Femina.cz » Magazín » Zábava » Ženy vs. muži za volantem

Ženy vs. muži za volantem

Ženy vs. muži za volantem

Magazín: Zábava | autor: Katka | vydáno 29. 04. 2008

Téma, u kterého běsní nejeden muž i žena. Pravda bude někde uprostřed...

 

V České republice řídí 6 z 10 dospělých. Stejně jako ve většině ostatních zemí, i u nás řídí více muži. Ženy řídí v průměru 4 z 10 aut.

Proč a jak řídíme?

Většina žen řidiček považuje auto za nejpohodlnější a nejrychlejší způsob dopravy.  S pohodlím muži souhlasí, ovšem víc než 60% mužů řízením zároveň relaxuje. Jízdu za volantem si užívá i polovina žen, druhá polovina se však cítí být při řízení ve stresu, a to obzvláště ve městě. Ten samý pocit má jen necelých 20% mužů. To souvisí s faktem, že muži mají obecně ve své vlastní řidičské schopnosti daleko větší důvěru než ženy.

Každý druhý muž si totiž myslí, že pánové jsou lepšími řidiči než dámy. A každá pátá žena s tímto tvrzením souhlasí.

Více než polovina žen si však myslí, že řídí bezpečněji než muži. Každý třetí muž jim v tomto dává za pravdu. Faktem ale zůstává, že ženy poctivěji dodržují dopravní předpisy (nebo je alespoň vědomě neporušují). Z nich 35% tvrdí, že předpisy neporušují nikdy, totéž o sobě tvrdí 20% mužů.

Vzácná shoda se objevuje v názorech na kvalitu českých silnic a dopravního značení. Téměř 90% řidičů i řidiček na současnou situaci nahlíží jako na vážný problém.

Rychlost

40% mužů považuje maximální rychlost na silnicích za příliš nízkou, souhlasí s nimi 25% žen. Zbylé ¾ žen soudí, že současné rychlostní limity jsou vyhovující.

Zajímavé jsou pak i statistiky nehodovosti. Zatímco ženy mají více takových drobných incidentů, jako jsou oděrky nárazníků, na vážných dopravních nehodách se podílejí 4-krát méně než muži. A pouze 11% smrtelných nehod je zaviněno řidičkami. Což je mnohem méně, i když vezmeme do úvahy, že na silnicích je poměr řidičů a řidiček 60:40.

Co všechno v autě děláme

Každá třetí žena si v autě ráda nahlas zpívá. To samé dělá o polovinu méně mužů. Hudbu poslouchá shodně přibližně 40% žen i mužů. Jen necelých 20% žen poslouchá dopravní zpravodajství (to dá rozum, když si zpíváte, tak si do toho přece nenecháte mluvit...), na rozdíl od dvojnásobného počtu mužů.

Pouze 5 ze 100 řidiček je zvyklých při řízení jíst nebo telefonovat bez handsfree. Muži jsou v tomto případě "lepší", týká se to přibližně 15% z nich.

Kolem 10% žen i mužů se občas ve svém autě věnuje sexu (na to, s jakou oblibou jsou scénky tohoto typu vkládány do všemožných kinematografických počinů, je to až zoufale málo...).

Z průzkumu také vyplývá, že muži přikládají svému autu ve vztahu k ženám větší význam, než je třeba. Téměř 70% pánů si myslí, že muž v pěkném autě spíše přitáhne pozornost ženy. S tímto výrokem souhlasí 60% žen. Tady je ovšem dobré si uvědomit, že je velký rozdíl v tom, co ženy považují za "pěkné auto". Pro někoho je atraktivní už pouze fakt, že muž vlastní NĚJAKÉ auto - což je nadmíru praktické, to nelze popřít.

Muž a žena spolu

Pokud cestujete s partnerem, vězte, že dvacátý kilometr společné jízdy je rizikovým! Nejčastěji právě kolem tohoto momentu vznikají partnerské hádky. Často totiž ženy chtějí v autě s manželem vyřešit všechno, co v minulých dnech nestihly (třeba kdy se pojede k babičce, co se bude dělat o víkendu, kdy už konečně někdo opraví ty dveře, co se špatně zavíraj...), a využívají toho, že při jízdě autem fakt není kam utéct...

Super tip: Vyzkoušejte testy autoškol


A jaké jsou vaše zkušenosti? Souhlasíte s výsledky? Nebo máte na všechno zcela jiný názor?"Muži jsou suverénnějšími řidiči, protože řidičky mají méně zkušeností. A málo zkušeností mají ženy kvůli tomu, poněvadž je muži za volant nepouštějí, aby se neukázalo, že řídí lépe."
Petr Novotnýprůzkum: TNS AISA
v období: leden – únor 2008

Průzkum byl proveden na objednávku GE Money Bank - Financování, které se vám přizpůsobí

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
04. 10. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
22. 06. 2011 manislava ženy vs.muži (reakcí: 0)
17. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 1)
14. 06. 2011 weronika9 ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

03. 12. 2016 Horoskop Blíženec

Pokud přemýšlíš nad dalším studiem nebo vzděláváním, nejsi si jistá, jestli všechno zvládneš, máme pro tebe skvělou z... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Máš před sebou úžasný den naplněný krásnými city, radostí a láskou. Setkání s dávným přítelem ti velmi příjemně změní pohled na život. Dávej pozor v případě, že jsi za...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Módní policie

TOPlist