Femina.cz » Magazín » Zábava » Vychytávka pro noční cesty domů. Aplikace, co tě ohlídá!

Vychytávka pro noční cesty domů. Aplikace, co tě ohlídá!

Vychytávka pro noční cesty domů. Aplikace, co tě ohlídá!

Magazín: Zábava | autor: Lucie Feiková | vydáno 15. 12. 2015

Znáš to, bujarý večírek je u konce a tebe čeká ještě pěší cesta domů. Ve tmě a navíc pochybnou čtvrtí. Jsi úplně sama a za každým stínem vidíš nebezpečí. Je ti tohle povědomé? Pak se ti doprovod bude zatraceně hodit!

Statistika přepadených žen v Česku je děsivá. Na policii je hlášeno pouhých osm procent znásilnění. O zbytku se podle odhadů úřady nikdy nedozví. I když bývá obětem nejčastěji mezi 16 a 25 lety, na pozoru se musíme mít všechny. Útočníci si prý vybírají především snadnou kořist, která nebude dělat problémy. Jak nebýt další na řadě? Jedna možnost by tu byla. Dáš jí šanci?

Osobní strážce v kapse

Pětice studentů z univerzity v Michiganu vymyslela spásný nápad pro všechny, co mají strach. Jedinou podmínkou je vlastnění chytrého mobilního telefonu a stažení jedné chytré pomůcky. Aplikace se jmenuje Companion Safety App. V září se stala jednou z nejstahovanějších pro iPhone. Pokud nemáš jablko, nezoufej. Zabydlí se totiž i v Androidu. Je bezplatná a dostupná po celém světě. Zajímá tě, jak funguje? 

V nouzi nepomůže křik, ale klik!

Stačí si vybrat kontakt (počet záleží na tobě) z tvého telefonního seznamu. Tohoto člověka či osoby bude aplikace informovat, kde právě jsi, a kam míříš. Vybraným osobám přijde esemeska s odkazem na webovou stránku, kde je plně zobrazena tvá trasa. Systém operuje v reálném čase, takže jsi v dohledu za každých okolností. Nutno dodat, že i když tvůj parťák nemá aplikaci instalovanou, přesto má o tvém pohybu přehled. Mrkni na video, jak to vypadá v praxi.

Když máš špatný pocit…

Během cesty se tě občas mobilní hlídač zeptá, jestli jsi v pohodě a necítíš se nervózní. Pokud ve stanoveném čase 15 vteřin neodpovíš kliknutím, že jsi ok, pak tvůj kontakt dostane echo, že máš možná problémy. Vypadá to až moc růžově? Ve skutečnosti ještě o něco líp. Když se, nedej bůh, stane, že jsi skutečně v ohrožení života a na klepání na displej absolutně není čas, rozhodně nic není ztracené.

Něco jako Big Brother!

Aplikace dokáže na dálku rozpoznat, jestli nebloudíš, nebo ses najednou nedala do běhu, či neupadla. Zkrátka cokoliv tě vyvede z míry. Tyhle události přivolají na pomoc člověka, kterého jsi označila, nebo rovnou zalarmují policii. Škoda, že něco takového se dostalo ven teprve nedávno. Možnosti využití skoro neznají hranic!

Hlídej a buď hlídaná!

Když jsi v bezpečí ty, dopřej tenhle luxus i svým blízkým. Můžeš mít na očích své rodiče, prarodiče nebo děti, když se večer vrací ze zájmových kroužků. V dnešní době mají chytrý telefon přece už skoro všichni. A kdo ne, ten ho určitě dostane k blížícím se Vánocům. Co může být lepšího, než vlastní bodyguard, který se vejde do kabelky nebo do dlaně?

Co na to čtenářky?

"Moc si neumím představit, jak přesně to funguje," nechápe třicetiletá Jana. "Přeci když je ten člověk ode mne deset kilometrů, těžko mi přispěchá na pomoc. Co mi pomůže, že ví, že jsem v průšvihu? Než zavolá policii, než ta se ke mně dostane, je po všem. Nemyslím si, že tohle nějak moc funguje."

"To mně to přijde naprosto geniální," nesouhlasí Tereza (36 let). "Vždyť si můžu vždycky zadat někoho, kdo je mé cestě nejblíž. Zároveň si můžu zadat policii, takže, když se neozvu, odejde jim hlášení o mé poloze a potížích. Přijde mi to geniální."

Jaký máš názor na tuhle aplikaci ty? Ocenila bys ji? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem!

Foto: Shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
16. 12. 2015 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
15. 12. 2015 vendina vychytávka (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Chanel Multifunkční pečující řasenka Dimensions de Chanel

Chanel Multifunkční pečující řasenka Dimensions de Chanel

Prodlužuje, tvaruje, zhušťuje!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 07. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

07. 12. 2016 Horoskop Kozoroh

Dnes tě budou napadat samé skvělé myšlenky. Jen si dobře rozmysli, komu své nápady sdělíš. Kolegyně, která se tváří j... Celý horoskop

Karta dne

Ďábel
Dnes raději odlož důležitá rozhodnutí stranou, zejména pokud jde o vztahy a finanční záležitosti. Mohla bys přijít nejen o značnou finanční sumu, hrozí ti také ztráta ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist