Femina.cz » Magazín » Zábava » Zajděte na koncert: Hvězdy pod betlémskou hvězdou

Zajděte na koncert: Hvězdy pod betlémskou hvězdou

Zajděte na koncert: Hvězdy pod betlémskou hvězdou

Magazín: Zábava | vydáno 02. 11. 2007

Za chvíli je tu ADVENT, kdy se naše srdce otevírají dobru a lásce. A kdo by dokázal líp rozeznít struny v lidské duši než Lucie Bílá? Královna českého popu bude hlavní osobností benefičního koncertu Hvězdy pod betlémskou hvězdou, který se koná v pražském Hudebním divadle Karlín 10. prosince od 19:30 hodin.

 

Lucie Bílá je patronkou Konta Bariéry, stěžejního projektu Nadace Charty 77, v jehož prospěch se koncert koná. A jako pravá královna se také proto vzdala honoráře. V průběhu večera předá šek s výtěžkem charitativní akce zástupci Konta Bariéry.

 

O otevřenosti, upřímnosti a soucítění Lucie Bílé nikdo nepochybuje. Dává se do svých písní celá, dokáže rozehřát celý sál, opanuje jeviště i hlediště a přináší nám neopakovatelný zážitek. Však také její interpretaci tolik lidí věří a tolik fanoušků ji miluje, vždyť její písně promlouvají i za nás. Můžeme si být jisti, že také tohoto jedinečného večera zazpívá z celého srdce a neodepře nám své nejslavnější hity. Nebude však na scéně rozzářené pod betlémskou hvězdou vždy sama.

 

 

Magickou vánoční atmosféru podpoří svými písněmi i další interpreti, z nichž mnozí vystupovali s Lucií v nejrůznějších hudebních projektech.

 

Samozřejmě nepřijdeme o další oblíbené tváře muzikálové scény: zpívat své nejlepší hity budou i Leona Machálková, Ilona Csáková, Lucia Šoralová, Radim Schwab a mladinká, ale už obdivovaná Ewa Farná. K pohodové náladě přispěje i Petr Kotvald.

 

Můžeme se těšit i na sólisty Státní opery Janu Siberu a Jana Adamce. Houslista Bohuslav Matoušek je dalším zástupcem klasické muziky. Ale také se tu blýskne devět mladých mužů: když povyrostli z chlapeckého sboru Boni pueri, utvořili dnes již velmi žádaný královéhradecký vokální sbor Gentlemen Singers. Mohou zpívat dokonce devítihlasé skladby (ve složení pěti tenorů a čtyř basů) bez doprovodu orchestru a nadít se od nich můžeme lecčeho – od velebného gregoriánského chorálu přes renesanční mnohohlas až po spirituály nebo české lidovky.

 

Přestože Gentlemeni doprovod nástrojů nepotřebují, jaká by to byla sláva bez orchestru? Večerem nás tedy bude provázet Orchestr Státní opery Praha pod taktovkou Františka Drse.

 

Stálo by za to zopakovat si před koncertem i slova českých koled. Není vyloučeno, že nás Lucie Bílá vyzve ke společnému zpěvu! To pak slavnostně vyzdobeným prostorem karlínského divadla majestátně zazní: Narodil se Kristus Pán… A hřát nás přitom bude, že jsme s pomocí jedné z nejdůvěryhodnějších nadací, jakou je Konto Bariéry, mohli přispět na koupi invalidního vozíku, na bezbariérovou úpravu bytu nebo osobní asistenci pro nemohoucí. Díky Lucii Bílé, ale možná právě díky mně se uleví mamince postiženého dítěte anebo poprvé vyjede mezi lidi člověk dosud uvězněný doma…

Předprodej vstupenek v síti Ticket Art včetně všech poboček CK Čedok, www.ticket-art.cz.

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

23. 03. 2017 Horoskop Lev

Šéf dnes nečekaně povýší kolegyni na místo, po kterém jsi toužila ty. Namísto toho, abys začala kolegyni pomlouvat, n... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist