Femina.cz » Magazín » Zábava » Zhubněte pomocí tance u tyče

Zhubněte pomocí tance u tyče

Zhubněte pomocí tance u tyče

Magazín: Zábava | autor: Lenka Šimková | vydáno 11. 12. 2012

Taneční sport – sportovní disciplína, která vychází ze společenského tance – není ve společnosti žádnou novinkou. Kdo z nás by se občas nepokochal krásnými tanečními páry na parketě, bojujícími v prestižních soutěžích… Ale i pro méně nadané existují možnosti, jak si zatančit a zároveň procvičit celé tělo.

Zumba
V dnešní době již není třeba zumbu příliš představovat. Její obliba vzrostla natolik, že ji vyzkoušely mnohé z nás. Bohužel její masové rozšíření vede i k tomu, že v některých fitness centrech lekce zumby nemají s jejím originálním pojetím mnoho společného. I tato na první pohled zcela volná aktivita má svá pravidla, se kterými je dobré se předem seznámit.

Mezi základní patří především tyto:

 • zumba není taneční aerobic!
 • zumba vychází z latinskoamerických rytmů, ale nemá pevně stanovenou choreografii, nepřebírá taneční kroky,
 • účastníci lekce by měli stále mít pod kontrolou svoji tepovou frekvenci, obzvláště pokud chtějí zumbou shodit nějaké to kilo,
 • žádné cviky neprobíhají na zemi, vše včetně závěrečného protažení se koná ve stoje.

Port De Bras
Název tohoto cvičení může leckomu připomenout spíše označení dobrého vína či sýra. Jedná se však o lekce vycházející z klasického tance a baletu, proto si na své přijdou zejména ti, kteří chtějí při pohybu vypadat elegantně. Opět zde hraje významnou roli hudba, která určuje tempo, choreografii i pojetí celého tanečně-cvičebního programu. Zapojují se při něm především paže a ramena, ale procvičíte i spodní polovinu těla. Port De Bras je předně určen k relaxaci, vychází ze spojení mysli a těla, ale samozřejmě přispívá i k formování postavy.

Dance aerobic, Latin mix, Hip Hop, Street dance
Tyto aktivity patří již do klasické nabídky lekcí ve fitness a wellness centrech. Dance aerobic je náročnější na choreografii, a je proto dobré mít zažité už základní kroky a prvky, z nichž se skládá hodina klasického aerobiku. Při Latin mixu se můžeme dočkat zajímavé kombinace vášnivých tanců, jako je salsa, samba, mambo, s posilovacími cviky. Hip Hop a Street dance je inspirován především moderními tanečními styly, a může tak oslovit především mladší generaci, které pohyb v dnešní době spíše chybí.

Capoeira
Pro některé je možná zcela neznámým pojmem Capoeira. Je to směs bojového umění, hudby a tance, která pochází z brazilských oblastí. Velký důraz klade na souhru pohybů bojovníků, jejichž zápas je doprovázen hudbou a zpěvem. Skládá se z několika základních prvků a technik. V celkovém pojetí se stává spíše kulturním fenoménem než jen pohybovou aktivitou.

Tanec u tyče – Pole dance
Myslíte si, že tanec u tyče patří jen do nočních barů a podobných podniků? Omyl! To už dávno neplatí… Tzv. Pole dance je svébytnou disciplínou, která vyžaduje nemalou fyzickou kondici. Je dokonce rozlišován na několik druhů podle náročnosti či tanečního provedení. Neváhejte tuto sexy záležitost vyzkoušet, nechybí již v nabídce mnoha tanečních i sportovních center a tvrdí se o něm, že je doslova návykovým pohybem.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
12. 12. 2012 lucik21 ... (reakcí: 1)
11. 12. 2012 pegonela Také jsem (reakcí: 0)
11. 12. 2012 catberry + (reakcí: 0)
11. 12. 2012 lidka2 * (reakcí: 2)
11. 12. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

09. 12. 2016 Horoskop Rak

Slevy tě budou dnes lákat jako můru světlo. Nech se klidně zlákat, bude se ti totiž dařit. Narazíš na samé opravdu vý... Celý horoskop

Karta dne

Císař
Situace, kterou právě nyní řešíš, bude potřebovat logické myšlení, které je spíš vlastní mužům. Bylo by dobré, abys využila veškerou sílu a energii na dořešení a nebál...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist