Femina.cz » Magazín » Zábava » Velký filmový souboj: Sněhurka vs. Sněhurka

Velký filmový souboj: Sněhurka vs. Sněhurka

Velký filmový souboj: Sněhurka vs. Sněhurka

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 24. 11. 2011

Slavná pohádka o spanilé skromné dívce a její nelítostné čarodějné maceše, kterou v 30. letech tak líbezně namaloval Disney, se dočká brzo velké filmové adaptace s hvězdným obsazením. A rovnou ve dvou verzích! Na kterou z nich se budete těšit víc?

Hollywood zase jednou konkuruje sám sobě. Příští jaro bude patřit Sněhurce a jejímu příběhu. Který může vypadat jako strašidelná pohádková akce ve stylu Twilightu nebo jako barevná pohádková komedie ve stylu Alenky v říši divů. Záleží, na který film půjdete.

Zrcadlo, zrcadlo vs. Sněhurka a lovec
Komediální verze se jmenuje půvabněji, podle známého oslovení, kterým se zlá královna domáhá odpovědi na otázku, kdo že je na světě nekrásnější. Akční verze bude lákat diváky přímočarým titulem. Zrcadlo má výhodu v tom, že do kin dorazí jako první, v půlce března. Druhá Sněhurka má mít premiéru na přelomu května a června.

Lily Collins vs. Kristen Stewart
Tady má náskok Sněhurka a lovec, Kristen je megapopulární díky Twilightu a protože podle traileru tuhle ságu viděli i tvůrci její novinky, jistě přitáhne část fanoušků posedlých moderními hororovými pohádkami, i když tady chybí upíři. Zato se tu Sněhurka chopí meče a povede vojsko do války. Lily Collins typově víc sedí na Sněhurku, ale i když se její otec jmenuje Phil Collins, ona je zatím jenom vycházejíc hvězdička. Oddaní fanoušci Twilightu ji ale znají taky, protože hrála a chodila s Taylorem Lautnerem. I ona bude v roli Sněhurky akční a vezme svůj osud a kord do svých rukou.

Julia Roberts vs. Charlize Theron
Julia už moc nehraje, ale oblíbená je pořád, zvlášť když každé Vánoce vysílají v televizi Pretty Woman. Její královna bude spíš rozmazlená intrikánka, zábavně směšná a trailer slibuje, že tuhle polohu Roberts zvládne s gustem. Charlize Theron je kráska s Oscarem, která si svou práci vybírá. Ve Sněhurce a lovci bude mít za úkol hlavně vypadat pořádně démonicky, vraždit a vůbec být za pomocí digitálních triků pěkně hnusná.

Armie Hammer (vpravo) vs. Chris Hemsworth
Na roli prince si Zrcadlo našla urostlého sladkého fešáka ze Social Networku, který se tu nebude bát, tak jako všichni, i trochu zesměšnit. Druhá emancipovaná Sněhurka se obejde bez prince, zato najala drsného Thora do role ještě drsnějšího lovce pověřeného pronásledováním a zabitím hrdinky. Roli hodného milostného objektu tu zastupuje pohledný chlapec Sam Claflin, který podobně statoval už v posledních Pirátech z Karibiku.

Nevýznamný režisér vs. nezkušený režisér
Zrcadlo režíruje Ind Tarsem Singh, o němž propagační materiály mluví jako o „vizuálním vizionáři“, ale v aktuální Válce bohů to nijak zvlášť nepředvedl. I přes veselý trailer tak asi nemůžeme čekat nic tak hezky vyšinutého jako na dvoře Srdcové královny v Burtonově Alence. Sněhurku s lovcem režíruje debutant Rupert Sanders, o němž není známo nic. Mezi jeho scénáristy se ale vyskytuje jeden s nominací na Oscara za romantiku Křídla vášně.

Vybraly jste si favoritku? Jestli ještě ne, pak se podívejte na oba trailery, které o tom, jak různě může v rukou hollywoodských filmařů vypadat jedna pohádka, vypovídají nejvýstižněji.

Zrcadlo, zrcadlo

Sněhurka a lovec

Další články z rubriky

Komentáře (14)

Datum Autor Nadpis
20. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
21. 12. 2011 Werushka7 :) (reakcí: 0)
12. 12. 2011 Anulii ... (reakcí: 0)
05. 12. 2011 manislava sněhurka (reakcí: 0)
01. 12. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
30. 11. 2011 kralicek pohádka? (reakcí: 0)
27. 11. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
26. 11. 2011 Lydia001 Sněhurka (reakcí: 1)
26. 11. 2011 Mishka7 :) (reakcí: 0)
25. 11. 2011 pepina . (reakcí: 0)
24. 11. 2011 AlexandraAlexis :) (reakcí: 0)
24. 11. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
24. 11. 2011 laura1741 snehulienka (reakcí: 0)
24. 11. 2011 Bobina1 - (reakcí: 3)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

29. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Až příliš dlouho se zaobíráš tím, co potřebují druzí a na sebe tak trochu zapomínáš. Dopřej si dnešní den jen pro seb... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist