Femina.cz » Magazín » Zábava » Ženy vs. muži za volantem

Ženy vs. muži za volantem

Ženy vs. muži za volantem

Magazín: Zábava | autor: Katka | vydáno 29. 04. 2008

Téma, u kterého běsní nejeden muž i žena. Pravda bude někde uprostřed...

 

V České republice řídí 6 z 10 dospělých. Stejně jako ve většině ostatních zemí, i u nás řídí více muži. Ženy řídí v průměru 4 z 10 aut.

Proč a jak řídíme?

Většina žen řidiček považuje auto za nejpohodlnější a nejrychlejší způsob dopravy.  S pohodlím muži souhlasí, ovšem víc než 60% mužů řízením zároveň relaxuje. Jízdu za volantem si užívá i polovina žen, druhá polovina se však cítí být při řízení ve stresu, a to obzvláště ve městě. Ten samý pocit má jen necelých 20% mužů. To souvisí s faktem, že muži mají obecně ve své vlastní řidičské schopnosti daleko větší důvěru než ženy.

Každý druhý muž si totiž myslí, že pánové jsou lepšími řidiči než dámy. A každá pátá žena s tímto tvrzením souhlasí.

Více než polovina žen si však myslí, že řídí bezpečněji než muži. Každý třetí muž jim v tomto dává za pravdu. Faktem ale zůstává, že ženy poctivěji dodržují dopravní předpisy (nebo je alespoň vědomě neporušují). Z nich 35% tvrdí, že předpisy neporušují nikdy, totéž o sobě tvrdí 20% mužů.

Vzácná shoda se objevuje v názorech na kvalitu českých silnic a dopravního značení. Téměř 90% řidičů i řidiček na současnou situaci nahlíží jako na vážný problém.

Rychlost

40% mužů považuje maximální rychlost na silnicích za příliš nízkou, souhlasí s nimi 25% žen. Zbylé ¾ žen soudí, že současné rychlostní limity jsou vyhovující.

Zajímavé jsou pak i statistiky nehodovosti. Zatímco ženy mají více takových drobných incidentů, jako jsou oděrky nárazníků, na vážných dopravních nehodách se podílejí 4-krát méně než muži. A pouze 11% smrtelných nehod je zaviněno řidičkami. Což je mnohem méně, i když vezmeme do úvahy, že na silnicích je poměr řidičů a řidiček 60:40.

Co všechno v autě děláme

Každá třetí žena si v autě ráda nahlas zpívá. To samé dělá o polovinu méně mužů. Hudbu poslouchá shodně přibližně 40% žen i mužů. Jen necelých 20% žen poslouchá dopravní zpravodajství (to dá rozum, když si zpíváte, tak si do toho přece nenecháte mluvit...), na rozdíl od dvojnásobného počtu mužů.

Pouze 5 ze 100 řidiček je zvyklých při řízení jíst nebo telefonovat bez handsfree. Muži jsou v tomto případě "lepší", týká se to přibližně 15% z nich.

Kolem 10% žen i mužů se občas ve svém autě věnuje sexu (na to, s jakou oblibou jsou scénky tohoto typu vkládány do všemožných kinematografických počinů, je to až zoufale málo...).

Z průzkumu také vyplývá, že muži přikládají svému autu ve vztahu k ženám větší význam, než je třeba. Téměř 70% pánů si myslí, že muž v pěkném autě spíše přitáhne pozornost ženy. S tímto výrokem souhlasí 60% žen. Tady je ovšem dobré si uvědomit, že je velký rozdíl v tom, co ženy považují za "pěkné auto". Pro někoho je atraktivní už pouze fakt, že muž vlastní NĚJAKÉ auto - což je nadmíru praktické, to nelze popřít.

Muž a žena spolu

Pokud cestujete s partnerem, vězte, že dvacátý kilometr společné jízdy je rizikovým! Nejčastěji právě kolem tohoto momentu vznikají partnerské hádky. Často totiž ženy chtějí v autě s manželem vyřešit všechno, co v minulých dnech nestihly (třeba kdy se pojede k babičce, co se bude dělat o víkendu, kdy už konečně někdo opraví ty dveře, co se špatně zavíraj...), a využívají toho, že při jízdě autem fakt není kam utéct...

Super tip: Vyzkoušejte testy autoškol


A jaké jsou vaše zkušenosti? Souhlasíte s výsledky? Nebo máte na všechno zcela jiný názor?"Muži jsou suverénnějšími řidiči, protože řidičky mají méně zkušeností. A málo zkušeností mají ženy kvůli tomu, poněvadž je muži za volant nepouštějí, aby se neukázalo, že řídí lépe."
Petr Novotnýprůzkum: TNS AISA
v období: leden – únor 2008

Průzkum byl proveden na objednávku GE Money Bank - Financování, které se vám přizpůsobí

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
04. 10. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
22. 06. 2011 manislava ženy vs.muži (reakcí: 0)
17. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 1)
14. 06. 2011 weronika9 ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Dopřejte si péči jako v lázních u vás doma!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

23. 02. 2017 Horoskop Střelec

Dnes budeš mít pocit, že tě nikdo nemá rád, nikdo ti nerozumí a že jsi na celém světě úplně sama. Přestaň se litovat ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pentaklu
Na cestě k tobě je skvělá zpráva ohledně tvých financí! Tvé plány, které ses rozhodla uskutečnit, se pomalu ale jistě naplňují! Jen tak dál, neboj se postupovat stále ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist