspěch, že se musela hrát znovu o Vánocích.

Smoke On The Water (Deep Purple)

Rocková skupina Deep Purple nahrávala v mobilním studiu umístěném v zábavním komplexu ve švýcarském Montreaux. Toho večera měl v kasínu koncert Frank Zappa. Jeden u jeho fanoušků vystřelil světlici z pistole a strop pokrytý ratanem začal hořet. Všichni lidé naštěstí včas uprchli. Oheň zničil celý komplex. Členové Deep Purple poté sledovali kouřící kasíno nad Ženevským jezerem.

Maggie May (Rod Stewart)

Hit, díky němuž se Rod Stewart vyšvihl na vrchol, vypráví o lásce školáka a interpret přiznává: „Je to víceméně pravdivá story o mé první sexuální zkušenosti na jazzovém festivalu." Daleko zajímavější je ale ze začátku poněkud nejasný osud písně. Byla totiž na LP desku Every Picture Tells A Story zařazena na poslední chvíli. Spokojit se musela se stranou B. Rod později žertoval, že ke svému původnímu zaměstnání hrobníka se nemusel vrátit jenom proto, že dýdžej desku obrátil.

I Shot The Sheriff (Bob Marley)

Bývalá partnerka Boba Marleyho Esther Andersonová, která se prohlašuje i za spoluautorku tohoto hitu, tvrdí, že král reggae považoval antikoncepční pilulku za svatokrádežnou a chtěl, aby s ním měla dítě. Tím šerifem je tedy lékař, který antikoncepci předpisoval.

Zdroj: profimedia.cz, youtube.cz

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
12. 08. 2014 martinnatr dost dobrý (reakcí: 0)
27. 02. 2014 Mlny17 . (reakcí: 0)
27. 02. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
26. 02. 2014 giudi prima (reakcí: 1)
26. 02. 2014 ladouch . (reakcí: 0)
26. 02. 2014 glady .... (reakcí: 0)
26. 02. 2014 pepina . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

28. 03. 2017 Horoskop Ryby

Partner tě velmi příjemně potěší, nejen, že ti hned ráno vysekne pochvalu, jak moc ti to sluší, ale ještě zajistí rom... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist