Femina.cz » Magazín » Zábava » Vídeň

Vídeň

Vídeň

Magazín: Zábava | autor: Kamila | vydáno 12. 11. 2005

Hlavní město Rakouska Vídeň je jen pár hodin cesty od nás. Setkáte se zde s památkami poukazujícími na slávu a bohatství habsburské monarchie a ochutnáte ty největší delikatesy, které nabízejí vyhlášené vídeňské kavárny.

Svou procházku můžete začít na bulváru Ringstrasse lemovaném honosnými soukromými paláci, veřejnými budovami a parky. Při procházce se neopomeňte zastavit u budovy Parlamentu, dále u Poštovní spořitelny navržené slavným architektem Ottou Wagnerem nebo u divadla Burgtheater.

Svou další zastávku můžete věnovat návštěvě Uměleckohistorického muzea (Kunsthistorisches Museum), jež vzniklo podle návrhu Gottfrieda Sempera a Karla von Hasenauera. Setkat se zde můžete s Raffaelovou Madonou v zeleném, Vermeerovým Ateliérem a v neposlední řadě i se sbírkou děl malíře Bruegela.

Těm opravdovým malířským zapálencům radíme nakouknout ještě do muzea Albertina, ve kterém naleznete na šedesát tisíc kreseb a kolem miliónu tištěných grafik, mezi jinými například Rubensovy dětské studie nebo díla Klimta, Kokoschky, Picassa či Dürera.

 Láká-li vás život aristokratů a toužíte-li po lenošení v přepychu, inspirujte se v zámku Schönbrunn honosícího se kouzelnými komnatami s nepřeberným množstvím rozličných cenností. Tento klenot mezi zámky byl ponejvíce letním sídlem císařské rodiny, jež se zde oddávala různým kratochvílím a zábavám. V Zrcadlovém sále si připomenete díla Wolfganga Amadea Mozarta, který zde předváděl své umění již jako šestiletý chlapec, nebo se můžete na chvilku zastavit a rozjímat v rokokovém Miliónovém pokoji obloženém miniaturami z Indie a Persie.

V okolí zámku lze například zabloudit l do nejstarší existující zoologické zahrady na světě. Zřídil ji v roce 1752 císař František Štěpán Lotrinský, manžel Marie Terezie, a správnou pečlivou péčí se zde narodilo první slůně v zajetí.

Za další velmi zajímavý objekt stojící za vaši pozornost bychom považovali zahradní labyrint (irrgarten), jež skrývá symboly dvanácti znamení zvěrokruhu a ani náhodou není snadné se z něho vymotat.

Nejen z krásných zážitků živ je člověk, občas i toho největšího historického zapálence přepadne hlad a chuť na něco opravdu výtečného. Není nic snadnějšího než najít ve Vídni tu správnou kavárnu poskytující ty nejrafinovanější dobroty. Chcete-li si požitek z jídla umocnit krásným výhledem, pouvažujte o návštěvě budovy Gloriette, z jejíž terasy můžete obdivovat krásy okolí.

Nemáte-li toho za celý den ještě dost a považujete-li se za fandu moderního umění, v tom případě za žádnou cenu neopomeňte zahrnout do svého itineráře toulky po Muzejní čtvrti, která patří mezi deset největších kulturních areálů na světě. Projdete se kolem Leopoldova muzea, Muzea moderního umění nebo Umělecké haly (Kunsthalle) a spálené kalorie celodenním chozením získáte zpět ve vyhlášených restauracích neotřelého designu.

Chystáte-li se do Vídně v nejbližších dnech, budete moci ochutnat ta nejlepší vína z letošní sklizně při účasti na akci Wien&Wein, která potrvá až do 30. listopadu 2005.

www.wien.at

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
26. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
02. 10. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

24. 03. 2017 Horoskop Panna

Strach tě jen zbytečně odvádí od příznivého řešení. Zastav se na chvíli a zeptej se, čeho se vlastně tolik bojíš? Nev... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist